Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

STEPANAKERT (ANP/AFP/RTR/DPA) - Volgens het separatistische bestuur van de enclave Nagorno-Karabach zijn er tweehonderd gewonden en een onbekend aantal doden gevallen bij een ontploffing bij een brandstofopslag.

"Er zijn doden en gewonden als gevolg van een explosie bij een brandstofopslag nabij de weg tussen Stepanakart en Askeran", zei het separatistische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring. Het kantoor van de mensenrechtenombudsman Gegham Stepanyan van het separatistische bestuur zei maandagavond dat er minstens tweehonderd gewonden zijn gevallen, van wie de meesten er slecht aan toe zouden zijn. Het is nog onduidelijk wat de oorzaak van de ontploffing is.

Op sociale media gaan beelden rond waarop grote vlammen te zien zijn. Volgens politica Metakse Akopjan kwam de ontploffing op het moment dat veel mensen in de rij stonden voor benzine omdat ze naar Armenië wilden vluchten uit angst voor de Azerbeidzjanen.

Etnische Armeniërs

Hulpdiensten zouden ter plaatse zijn, maar de mensenrechtenombudsman zegt op X (voorheen Twitter) dat "de medische capaciteit van Nagorno-Karabach niet voldoende is om mensenlevens te redden". Het bureau doet een beroep op de internationale gemeenschap om gewonden over te laten vliegen voor behandeling.

Nagorno-Karabach ligt in Azerbeidzjan, maar wordt vooral bewoond door etnische Armeniërs en kende een betrekkelijk autonoom bestuur. Azerbeidzjaanse strijdkrachten vielen de enclave vorige week aan in een operatie tegen de Armeense separatisten. Na een dag werd een wapenstilstand vastgelegd. Duizenden zijn sindsdien uit de enclave gevlucht naar Armenië. Het separatistische bestuur bereidt zich voor op een machtsoverdracht aan Azerbeidzjan.

Meer uit Buitenland

Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

39 minuten geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

1 uur geleden
Weer raketlancering door Noord-Korea gemeld

SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.

3 uur geleden
Burgemeester Moskou: droneaanvallen moeten verkiezingen verstoren

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.

5 uur geleden
Trump breekt weekend af en keert terug naar Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.

8 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan in Caribisch gebied

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.

9 uur geleden
Nigeria stelt commissie in om dood gevangenen te onderzoeken

LAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.

11 uur geleden