Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams keert met wildcard terug op Wimbledon

Serena Williams keert met wildcard terug op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt eind deze maand haar rentree op Wimbledon. Williams ontving dinsdag een wildcard van de organisatie van het toernooi. De Amerikaanse hintte eerder op de dag op haar Instagrampagina al op een mogelijke terugkeer op het grandslamtoernooi.

Op haar profiel plaatste de Amerikaanse een foto van haar witte tennisschoen op het gras. Bij de foto schreef ze de woorden "SW en SW19, het is een date. Zie je daar." Daarbij staat 'SW' voor Serena Williams, en duidt 'SW19' op de postcode van Wimbledon.

In aanloop naar het grastoernooi in Londen komt Williams eerst nog in actie tijdens het internationale toernooi in Eastbourne, waar ze met de Tunesische Ons Jabeur in actie komt in het dubbelspel. "Ik ben verheugd om terug te keren en weer op het gras te staan, de ondergrond die tijdens mijn hele loopbaan zo goed voor me is geweest. Eastbourne heeft een unieke charme die je nergens anders op de Tour ziet en ik kijk ernaar uit om weer voor de fans te spelen", zegt Williams.

Blessures

Williams kwam sinds de Wimbledon-editie van vorig jaar niet meer in actie. Ze gaf in Londen in de eerste ronde op met een enkelblessure en meldde zich ook af voor de Olympische Spelen. In augustus liet ze, vanwege een hamstringblessure, ook de US Open aan zich voorbijgaan.

De 23-voudig grandslamkampioene is afgezakt naar plek 1208 van de wereldranglijst. Op Wimbledon zijn geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Dat bepaalden de ATP en WTA in reactie op het besluit van Wimbledon om Russische en Belarussische tennissers te weren vanwege de oorlog in Oekraïne.

Van Rijthoven

Williams won Wimbledon zeven keer. Haar laatste zege op het gras in Londen boekte ze in 2016. In 2018 en 2019 was ze verliezend finaliste.

Naast Williams ontving ook de Nederlander Tim van Rijthoven een wildcard voor Wimbledon, mede door zijn winst van het grastoernooi in Rosmalen. Ook Stan Wawrinka kan door een wildcard alsnog in actie komen bij het grandslamtoernooi in Londen. Het toernooi start op 27 juni en duurt tot 10 juli.

Meer uit Sport

Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

3 uur geleden
Verstappen tempert na twee zeges verwachtingen voor GP in VS

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.

8 uur geleden
Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

1 dag geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

1 dag geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

1 dag geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

1 dag geleden