SER-voorzitter Putters: pensioenplan NSC 'wolf in schaapskleren'
DEN HAAG (ANP) - Een wolf in schaapskleren. Zo noemt voorzitter Kim Putters van de Sociaal Economische Raad (SER) het voorstel van NSC voor het aanpassen van de pensioenwet. Die partij pleit met coalitiegenoot BBB voor referenda waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet.
Putters heeft samen met Ger Jaarsma, voorzitter van de Pensioenfederatie, een opiniestuk geschreven in De Telegraaf. De Pensioenfederatie heeft eerder al kritiek geuit. De twee schrijven dat er de afgelopen jaren hard is gewerkt aan het nieuwe pensioenstelsel en dat de hervorming nu tot stilstand dreigt te komen door het voorstel van NSC.
"Het klinkt vriendelijk en logisch: ervoor zorgen dat mensen over hun eigen pensioengelden kunnen beslissen. Waarom zou je ertegen zijn? Het voorstel is echter een wolf in schaapskleren. Het betekent een fundamentele wijziging van het nieuwe pensioenstelsel, met grote risico's voor de pensioenen van werkenden en gepensioneerden", waarschuwen Putters en Jaarsma in De Telegraaf.
Volgens beide voorzitters is de kans groot dat door het plan van NSC er niet wordt overgestapt naar het nieuwe stelsel omdat minimaal 30 procent van de deelnemers van een pensioenfonds erover moet stemmen. "Als je bedenkt dat slechts een klein deel van de mensen nu de post van hun pensioenfonds opent, lijkt dat weinig kansrijk."
En dan moet ook de helft er nog mee instemmen. Het onderwerp is echter zo financieel complex dat het lastig is een goede keuze te maken, stellen ze. "De kans is groot dat mensen er dan voor kiezen om alles bij het oude te laten, veelal beïnvloed ook door het beeld dat de pensioenen in het oude stelsel gegarandeerd zouden zijn." Putters en Jaarsma denken dat het voorstel niet alleen slecht is voor het pensioen van mensen, maar verwachten ook dat het pensioenstelsel "complexer en duurder" wordt, met twee systemen naast elkaar.
De Tweede Kamer wil dat de Raad van State zich over het voorstel van NSC buigt om "met spoed" in kaart te brengen wat de gevolgen precies kunnen zijn.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Twee mannen uit Amsterdam zijn maandag aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt van 1 september. De verdachten zijn 24 en 25 jaar oud, meldt de politie.
23 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De gemiddelde temperatuur in september lag dit jaar in De Bilt 1,8 graden hoger dan normaal. Weeronline meldt dat het gemiddeld 16,8 graden was, terwijl 15 graden gebruikelijk is. Daarmee is september 2026 de op vijf na warmste sinds 1901, toen de metingen begonnen. Alleen 2006, 2023, 1999, 2016 en 1949 waren warmer.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veel gerechtsdeurwaarders krijgen tijdens hun werk te maken met agressie. Vaak blijft het bij woorden, maar ze worden ook regelmatig geïntimideerd of bedreigd. Dat komt naar voren uit een onderzoek in opdracht van de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
17 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
17 uur geleden