SER: extra aandacht voor kwetsbaren op de arbeidsmarkt
DEN HAAG (ANP) - Kwetsbare groepen op de arbeidsmarkt moeten extra aandacht krijgen, omdat zij door de coronacrisis meer kans lopen op langdurige werkloosheid en financiële problemen. Daarvoor waarschuwt de Denktank Coronacrisis van de Sociaal Economische Raad (SER). Dan gaat het bijvoorbeeld om jongeren die net de arbeidsmarkt op komen, werkenden met een migratieachtergrond en mensen met een arbeidsbeperking.
De denktank doet de oproep omdat de vooruitgang die voor deze groepen voor de coronacrisis was geboekt "tot stilstand lijkt te komen" door de pandemie. "De coronacrisis raakt ons allemaal. Maar voor de één zijn de gevolgen groter en langduriger dan voor de ander. Laten we vooral die mensen niet vergeten die extra ondersteuning nodig hebben om aan het werk te komen en te blijven, zodat ook zij vertrouwen kunnen houden", zegt SER-voorzitter Mariëtte Hamer.
De denktank doet een aantal aanbevelingen, waaronder een specifieke aanpak, zoals jobcoaching op afstand, extra taallessen en het verbeteren van digitale vaardigheden voor bijvoorbeeld statushouders en laaggeletterden. Daarnaast wil de SER aandacht voor een inclusieve arbeidsmarkt, omdat een "diverser bedrijf aantoonbaar succesvoller is op de lange termijn".
Coronadashboard voor kwetsbare groepen
Er moet ook een coronadashboard komen voor kwetsbare groepen, waarop achterstanden en behoeften worden bijgehouden, zoals het effect van de steunpakketten. Daarmee kan het beleid ook beter worden afgestemd op de behoeften. De denktank noemt het "van groot belang om nauwkeurig vast te stellen wie daadwerkelijk kwetsbaar is als gevolg van deze crisis", omdat bestaande informatie niet altijd duidelijk is.
Niet alleen werkenden, ook werkgevers moeten gehoord worden wat zij nodig hebben om kwetsbare groepen te helpen. De kosten daarvoor, zoals een eenmalig bedrag of voorzieningen voor werken op afstand, hoeft de werkgever niet meteen zelf te maken. Volgens de SER betalen investeringen om mensen aan het werk te houden zichzelf terug.
De denktank wil dat er voldoende geld is voor re-integratie op de arbeidsmarkt, en waarschuwt voor genoeg capaciteit bij instanties die de maatregelen moeten uitvoeren. "De uitvoering is vaak een belangrijke succesfactor bij beleid", aldus de denktank.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google-moeder Alphabet zag in het eerste kwartaal de omzet en winst stijgen. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Socialmediaconcern Meta verwacht dit jaar nog meer geld kwijt te zijn aan de bouw van datacenters voor AI dan eerder geraamd. Het bedrijf achter Facebook en Instagram doet volop mee in de wedloop om de meest geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. De halfgeleiders die al het rekenwerk moeten doen, zijn echter in prijs gestegen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers zagen de prijs van olie fors omhooggaan doordat er nog geen zicht is op een heropening van de Straat van Hormuz. Een vat Brentolie bereikte de hoogste prijs sinds juni 2022.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, heeft aangekondigd in het bestuur van de Amerikaanse centrale bank te blijven als zijn termijn als preses afloopt. Hij neemt die ongebruikelijke beslissing nadat de Amerikaanse president Donald Trump herhaaldelijk heeft geprobeerd de Fed onder druk te zetten om de rentes te verlagen. In een toelichting op het nieuwste rentebesluit benadrukte Powell hoe belangrijk het is dat de Fed onafhankelijk van de regering het rentebeleid bepaalt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische inflatiecijfer over de maand april is woensdag met uren vertraging gepubliceerd vanwege onenigheid. De indexcommissie van het Belgische statistiekbureau Statbel kon het niet eens worden waarna de minister van Economie eraan te pas moest komen. Het gemiddelde prijspeil liep in april op naar 4 procent. De inflatie was een maand eerder nog gestegen tot 1,65 procent. Dat de inflatie verder oploopt is een gevolg van hogere energieprijzen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Vorig jaar kwam de Federal Reserve nog met drie renteverlagingen op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren. Opvallend is dat vier van de twaalf beleidsmakers het niet eens waren met het rentebesluit.
8 uur geleden