
Serena Williams keert met wildcard terug op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt eind deze maand haar rentree op Wimbledon. Williams ontving dinsdag een wildcard van de organisatie van het toernooi. De Amerikaanse hintte eerder op de dag op haar Instagrampagina al op een mogelijke terugkeer op het grandslamtoernooi.
Op haar profiel plaatste de Amerikaanse een foto van haar witte tennisschoen op het gras. Bij de foto schreef ze de woorden "SW en SW19, het is een date. Zie je daar." Daarbij staat 'SW' voor Serena Williams, en duidt 'SW19' op de postcode van Wimbledon.
In aanloop naar het grastoernooi in Londen komt Williams eerst nog in actie tijdens het internationale toernooi in Eastbourne, waar ze met de Tunesische Ons Jabeur in actie komt in het dubbelspel. "Ik ben verheugd om terug te keren en weer op het gras te staan, de ondergrond die tijdens mijn hele loopbaan zo goed voor me is geweest. Eastbourne heeft een unieke charme die je nergens anders op de Tour ziet en ik kijk ernaar uit om weer voor de fans te spelen", zegt Williams.
Blessures
Williams kwam sinds de Wimbledon-editie van vorig jaar niet meer in actie. Ze gaf in Londen in de eerste ronde op met een enkelblessure en meldde zich ook af voor de Olympische Spelen. In augustus liet ze, vanwege een hamstringblessure, ook de US Open aan zich voorbijgaan.
De 23-voudig grandslamkampioene is afgezakt naar plek 1208 van de wereldranglijst. Op Wimbledon zijn geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Dat bepaalden de ATP en WTA in reactie op het besluit van Wimbledon om Russische en Belarussische tennissers te weren vanwege de oorlog in Oekraïne.
Van Rijthoven
Williams won Wimbledon zeven keer. Haar laatste zege op het gras in Londen boekte ze in 2016. In 2018 en 2019 was ze verliezend finaliste.
Naast Williams ontving ook de Nederlander Tim van Rijthoven een wildcard voor Wimbledon, mede door zijn winst van het grastoernooi in Rosmalen. Ook Stan Wawrinka kan door een wildcard alsnog in actie komen bij het grandslamtoernooi in Londen. Het toernooi start op 27 juni en duurt tot 10 juli.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse wielerbond KNWU neemt toch ook enkele junioren mee naar het WK wielrennen eind september in Rwanda. Eerder was daar door bezuinigingen geen ruimte voor, maar met geld vanuit sponsoren kan nu toch een "kleine, zorgvuldig geselecteerde groep junioren" afreizen.
1 uur geledenSAINT-PÉRAY (ANP) - Remco Evenepoel heeft in de vierde etappe van het Critérium du Dauphiné een belangrijke zege geboekt op zijn concurrenten Tadej Pogacar uit Slovenië en Jonas Vingegaard uit Denemarken. De Belg van Soudal Quick-Step was de beste in de individuele tijdrit voor Vingegaard en diens Amerikaanse ploeggenoot Matteo Jorgenson van Visma - Lease a Bike.
17 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hoopt bij de Grote Prijs van Canada komend weekend de teleurstelling van de race in Spanje achter zich te laten. De regerend wereldkampioen ziet ook kansen op het Circuit Gilles Villeneuve waar genoeg kansen zijn om in te halen.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Schaatsster Robin Groot heeft een punt achter haar topsportcarrière gezet. De 24-jarige schaatsster van Team IKO X2O heeft haar afscheid via de ploeg en op Instagram bekendgemaakt.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint beëindigt haar topsportcarrière. Dat maakt de 31-jarige drievoudig olympiër bekend via sociale media. "Ik ben trots op wat ik heb bereikt en kijk ernaar uit om de kennis en ervaring die ik in de topsport heb opgedaan, in te zetten als spreker in het bedrijfsleven en andere sectoren."
20 uur geledenROSMALEN (ANP) - Ook tennissters Anouk Koevermans en Isis Louise van den Broek zijn uitgeschakeld in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 21-jarige Koevermans verloor met 6-3 6-4 van de Griekse Maria Sakkari, de voormalige nummer 3 van de wereld. Van den Broek verloor bij haar debuut op een WTA-toernooi van de Roemeense qualifier Elena Gabriela Ruse: 6-2 6-1.
21 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de eclatante zege van het Nederlands elftal op Malta (8-0) in de WK-kwalificatie. "We hebben een wedstrijd gespeeld zoals ik het graag wil zien", zei hij na zijn vijftigste interland als trainer van Oranje. "Ik denk dat je het in een wedstrijd als vandaag niet beter had kunnen doen en dan verdient het elftal een groot compliment. We zijn tot de laatste seconde blijven jagen en dan geef je het publiek een Nederlands elftal waar ze op hopen."
1 dag geleden