SER-voorzitter Hamer: kabinet moet ook zelfstandigen weer steunen
DEN HAAG (ANP) - De steunregelingen voor zelfstandigen moeten terugkomen nu bedrijven met personeel ook loonsubsidie en een tegemoetkoming van de vaste lasten kunnen aanvragen. Dat vindt voorzitter Mariëtte Hamer van de Sociaal Economische Raad. "Zorg nou dat je iedereen gelijk behandelt", zegt ze tegen radiozender BNR.
Hamer geeft aan dat er wel een dilemma ligt voor het kabinet. Er is een groot tekort aan arbeidskrachten in veel sectoren. Als het kabinet zelfstandigen steunt in sectoren die lijden onder de coronamaatregelen, betekent ook dat zij minder snel de overstap zullen maken naar bedrijfstakken die juist staan te springen om extra handen.
Aan de andere kant, heeft "iedereen het ook moeilijk", zegt Hamer "Ik geloof dat het ook een debat wordt in de Kamer, dat je niet opeens een groep moet gaan uitsluiten van steun." De Tweede Kamer debatteert woensdag over het economisch steunpakket nu de coronaregels toch weer zijn aangescherpt. Een deel van de oppositie pleit voor de terugkeer van de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo), een belangrijke steunregeling die eerder in de crisis wel beschikbaar was voor zelfstandigen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
5 uur geleden