SER-voorzitter Hamer: kabinet moet ook zelfstandigen weer steunen
DEN HAAG (ANP) - De steunregelingen voor zelfstandigen moeten terugkomen nu bedrijven met personeel ook loonsubsidie en een tegemoetkoming van de vaste lasten kunnen aanvragen. Dat vindt voorzitter Mariëtte Hamer van de Sociaal Economische Raad. "Zorg nou dat je iedereen gelijk behandelt", zegt ze tegen radiozender BNR.
Hamer geeft aan dat er wel een dilemma ligt voor het kabinet. Er is een groot tekort aan arbeidskrachten in veel sectoren. Als het kabinet zelfstandigen steunt in sectoren die lijden onder de coronamaatregelen, betekent ook dat zij minder snel de overstap zullen maken naar bedrijfstakken die juist staan te springen om extra handen.
Aan de andere kant, heeft "iedereen het ook moeilijk", zegt Hamer "Ik geloof dat het ook een debat wordt in de Kamer, dat je niet opeens een groep moet gaan uitsluiten van steun." De Tweede Kamer debatteert woensdag over het economisch steunpakket nu de coronaregels toch weer zijn aangescherpt. Een deel van de oppositie pleit voor de terugkeer van de Tijdelijke overbruggingsregeling zelfstandig ondernemers (Tozo), een belangrijke steunregeling die eerder in de crisis wel beschikbaar was voor zelfstandigen.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
6 uur geleden