Serena Williams had het één set lastig tegen landgenote Ahn
PARIJS (ANP) - Serena Williams heeft in de jacht op haar 24e grandslamtitel de eerste horde genomen in Parijs. De 39-jarige Amerikaanse tennisster rekende in twee sets af met haar landgenote Kristie Ahn: 7-6 (2) 6-0.
Williams, als zesde geplaatst op Roland Garros en drievoudig winnares van het toernooi, had het in de eerste set lastig tegen Ahn, de nummer 101 van de wereldranglijst. Tot twee keer kwam ze een break achter, maar ze herstelde zich net op tijd en greep de eerste set in de tiebreak.
In de tweede set nam Williams meteen een break voorsprong. Ze liep vervolgens moeiteloos uit naar 5-0 en serveerde voor de zege. Ahn knokte zich nog enkele keren terug tot deuce, maar Williams pakte de zege op het vijfde matchpoint alsnog.
Williams treft in de tweede ronde Tsvetana Pironkova. Beide speelsters stonden eerder deze maand nog tegenover elkaar in de kwartfinale van de US Open. Williams versloeg de ondertussen 33-jarige Bulgaarse toen in drie sets: 4-6 6-3 6-2. Pironkova, die in de eerste ronde in Parijs de Duitse Andrea Petkovic versloeg (6-3 6-3), speelde in New York haar eerste toernooi sinds Wimbledon 2017.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
8 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
9 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
11 uur geleden