SER ontvangt recordaantal fusie- en overnamemeldingen
DEN HAAG (ANP) - De Sociaal-Economische Raad (SER) heeft vorig jaar 950 meldingen ontvangen van fusies en overnames. Dat aantal was niet eerder zo hoog. Het vorige record stond op 892 meldingen in 2021. In de afgelopen twee jaar nam het aantal meldingen juist nog af.
Het aantal fusies en overnames steeg in 2024 met 16,9 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. De meeste meldingen hadden vorig jaar betrekking op de dienstensector, goed voor 784 fusies. Daarna volgen industrie en bouw (217), handel (144) en de non-profitsector (130).
Bedrijven die willen fuseren moeten betrokken vakbonden en de SER op tijd informeren over de inhoud van hun fusie en de gevolgen daarvan voor werknemers. Zo moeten de belangen van werknemers van die bedrijven beschermd worden. Daarvoor heeft de SER zogeheten fusiegedragsregels opgesteld.
Leven bedrijven de regels niet na, dan kunnen bonden of fusiepartijen een klacht indienen bij de Geschillencommissie Fusiegedragsregels. Deze commissie handelde vorig jaar twee geschillen af, waarvan een uit 2023.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.
4 uur geleden