SER ontvangt recordaantal fusie- en overnamemeldingen
DEN HAAG (ANP) - De Sociaal-Economische Raad (SER) heeft vorig jaar 950 meldingen ontvangen van fusies en overnames. Dat aantal was niet eerder zo hoog. Het vorige record stond op 892 meldingen in 2021. In de afgelopen twee jaar nam het aantal meldingen juist nog af.
Het aantal fusies en overnames steeg in 2024 met 16,9 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. De meeste meldingen hadden vorig jaar betrekking op de dienstensector, goed voor 784 fusies. Daarna volgen industrie en bouw (217), handel (144) en de non-profitsector (130).
Bedrijven die willen fuseren moeten betrokken vakbonden en de SER op tijd informeren over de inhoud van hun fusie en de gevolgen daarvan voor werknemers. Zo moeten de belangen van werknemers van die bedrijven beschermd worden. Daarvoor heeft de SER zogeheten fusiegedragsregels opgesteld.
Leven bedrijven de regels niet na, dan kunnen bonden of fusiepartijen een klacht indienen bij de Geschillencommissie Fusiegedragsregels. Deze commissie handelde vorig jaar twee geschillen af, waarvan een uit 2023.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met winst aan de dag begonnen. De AEX, de belangrijkste beursindex op het Damrak, werd gestuwd door een koersherstel bij de chipbedrijven. ASML, Besi en ASMI stegen tot 5 procent na positieve cijfers en sterke vooruitzichten van geheugenchipfabrikant Micron.
51 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtvaartmaatschappij easyJet heeft opnieuw een verhoogd overnamebod van investeringsmaatschappij Castlelake afgewezen. Het bod van 6,50 pond per aandeel is de vierde poging van de Amerikaanse investeerder om de prijsvechter over te nemen.
53 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft het afgelopen kwartaal een lagere omzet geboekt door nadelige valuta-effecten.
1 uur geledenROME (ANP) - De luchthavens van Rome zijn genoodzaakt het nieuwe, omstreden biometrische grenscontrolesysteem van de EU tijdelijk op te schorten om de grote toestroom van zomertoeristen te kunnen verwerken. Dat heeft Marco Troncone, hoofd van het bedrijf dat de luchthavens van de Italiaanse hoofdstad beheert, gezegd in een interview met de Financial Times.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Rijksbouwmeester en Rijksadviseurs (CRa) pleit voor een ingrijpende koerswijziging om de woningcrisis in Nederland aan te pakken. Volgens het adviesorgaan van de rijksoverheid is een eerlijker woonstelsel noodzakelijk om de kansongelijkheid op de woningmarkt te verminderen. Het CRa deed donderdag zes aanbevelingen in het rapport 'Thuis in de toekomst'.
4 uur geledenBOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geƫindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.
11 uur geleden