Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

STEPANAKERT (ANP/AFP/RTR/DPA) - Volgens het separatistische bestuur van de enclave Nagorno-Karabach zijn er tweehonderd gewonden en een onbekend aantal doden gevallen bij een ontploffing bij een brandstofopslag.

"Er zijn doden en gewonden als gevolg van een explosie bij een brandstofopslag nabij de weg tussen Stepanakart en Askeran", zei het separatistische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring. Het kantoor van de mensenrechtenombudsman Gegham Stepanyan van het separatistische bestuur zei maandagavond dat er minstens tweehonderd gewonden zijn gevallen, van wie de meesten er slecht aan toe zouden zijn. Het is nog onduidelijk wat de oorzaak van de ontploffing is.

Op sociale media gaan beelden rond waarop grote vlammen te zien zijn. Volgens politica Metakse Akopjan kwam de ontploffing op het moment dat veel mensen in de rij stonden voor benzine omdat ze naar Armenië wilden vluchten uit angst voor de Azerbeidzjanen.

Etnische Armeniërs

Hulpdiensten zouden ter plaatse zijn, maar de mensenrechtenombudsman zegt op X (voorheen Twitter) dat "de medische capaciteit van Nagorno-Karabach niet voldoende is om mensenlevens te redden". Het bureau doet een beroep op de internationale gemeenschap om gewonden over te laten vliegen voor behandeling.

Nagorno-Karabach ligt in Azerbeidzjan, maar wordt vooral bewoond door etnische Armeniërs en kende een betrekkelijk autonoom bestuur. Azerbeidzjaanse strijdkrachten vielen de enclave vorige week aan in een operatie tegen de Armeense separatisten. Na een dag werd een wapenstilstand vastgelegd. Duizenden zijn sindsdien uit de enclave gevlucht naar Armenië. Het separatistische bestuur bereidt zich voor op een machtsoverdracht aan Azerbeidzjan.

Meer uit Buitenland

President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

3 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

3 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

5 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

8 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

9 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

10 uur geleden