Serena Williams (40) laat toekomst open na nederlaag op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Serena Williams heeft na afloop van haar nederlaag op Wimbledon haar toekomst open gelaten. De 40-jarige Amerikaanse, 23-voudig grandslamwinnares, hintte na haar comeback na een jaar absentie wel op een verlenging van haar loopbaan.
Gevraagd naar het feit of haar duel van dinsdag weleens haar laatste zou kunnen zijn, antwoordde de voormalig nummer 1 van de wereld: "Dat is een vraag die ik nu niet kan beantwoorden. Wie weet het? Wie weet waar ik zal opduiken?"
Williams kwam in juli van vorig jaar voor het laatst in actie. Eerder deze maand verbaasde ze enigszins door een wildcard voor Wimbledon te accepteren. Dinsdagavond verloor Williams in een meeslepend gevecht van ruim 3 uur van de Française Harmony Tan.
"Fysiek was ik in orde, alleen bij de laatste paar punten begon ik het echt te voelen. Maar ik bewoog goed en had een hoop ballen terug. Dat was geen verrassing voor me. Ik heb alleen niet getraind voor duels van 3 uur. Ik denk dat het daar misging", aldus Williams.
"Ik zou er zeker geen vrede mee hebben als dit mijn laatste herinnering zou zijn, absoluut niet. Dit geeft me zeker motivatie om de trainingsbanen weer op te gaan, aangezien ik niet slecht speelde en zo dichtbij kwam."
Over de komende maanden is nog weinig duidelijk, maar deelname aan de US Open behoort zeker tot de mogelijkheden. "In eigen huis spelen, op een plek waar ik mijn eerste grand slam heb gewonnen, blijft altijd speciaal. Er is zeker een hoop motivatie om beter te worden en in eigen land te spelen."
In 2017 won Williams voor het laatst een grandslamtoernooi. Ruim vijf jaar geleden schreef ze de Australian Open op haar naam.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
16 minuten geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
2 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
3 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
4 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
20 uur geleden