Serena Williams deed een kwart eeuw mee om de prijzen
NEW YORK (ANP) - Na bijna een kwart eeuw is er een einde gekomen aan het tijdperk van Serena Williams. De 40-jarige Amerikaanse kwam vrijdag op de US Open voor het laatst in actie. Ze deed liefst 25 seizoenen mee om de prijzen.
Als 16-jarige deed Williams in 2008 voor het eerst mee aan een grandslamtoernooi. Op de Australian Open won ze een partij, waarna ze voor het eerst haar zus Venus trof op het allerhoogste niveau. De tenniswereld keek met ontzag naar de krachtige tieners, die toen nog beiden met kralen in hun haren speelden. De twee jaar oudere Venus, die enkele maanden daarvoor al had verbaasd met een finaleplaats op de US Open, won in twee sets en haalde uiteindelijk de kwartfinales in Melbourne.
Het eerste grote succes liet ruim anderhalf jaar op zich wachten voor Serena Williams. In september van 1999 won ze de US Open door de als eerste geplaatste Martina Hingis in de finale met 6-3 7-6 te verslaan. Een ster was geboren.
Venus
De tweede grandslamtitel volgde echter, mede door de moordende concurrentie, niet zo snel als verwacht. In 2002 was ze in de eindstrijd van Roland Garros haar zus Venus, die toen inmiddels vier majors achter haar naam had, de baas. Serena Williams bleef het hele jaar ongeslagen op de grand slams en won ook Wimbledon en de US Open. Begin 2003 maakte ze haar zogenoemde 'career grand slam' compleet. Een iets mindere fase volgde vanwege blessures en andere bezigheden. In 2006 speelde ze slechts twee grand slams en kwam ze niet voorbij de vierde ronde.
Ook in de periode van half 2012 tot en met begin 2017 was Williams dominant. In het tijdsbestek van vijf jaar won ze liefst tien grand slams. Na het winnen van de finale van de Australian Open in 2017, uitgerekend tegen haar zus Venus, bleek Serena zwanger. Ze keerde nog terug, maar tot een 24e grandslamtitel kwam het nooit.
Williams, ook goed voor vier gouden olympische medailles, won liefst 73 WTA-titels en sloeg bijna 100 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar. In totaal voerde ze 319 weken de wereldranglijst aan.
Meer uit Sport
SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
3 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
19 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
20 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
21 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
23 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
1 dag geleden