Serena Williams deed een kwart eeuw mee om de prijzen
NEW YORK (ANP) - Na bijna een kwart eeuw is er een einde gekomen aan het tijdperk van Serena Williams. De 40-jarige Amerikaanse kwam vrijdag op de US Open voor het laatst in actie. Ze deed liefst 25 seizoenen mee om de prijzen.
Als 16-jarige deed Williams in 2008 voor het eerst mee aan een grandslamtoernooi. Op de Australian Open won ze een partij, waarna ze voor het eerst haar zus Venus trof op het allerhoogste niveau. De tenniswereld keek met ontzag naar de krachtige tieners, die toen nog beiden met kralen in hun haren speelden. De twee jaar oudere Venus, die enkele maanden daarvoor al had verbaasd met een finaleplaats op de US Open, won in twee sets en haalde uiteindelijk de kwartfinales in Melbourne.
Het eerste grote succes liet ruim anderhalf jaar op zich wachten voor Serena Williams. In september van 1999 won ze de US Open door de als eerste geplaatste Martina Hingis in de finale met 6-3 7-6 te verslaan. Een ster was geboren.
Venus
De tweede grandslamtitel volgde echter, mede door de moordende concurrentie, niet zo snel als verwacht. In 2002 was ze in de eindstrijd van Roland Garros haar zus Venus, die toen inmiddels vier majors achter haar naam had, de baas. Serena Williams bleef het hele jaar ongeslagen op de grand slams en won ook Wimbledon en de US Open. Begin 2003 maakte ze haar zogenoemde 'career grand slam' compleet. Een iets mindere fase volgde vanwege blessures en andere bezigheden. In 2006 speelde ze slechts twee grand slams en kwam ze niet voorbij de vierde ronde.
Ook in de periode van half 2012 tot en met begin 2017 was Williams dominant. In het tijdsbestek van vijf jaar won ze liefst tien grand slams. Na het winnen van de finale van de Australian Open in 2017, uitgerekend tegen haar zus Venus, bleek Serena zwanger. Ze keerde nog terug, maar tot een 24e grandslamtitel kwam het nooit.
Williams, ook goed voor vier gouden olympische medailles, won liefst 73 WTA-titels en sloeg bijna 100 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar. In totaal voerde ze 319 weken de wereldranglijst aan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
5 uur geleden