Separatisten Donetsk schorten militaire mobilisatie op
DONETSK (ANP/DPA) - De separatisten van de zelfverklaarde republiek Donetsk hebben de militaire mobilisatie opgeschort. Het doel is bereikt nu zij het gewenste grondgebied op Oekraïne hebben veroverd, zo heeft leider Denis Poesjilin gezegd op de Russische staatstelevisie.
Volgens Poesjilin is het nu tijd om te focussen op de "humanitaire component". De separatisten kregen de afgelopen dagen hulp van Russische militairen. Dat leger viel Oekraïne donderdag binnen, nadat Moskou Donetsk en Loehansk, de andere afvallige regio in Oost-Oekraïne, als onafhankelijk had erkend.
De pro-Russische separatisten hadden voor de invasie ongeveer 30 procent van Donetsk en Loehansk in handen, maar claimden wel het volledige grondgebied. De rest stond onder controle van het Oekraïense leger. De twee partijen vechten sinds 2014 tegen elkaar.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zijn niet van plan zich aan te sluiten bij de internationale stabilisatiemacht in Gaza, meldt presidentieel adviseur Anwar Gargash. Volgens hem ziet het land "nog geen duidelijk kader voor de stabilisatiemacht" en zal het "onder dergelijke omstandigheden waarschijnlijk niet deelnemen".
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan tientallen prominente bondgenoten die werden verdacht van pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 te ondermijnen, meldt nieuwssite Politico. Het gaat onder meer om de voormalige advocaat van Trump, Rudy Giuliani, en Mark Meadows, zijn toenmalige stafchef. In het getekende document staat dat de gratie niet geldt voor Trump zelf.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Door de shutdown van overheidsdiensten hebben luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten zondag meer dan 2700 vluchten geschrapt en ruim 10.000 vertraagd. Sinds het begin van de aanhoudende overheidssluiting waren er niet zoveel verstoringen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De sluiting van de Amerikaanse overheid, de zogenoemde shutdown, is volgens Donald Trump snel voorbij. De Amerikaanse president liet zondagavond aan verslaggevers weten dat "we steeds dichter bij het einde van de shutdown komen".
1 uur geledenMACHALA (ANP/AFP) - In een gevangenis in het Ecuadoraanse Machala zijn zondag 31 gedetineerden om het leven gekomen en tientallen anderen gewond geraakt bij geweldsincidenten, heeft de gevangenisautoriteit bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten hebben Republikeinen en Democraten in de Senaat een akkoord bereikt om de federale overheid tot 30 januari te financieren, zeggen bronnen tegen Politico en CNN. Dat zou het einde van de huidige shutdown betekenen.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - Het aantal extreem hete dagen in vijftien vluchtelingenkampen die het vaakst te maken hebben met hitte is in 2050 zeker verdubbeld. Dat is reden tot zorg, meldt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in een maandag gepubliceerd rapport. Tussen 2007 en 2016 hadden de kampen gemiddeld zo'n 101 extreem hete dagen per jaar. In 2050 zijn dat er naar verwachting 202.
7 uur geleden