Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

Separatisten Nagorno-Karabach: doden en 200 gewonden na explosie

STEPANAKERT (ANP/AFP/RTR/DPA) - Volgens het separatistische bestuur van de enclave Nagorno-Karabach zijn er tweehonderd gewonden en een onbekend aantal doden gevallen bij een ontploffing bij een brandstofopslag.

"Er zijn doden en gewonden als gevolg van een explosie bij een brandstofopslag nabij de weg tussen Stepanakart en Askeran", zei het separatistische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring. Het kantoor van de mensenrechtenombudsman Gegham Stepanyan van het separatistische bestuur zei maandagavond dat er minstens tweehonderd gewonden zijn gevallen, van wie de meesten er slecht aan toe zouden zijn. Het is nog onduidelijk wat de oorzaak van de ontploffing is.

Op sociale media gaan beelden rond waarop grote vlammen te zien zijn. Volgens politica Metakse Akopjan kwam de ontploffing op het moment dat veel mensen in de rij stonden voor benzine omdat ze naar Armenië wilden vluchten uit angst voor de Azerbeidzjanen.

Etnische Armeniërs

Hulpdiensten zouden ter plaatse zijn, maar de mensenrechtenombudsman zegt op X (voorheen Twitter) dat "de medische capaciteit van Nagorno-Karabach niet voldoende is om mensenlevens te redden". Het bureau doet een beroep op de internationale gemeenschap om gewonden over te laten vliegen voor behandeling.

Nagorno-Karabach ligt in Azerbeidzjan, maar wordt vooral bewoond door etnische Armeniërs en kende een betrekkelijk autonoom bestuur. Azerbeidzjaanse strijdkrachten vielen de enclave vorige week aan in een operatie tegen de Armeense separatisten. Na een dag werd een wapenstilstand vastgelegd. Duizenden zijn sindsdien uit de enclave gevlucht naar Armenië. Het separatistische bestuur bereidt zich voor op een machtsoverdracht aan Azerbeidzjan.

Meer uit Buitenland

Noorse politie gaat niet uit van opzet bij grote brand woonwijk

KROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.

23 minuten geleden
Voor tweede dag op rij duizenden jongeren de straat op in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.

28 minuten geleden
Trump: zullen Libanon helpen, met het respect dat het verdient

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.

58 minuten geleden
Stichting Bill Gates: geen bewijs gevonden van betaling Epstein

SEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.

1 uur geleden
Tientallen toeristen ziek door defect zwembad in Spanje

MARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.

1 uur geleden
President Iran meldt steeds meer 'interactie' met gewonde leider

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian zegt steeds meer "interactie" te hebben met de opperste leider Mojtaba Khamenei. Die raakte aan het begin van de Iranoorlog gewond en is sindsdien niet meer in het openbaar verschenen.

1 uur geleden
Code oranje in Spanje vanwege extreme hitte en kans op bosbranden

MADRID (ANP) - In delen van Spanje is code oranje afgekondigd vanwege extreme hitte en het daardoor verhoogde risico op natuurbranden. Volgens Weeronline staat het land snikhete dagen te wachten, met in het zuidoosten temperaturen richting de 45 graden.

1 uur geleden