SER-voorzitter Kim Putters krijgt Comeniusprijs 2024
NAARDEN (ANP) - De Comeniusprijs gaat dit jaar naar voorzitter van de Sociaal-Economische Raad (SER) Kim Putters. De jury van de prijs, die is vernoemd naar de Tsjechische denker Jan Amos Comenius (1592-1670), prijst Putters om zijn vermogen om "steeds opnieuw helder te duiden wat er gaande is in de samenleving". De SER-voorzitter ontvangt de prijs op 6 april in de Grote Kerk Naarden.
"Hij roept overheden op om te kijken vanuit het leven van mensen zelf, en om vandaaruit perspectief te bieden", aldus de jury over de winnaar.
De 50-jarige Putters was van 2013 tot 2022 directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Daarna werd hij voorzitter van de SER, de belangrijkste regeringsadviseur op sociaaleconomische thema's. De laatste tijd is hij veel in het nieuws omdat hij als informateur onderzoekt welke kabinetsvormen er mogelijk zijn nu een meerderheidskabinet er waarschijnlijk niet inzit.
De Comeniusprijs gaat ieder jaar naar iemand die zich inzet "voor de belangen van vorming, onderwijs, wetenschap en cultuur" en de "ontwikkeling van de internationale samenleving". Eerdere winnaars waren onder meer Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling, politicus Tjeenk Willink en terreurexpert Beatrice de Graaf.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
11 uur geleden