Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams is voornemens in New York en Europa te spelen

Serena Williams is voornemens in New York en Europa te spelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Tennisster Serena Williams is niet van plan zich terug te trekken voor een van de twee naderende grandslamtoernooien, de US Open en Roland Garros. Dat zei de 23-voudig grandslamkampioene op een virtuele persconferentie, aan de vooravond van haar terugkeer in het circuit. De Amerikaanse maakt komende week haar opwachting in Lexington.

"Ik zie mezelf alles spelen als het ervan komt. Maar ik ben niet te veel aan het plannen voor de toekomst, aangezien toernooien ook worden geschrapt. Ik dacht: we trainen gewoon door en dan zien we het wel", zei de 38-jarige Williams, die nog niets wilde zeggen over deelname aan de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio.

Trainen deed Williams op haar eigen baan, die recent uit nood werd aangelegd. "Ik moest een sportschool bouwen en mijn man heeft een baan voor me aangelegd. De tennisbaan is mijn eigen toevluchtsoord. Ik vroeg me af waarom ik dat niet twintig jaar geleden heb gedaan." De baan heeft dezelfde ondergrond als de US Open.

Voorzichtig

Williams heeft een geschiedenis met een longembolie en was om die reden voorzichtig sinds de uitbraak van het coronavirus. "Ik was echt een beetje een kluizenaar", zei Williams, die de afgelopen zes maanden vooral aan haar huis in Florida gebonden was. En als ze reisde, nam ze het zekere voor het onzekere. "Ik heb vijftig mondkapjes bij me als ik reis. Ik wil nooit meer zonder."

Diverse toppers, waaronder Rafael Nadal, meldden zich al af voor de US Open. Ook Kiki Bertens is er niet bij in New York. De vrees bestaat dat de komende weken meer spelers besluiten niet af te reizen naar de Verenigde Staten.

De US Open begint 31 augustus, Roland Garros een kleine maand later.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

17 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

18 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

18 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

20 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

20 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

21 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

22 uur geleden