Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams maakt comeback met zege in dubbelspel op Queen's

Serena Williams maakt comeback met zege in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP/AFP) - Serena Williams heeft haar comeback in het internationale tenniscircuit gemaakt met een overwinning in het dubbelspel. De 44-jarige Amerikaanse won in de eerste ronde van het grastoernooi van Queen's in Londen met de 19-jarige Canadese Victoria Mboko van de Amerikaanse Nicole Melichar-Martinez en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland: 7-6 (2) 6-2.

Williams speelde op de US Open van 2022 haar laatste officiële tennispartij. Ze had toen 23 grandslamtitels in het enkelspel en veertien titels in het dubbelspel op haar naam staan. In 2023 kreeg ze een tweede dochter.

Williams en Mboko kwamen meteen op een break voorsprong, maar Williams leverde haar tweede opslagbeurt in, waardoor het weer 4-4 werd. In de tiebreak wisten Williams en Mboko alsnog de setwinst te grijpen. In de tweede set won het Amerikaans/Canadese koppel twee keer de opslagbeurt van Melichar-Martinez/Routliffe. Williams serveerde de wedstrijd vervolgens uit.

Plezier

"Het was heel leuk. Ik heb zo veel plezier gehad met Victoria", reageerde Williams na afloop. "Ik had hier ook nog nooit eerder gespeeld. Er was hier altijd alleen een mannentoernooi. Het voelt heel speciaal om op zo'n iconische plek te spelen."

Williams had ook een simpele verklaring waarom ze weer op de baan stond. "Ik had niets beters te doen", reageerde ze. "Ik werd het thuiszitten een beetje beu en mijn kinderen zijn vrij van school voor de zomer, dus waarom niet?"

Tijdens het persmoment van afgelopen zondag had de Amerikaanse al aangegeven dat een reden voor haar rentree was dat haar kinderen haar konden zien spelen. Williams doet na het toernooi van Queen's in ieder geval ook nog mee aan het grastoernooi van Berlijn.

Meer uit Sport

Djokovic op ATP-toernooi Bazel uitgeschakeld door Struff

BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).

8 uur geleden
Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

10 uur geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

11 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

11 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

15 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

18 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

20 uur geleden