Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

STEPANAKERT (ANP/AFP/RTR/DPA) - Volgens het separatistische bestuur van de enclave Nagorno-Karabach zijn er tweehonderd gewonden en een onbekend aantal doden gevallen bij een ontploffing bij een brandstofopslag.

"Er zijn doden en gewonden als gevolg van een explosie bij een brandstofopslag nabij de weg tussen Stepanakart en Askeran", zei het separatistische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring. Het kantoor van de mensenrechtenombudsman Gegham Stepanyan van het separatistische bestuur zei maandagavond dat er minstens tweehonderd gewonden zijn gevallen, van wie de meesten er slecht aan toe zouden zijn. Het is nog onduidelijk wat de oorzaak van de ontploffing is.

Op sociale media gaan beelden rond waarop grote vlammen te zien zijn. Volgens politica Metakse Akopjan kwam de ontploffing op het moment dat veel mensen in de rij stonden voor benzine omdat ze naar Armenië wilden vluchten uit angst voor de Azerbeidzjanen.

Etnische Armeniërs

Hulpdiensten zouden ter plaatse zijn, maar de mensenrechtenombudsman zegt op X (voorheen Twitter) dat "de medische capaciteit van Nagorno-Karabach niet voldoende is om mensenlevens te redden". Het bureau doet een beroep op de internationale gemeenschap om gewonden over te laten vliegen voor behandeling.

Nagorno-Karabach ligt in Azerbeidzjan, maar wordt vooral bewoond door etnische Armeniërs en kende een betrekkelijk autonoom bestuur. Azerbeidzjaanse strijdkrachten vielen de enclave vorige week aan in een operatie tegen de Armeense separatisten. Na een dag werd een wapenstilstand vastgelegd. Duizenden zijn sindsdien uit de enclave gevlucht naar Armenië. Het separatistische bestuur bereidt zich voor op een machtsoverdracht aan Azerbeidzjan.

Meer uit Buitenland

Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

8 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

8 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

9 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

13 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

15 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

1 dag geleden