SER-voorzitter Hamer: kabinet moet ook zelfstandigen weer steunen
DEN HAAG (ANP) - De steunregelingen voor zelfstandigen moeten terugkomen nu bedrijven met personeel ook loonsubsidie en een tegemoetkoming van de vaste lasten kunnen aanvragen. Dat vindt voorzitter Mariëtte Hamer van de Sociaal Economische Raad. "Zorg nou dat je iedereen gelijk behandelt", zegt ze tegen radiozender BNR.
Hamer geeft aan dat er wel een dilemma ligt voor het kabinet. Er is een groot tekort aan arbeidskrachten in veel sectoren. Als het kabinet zelfstandigen steunt in sectoren die lijden onder de coronamaatregelen, betekent ook dat zij minder snel de overstap zullen maken naar bedrijfstakken die juist staan te springen om extra handen.
Aan de andere kant, heeft "iedereen het ook moeilijk", zegt Hamer "Ik geloof dat het ook een debat wordt in de Kamer, dat je niet opeens een groep moet gaan uitsluiten van steun." De Tweede Kamer debatteert woensdag over het economisch steunpakket nu de coronaregels toch weer zijn aangescherpt. Een deel van de oppositie pleit voor de terugkeer van de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo), een belangrijke steunregeling die eerder in de crisis wel beschikbaar was voor zelfstandigen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met een importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Ook stemden ze in met het stopzetten van de import van al het Russische gas via pijpleidingen per 30 september 2027.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV daagt Albert Heijn voor de rechter vanwege de omgang met een uitzendkracht. De vakbond beschuldigt de supermarktketen ervan de Poolse uitzendkracht te hebben tegengewerkt omdat hij meedeed aan een staking in een distributiecentrum in Pijnacker. Uiteindelijk zou hij daar zijn werk hebben verloren vanwege zijn rol bij de vakbond.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV krijgt volgend jaar een nieuwe voorzitter. De vakbond meldt dat de Ledenraad woensdag heeft ingestemd met de benoeming van Hans van den Heuvel, momenteel algemeen directeur bij LTO Nederland. Hij wordt vanaf 1 april 2026 de nieuwe voorzitter van CNV en volgt Piet Fortuin op. Die gaat dan met pensioen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van zeventig grote werkgevers roept de Tweede Kamer op maatregelen te nemen om fietsen en reizen met het openbaar vervoer naar het werk aantrekkelijker te maken. De werkgevers willen onder andere dat Nederland meer investeert in het ov en goede fietsverbindingen en dat internationale treinreizen een beter alternatief voor zakelijk vliegen worden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Wasmachines van buiten de EU krijgen binnenkort te maken met een Europese grensbelasting voor CO2-uitstoot. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) heeft woensdag laten weten dat de belasting die al gold voor bijvoorbeeld aluminium en staal met ingang van volgend jaar wordt uitgebreid naar producten waarin veel van die materialen zijn verwerkt.
3 uur geleden