Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams lijkt binnen weken afscheid te nemen van tennis

Serena Williams lijkt binnen weken afscheid te nemen van tennis

TORONTO (ANP) - Tennisster Serena Williams lijkt zich op te maken voor haar afscheid als tennisster. "Ik heb nooit van het woord pensioen gehouden. Ik wil jullie vertellen dat ik evolueer, weg van tennis, naar andere dingen die belangrijk voor me zijn. Ik ga genieten van de komende weken", liet de 40-jarige Amerikaanse optekenen door Vogue. Eind deze maand begint de US Open.

Williams won in haar carrière 23 grandslamtitels. Maandag won ze haar eerste wedstrijd in ruim een jaar tijd. De tennisster kwam vanwege een blessure lange tijd niet in actie.

"Er komt een tijd in het leven dat we moeten besluiten om een andere richting in te slaan," zei Williams in een post op Instagram. "Het tijdstip is altijd moeilijk als je zoveel van iets houdt. En wat hou ik van tennis. Maar nu is het aftellen begonnen. Ik moet me focussen op het moederschap, mijn spirituele doelen en eindelijk een andere Serena ontdekken." Ze wil ook meer tijd besteden aan haar organisatie Serena Ventures, waarmee ze kansarmen in de samenleving steunt.

Gezin

Williams werd in 2017 moeder van een dochter en wil haar gezin uitbreiden. "Maar ik wil zeker niet opnieuw zwanger zijn als professioneel sporter. Ik vind het oneerlijk. Als ik een man was, zou ik blijven spelen en winnen terwijl mijn vrouw het fysieke werk doet van het uitbreiden van ons gezin. Misschien zou ik dan meer als Tom Brady zijn." Die succesvolle American footballspeler is op zijn 45e nog altijd actief.

Williams doet nu in Toronto mee aan een WTA-toernooi ter voorbereiding op de US Open, het toernooi dat ze in 1999 voor het eerst op haar naam schreef. Ze won in 2017 op de Australian Open voor het laatst een grandslamtoernooi. De Australische Margaret Court is met 24 grandslamtitels recordhouder.

Record

"Ik zou liegen als ik zou zeggen dat ik dat record niet wil", aldus Williams. "Maar ik denk er niet elke dag aan. Als ik in een grandslamfinale sta, dan denk ik aan dat record. Misschien heb ik er wel te veel aan gedacht en heeft dat me niet geholpen."

Williams won ook veertien grandslamtitels in het dubbelspel met haar oudere zus Venus. Op de Olympische Spelen won ze vier keer goud, drie keer in het dubbelspel en een keer in het enkelspel (2012).

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

7 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

8 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

10 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

11 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

14 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

17 uur geleden