Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Serena Williams deed een kwart eeuw mee om de prijzen

Serena Williams deed een kwart eeuw mee om de prijzen

NEW YORK (ANP) - Na bijna een kwart eeuw is er een einde gekomen aan het tijdperk van Serena Williams. De 40-jarige Amerikaanse kwam vrijdag op de US Open voor het laatst in actie. Ze deed liefst 25 seizoenen mee om de prijzen.

Als 16-jarige deed Williams in 2008 voor het eerst mee aan een grandslamtoernooi. Op de Australian Open won ze een partij, waarna ze voor het eerst haar zus Venus trof op het allerhoogste niveau. De tenniswereld keek met ontzag naar de krachtige tieners, die toen nog beiden met kralen in hun haren speelden. De twee jaar oudere Venus, die enkele maanden daarvoor al had verbaasd met een finaleplaats op de US Open, won in twee sets en haalde uiteindelijk de kwartfinales in Melbourne.

Het eerste grote succes liet ruim anderhalf jaar op zich wachten voor Serena Williams. In september van 1999 won ze de US Open door de als eerste geplaatste Martina Hingis in de finale met 6-3 7-6 te verslaan. Een ster was geboren.

Venus

De tweede grandslamtitel volgde echter, mede door de moordende concurrentie, niet zo snel als verwacht. In 2002 was ze in de eindstrijd van Roland Garros haar zus Venus, die toen inmiddels vier majors achter haar naam had, de baas. Serena Williams bleef het hele jaar ongeslagen op de grand slams en won ook Wimbledon en de US Open. Begin 2003 maakte ze haar zogenoemde 'career grand slam' compleet. Een iets mindere fase volgde vanwege blessures en andere bezigheden. In 2006 speelde ze slechts twee grand slams en kwam ze niet voorbij de vierde ronde.

Ook in de periode van half 2012 tot en met begin 2017 was Williams dominant. In het tijdsbestek van vijf jaar won ze liefst tien grand slams. Na het winnen van de finale van de Australian Open in 2017, uitgerekend tegen haar zus Venus, bleek Serena zwanger. Ze keerde nog terug, maar tot een 24e grandslamtitel kwam het nooit.

Williams, ook goed voor vier gouden olympische medailles, won liefst 73 WTA-titels en sloeg bijna 100 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar. In totaal voerde ze 319 weken de wereldranglijst aan.

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

10 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

11 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

15 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden