Serena Williams in twee sets langs Sloveense Zidansek
MELBOURNE (ANP) - Serena Williams heeft zich ten koste van de Sloveense Tamara Zidansek geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De zevenvoudig kampioene was de nummer 70 van de wereld in twee sets de baas: 6-2 6-4.
Williams (38) had het halverwege de tweede set even lastig met Zidansek, die in de zesde game drie breakpoints kreeg. Die wist ze niet te verzilveren, waarna Williams in rap tempo de drie daaropvolgende games naar zich toe trok. Na 78 minuten maakte Williams het af met een winnende return.
De als achtste geplaatste Williams, die in Melbourne haar 24e grandslamtitel hoopt te veroveren, treft in de derde ronde de Chinese Wang Qiang.
Eerder op de dag verzekerde de Deense Caroline Wozniacki zich ook van een langer verblijf. De Deense, die na de Australian Open afscheid neemt, ontdeed zich in de tweede ronde van de Oekraïense Dajana Jastremska. Het werd 7-5 7-5 voor de kampioene van 2018.
Wozniacki en Williams kunnen elkaar in de vierde ronde treffen.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
21 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
1 dag geleden