SER-voorzitter Kim Putters krijgt Comeniusprijs 2024
NAARDEN (ANP) - De Comeniusprijs gaat dit jaar naar voorzitter van de Sociaal-Economische Raad (SER) Kim Putters. De jury van de prijs, die is vernoemd naar de Tsjechische denker Jan Amos Comenius (1592-1670), prijst Putters om zijn vermogen om "steeds opnieuw helder te duiden wat er gaande is in de samenleving". De SER-voorzitter ontvangt de prijs op 6 april in de Grote Kerk Naarden.
"Hij roept overheden op om te kijken vanuit het leven van mensen zelf, en om vandaaruit perspectief te bieden", aldus de jury over de winnaar.
De 50-jarige Putters was van 2013 tot 2022 directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Daarna werd hij voorzitter van de SER, de belangrijkste regeringsadviseur op sociaaleconomische thema's. De laatste tijd is hij veel in het nieuws omdat hij als informateur onderzoekt welke kabinetsvormen er mogelijk zijn nu een meerderheidskabinet er waarschijnlijk niet inzit.
De Comeniusprijs gaat ieder jaar naar iemand die zich inzet "voor de belangen van vorming, onderwijs, wetenschap en cultuur" en de "ontwikkeling van de internationale samenleving". Eerdere winnaars waren onder meer Tineke Ceelen van Stichting Vluchteling, politicus Tjeenk Willink en terreurexpert Beatrice de Graaf.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe manier waarop mensen asiel moeten aanvragen in Nederland, werkt niet goed. Dat concluderen VluchtelingenWerk Nederland (VWN) en de Vereniging Asieladvocaten en -Juristen Nederland (VAJN) over de procedure, die honderd dagen geleden werd ingevoerd.
2 uur geledenGELDROP (ANP) - Bij een horecagelegenheid in het Noord-Brabantse Geldrop is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afgegaan. Dat gebeurde vlak na 01.00 uur aan de Heuvel, meldt de politie.
5 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Bij een protest donderdagavond tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente Neder-Betuwe heeft de politie meer dan tien mensen aangehouden. Een woordvoerder kon nog geen exact getal geven. De raadsleden die sinds het aflopen van hun vergadering over het asielvraagstuk in het gemeentehuis verbleven, kunnen het gebouw weer uit, zegt hij. "De rust is grotendeels teruggekeerd."
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De allerlaatste uitzending van Kassa wordt in december gepresenteerd door Felix Meurders. Hij neemt de presentatie over van Amber Kortzorg, die dan met zwangerschapsverlof is. Dat onthulde de presentatrice donderdag in de NPO 1-talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De BBB wil verder meepraten over de begroting, hoewel de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet heeft gesteund. Partijleider Henk Vermeer wil nog steeds ingaan op de uitnodiging voor gesprekken die premier Rob Jetten komende dagen zal versturen. Die vindt het op zijn beurt "raar" dat Vermeer alsnog aan tafel wil na steun voor de motie van wantrouwen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bloedbank Sanquin test donoren vanaf vrijdag in negen provincies individueel op het westnijlvirus. Het gaat om alle provincies behalve Groningen, Friesland en Drenthe. Een woordvoerder van Sanquin bevestigde donderdag berichtgeving hierover door de NOS.
11 uur geleden