Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SER: werknemers krijgen meer zeggenschap over thuiswerken

SER: werknemers krijgen meer zeggenschap over thuiswerken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers krijgen meer zeggenschap over waar ze hun werkzaamheden uitvoeren. Daarover moeten ze in overleg met hun werkgever, staat in een advies van de Sociaal-Economische Raad (SER). Het polderorgaan vindt dat het hybride werken, waarbij deels thuis wordt gewerkt, zo het beste kan worden vormgegeven.

De SER, waarin vakbonden en ondernemersorganisaties samen adviezen opstellen voor het kabinet, adviseert dat de werkgever verzoeken van de werknemer tot wijziging van de arbeidsplaats binnen de Wet flexibel werken beoordeelt. Bedrijven houden daarbij nog wel ruimte voor maatwerk. Volgens vakbond FNV adviseert de SER concreet dat "een werkgever een verzoek van een werknemer om thuis te werken accepteert, tenzij de werkgever kan aangeven dat dit niet kan". Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland benadrukken juist dat er geen wettelijk recht komt op thuiswerken.

Ook vindt de SER het een goed idee om daar collectieve afspraken over te maken met de ondernemingsraad of via een cao. De raad stelt voor het wetsvoorstel 'Werken waar je wilt' in lijn met het advies aan te passen.

Meer grip

"Hiermee krijgen werknemers meer grip op hun werk en op hun leven, en dat is hard nodig", zegt FNV-voorzitter Tuur Elzinga in een toelichting. "We rekenen op de regering om deze SER-aanbevelingen zo snel mogelijk over te nemen." De vakbond zegt ook dat de SER adviseert dat werknemers die niet thuis kunnen werken meer zeggenschap moeten krijgen over onder andere hun werktijden. Volgens FNV adviseert de SER ook dat werknemers een passende thuiswerkvergoeding moeten krijgen die bijgesteld moet worden zodra de kosten stijgen.

CNV wil dat werkgevers hun werknemers "maximaal ruimte bieden" om hybride te blijven werken. "Zolang het bedrijfsbelang dit uiteraard toestaat", zegt voorzitter Piet Fortuin van CNV in een toelichting. De vakbond meldt op basis van onderzoek onder duizend thuiswerkende leden dat 90 procent hybride wil blijven werken. Een derde is ontevreden over het thuiswerkbeleid van hun werkgever.

Sinds de uitbraak van het coronavirus hebben veel werknemers vaker thuisgewerkt. Dat werd ook geadviseerd door het kabinet, om besmettingen te voorkomen. Veel medewerkers hebben aangegeven ook na de pandemie vaker thuis te willen werken.

Meer uit Financieel

AEX-index licht omhoog na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht hoger geopend. Beleggers putten moed uit de nieuwe recordstanden op Wall Street, maar deden het verder rustig aan na het stevige koersherstel een dag eerder. Naast de aanhoudende stroom bedrijfsresultaten houden beleggers de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de gaten. Belangrijke handelspartners van de VS, waaronder de EU, hebben nog tot 1 augustus de tijd om een deal te sluiten en hoge importheffingen te voorkomen.

46 minuten geleden
Bloomberg: Trump komt binnen enkele dagen met nieuw AI-beleid

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump komt naar verwachting snel met nieuwe beleidsrichtlijnen voor kunstmatige intelligentie (AI), gericht op het versoepelen van de regels en het uitbreiden van de energiebronnen voor datacenters. Ook gaat Trump het Congres aansporen federale wetgeving te overwegen om toezicht van staten op deze opkomende technologie te voorkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

55 minuten geleden
Tesla schikt zaak over dodelijk ongeluk met zelfrijdende auto

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft een schikking getroffen in een rechtszaak over een ongeluk waarbij de bestuurder van een Tesla Model 3 is omgekomen. Dat komt naar voren uit een gerechtelijk document. De bestuurder had vertrouwd op het rijhulpsysteem van zijn auto, maar botste in 2019 op een vrachtwagen die een snelweg overstak.

56 minuten geleden
VS voeren hoge importheffing in voor Chinees grafiet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Handel voert een voorlopige heffing in van 93,5 procent op de invoer van Chinees grafiet, een belangrijk materiaal voor accu's van elektrische auto's. De hoge heffing volgt op de conclusie van het ministerie dat China het materiaal subsidieert en tegen een lagere prijs dan de normale waarde verkoopt.

1 uur geleden
Bitcoin boven de 120.000 dollar na goedkeuring stablecoin-wet

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw tot meer dan 120.000 dollar gestegen na een belangrijke stap voor de cryptosector in Washington. Het Amerikaanse Congres heeft de eerste federale wetgeving goedgekeurd die zogenoemde stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde, reguleert. Hiermee wordt de weg vrijgemaakt voor een breder gebruik van cryptotechnologie in de dagelijkse financiƫle wereld.

2 uur geleden
Powell verdedigt in brief Witte Huis renovatie hoofdkantoor Fed

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat "zorgvuldig met publieke middelen om" als het gaat om de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. Dat heeft Fed-voorzitter Jerome Powell geschreven in een brief aan een hoge functionaris van het Witte Huis, Russ Vought. Die had eerder kritiek op het renovatieproject ter waarde van 2,5 miljard dollar dat hij een "pronkerige opknapbeurt" noemde.

2 uur geleden
Netflix boekt meer winst en verhoogt omzetverwachting voor 2025

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het afgelopen kwartaal meer winst en omzet behaald dan een jaar eerder en verhoogt de omzetverwachting voor het gehele jaar. Dat meldt Netflix in een kwartaalcijferbericht. Netflix, met populaire series als Adolescence, Ginny & Georgia, Squid Game en The Sandman, geeft sinds dit jaar echter geen exacte cijfers meer over het aantal nieuwe abonnees.

11 uur geleden