SER: extra aandacht voor kwetsbaren op de arbeidsmarkt
DEN HAAG (ANP) - Kwetsbare groepen op de arbeidsmarkt moeten extra aandacht krijgen, omdat zij door de coronacrisis meer kans lopen op langdurige werkloosheid en financiële problemen. Daarvoor waarschuwt de Denktank Coronacrisis van de Sociaal Economische Raad (SER). Dan gaat het bijvoorbeeld om jongeren die net de arbeidsmarkt op komen, werkenden met een migratieachtergrond en mensen met een arbeidsbeperking.
De denktank doet de oproep omdat de vooruitgang die voor deze groepen voor de coronacrisis was geboekt "tot stilstand lijkt te komen" door de pandemie. "De coronacrisis raakt ons allemaal. Maar voor de één zijn de gevolgen groter en langduriger dan voor de ander. Laten we vooral die mensen niet vergeten die extra ondersteuning nodig hebben om aan het werk te komen en te blijven, zodat ook zij vertrouwen kunnen houden", zegt SER-voorzitter Mariëtte Hamer.
De denktank doet een aantal aanbevelingen, waaronder een specifieke aanpak, zoals jobcoaching op afstand, extra taallessen en het verbeteren van digitale vaardigheden voor bijvoorbeeld statushouders en laaggeletterden. Daarnaast wil de SER aandacht voor een inclusieve arbeidsmarkt, omdat een "diverser bedrijf aantoonbaar succesvoller is op de lange termijn".
Coronadashboard voor kwetsbare groepen
Er moet ook een coronadashboard komen voor kwetsbare groepen, waarop achterstanden en behoeften worden bijgehouden, zoals het effect van de steunpakketten. Daarmee kan het beleid ook beter worden afgestemd op de behoeften. De denktank noemt het "van groot belang om nauwkeurig vast te stellen wie daadwerkelijk kwetsbaar is als gevolg van deze crisis", omdat bestaande informatie niet altijd duidelijk is.
Niet alleen werkenden, ook werkgevers moeten gehoord worden wat zij nodig hebben om kwetsbare groepen te helpen. De kosten daarvoor, zoals een eenmalig bedrag of voorzieningen voor werken op afstand, hoeft de werkgever niet meteen zelf te maken. Volgens de SER betalen investeringen om mensen aan het werk te houden zichzelf terug.
De denktank wil dat er voldoende geld is voor re-integratie op de arbeidsmarkt, en waarschuwt voor genoeg capaciteit bij instanties die de maatregelen moeten uitvoeren. "De uitvoering is vaak een belangrijke succesfactor bij beleid", aldus de denktank.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
12 uur geleden