Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SER-voorzitter Putters: pensioenplan NSC 'wolf in schaapskleren'

SER-voorzitter Putters: pensioenplan NSC 'wolf in schaapskleren'

DEN HAAG (ANP) - Een wolf in schaapskleren. Zo noemt voorzitter Kim Putters van de Sociaal Economische Raad (SER) het voorstel van NSC voor het aanpassen van de pensioenwet. Die partij pleit met coalitiegenoot BBB voor referenda waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet.

Putters heeft samen met Ger Jaarsma, voorzitter van de Pensioenfederatie, een opiniestuk geschreven in De Telegraaf. De Pensioenfederatie heeft eerder al kritiek geuit. De twee schrijven dat er de afgelopen jaren hard is gewerkt aan het nieuwe pensioenstelsel en dat de hervorming nu tot stilstand dreigt te komen door het voorstel van NSC.

"Het klinkt vriendelijk en logisch: ervoor zorgen dat mensen over hun eigen pensioengelden kunnen beslissen. Waarom zou je ertegen zijn? Het voorstel is echter een wolf in schaapskleren. Het betekent een fundamentele wijziging van het nieuwe pensioenstelsel, met grote risico's voor de pensioenen van werkenden en gepensioneerden", waarschuwen Putters en Jaarsma in De Telegraaf.

Volgens beide voorzitters is de kans groot dat door het plan van NSC er niet wordt overgestapt naar het nieuwe stelsel omdat minimaal 30 procent van de deelnemers van een pensioenfonds erover moet stemmen. "Als je bedenkt dat slechts een klein deel van de mensen nu de post van hun pensioenfonds opent, lijkt dat weinig kansrijk."

En dan moet ook de helft er nog mee instemmen. Het onderwerp is echter zo financieel complex dat het lastig is een goede keuze te maken, stellen ze. "De kans is groot dat mensen er dan voor kiezen om alles bij het oude te laten, veelal beïnvloed ook door het beeld dat de pensioenen in het oude stelsel gegarandeerd zouden zijn." Putters en Jaarsma denken dat het voorstel niet alleen slecht is voor het pensioen van mensen, maar verwachten ook dat het pensioenstelsel "complexer en duurder" wordt, met twee systemen naast elkaar.

De Tweede Kamer wil dat de Raad van State zich over het voorstel van NSC buigt om "met spoed" in kaart te brengen wat de gevolgen precies kunnen zijn.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

3 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

4 uur geleden
Gewonde bij steekincident in Schinveld

SCHINVELD (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Schinveld is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is voor behandeling naar een ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden
Duizenden mensen lopen door Amsterdam tijdens WorldPride March

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.

18 uur geleden
Tientallen XR-activisten aangehouden na blokkade A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.

19 uur geleden
A12 in Den Haag weer vrij na blokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.

20 uur geleden