Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams deed een kwart eeuw mee om de prijzen

Serena Williams deed een kwart eeuw mee om de prijzen

NEW YORK (ANP) - Na bijna een kwart eeuw is er een einde gekomen aan het tijdperk van Serena Williams. De 40-jarige Amerikaanse kwam vrijdag op de US Open voor het laatst in actie. Ze deed liefst 25 seizoenen mee om de prijzen.

Als 16-jarige deed Williams in 2008 voor het eerst mee aan een grandslamtoernooi. Op de Australian Open won ze een partij, waarna ze voor het eerst haar zus Venus trof op het allerhoogste niveau. De tenniswereld keek met ontzag naar de krachtige tieners, die toen nog beiden met kralen in hun haren speelden. De twee jaar oudere Venus, die enkele maanden daarvoor al had verbaasd met een finaleplaats op de US Open, won in twee sets en haalde uiteindelijk de kwartfinales in Melbourne.

Het eerste grote succes liet ruim anderhalf jaar op zich wachten voor Serena Williams. In september van 1999 won ze de US Open door de als eerste geplaatste Martina Hingis in de finale met 6-3 7-6 te verslaan. Een ster was geboren.

Venus

De tweede grandslamtitel volgde echter, mede door de moordende concurrentie, niet zo snel als verwacht. In 2002 was ze in de eindstrijd van Roland Garros haar zus Venus, die toen inmiddels vier majors achter haar naam had, de baas. Serena Williams bleef het hele jaar ongeslagen op de grand slams en won ook Wimbledon en de US Open. Begin 2003 maakte ze haar zogenoemde 'career grand slam' compleet. Een iets mindere fase volgde vanwege blessures en andere bezigheden. In 2006 speelde ze slechts twee grand slams en kwam ze niet voorbij de vierde ronde.

Ook in de periode van half 2012 tot en met begin 2017 was Williams dominant. In het tijdsbestek van vijf jaar won ze liefst tien grand slams. Na het winnen van de finale van de Australian Open in 2017, uitgerekend tegen haar zus Venus, bleek Serena zwanger. Ze keerde nog terug, maar tot een 24e grandslamtitel kwam het nooit.

Williams, ook goed voor vier gouden olympische medailles, won liefst 73 WTA-titels en sloeg bijna 100 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar. In totaal voerde ze 319 weken de wereldranglijst aan.

Meer uit Sport

Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

6 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

10 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

13 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 dag geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden