Separatisten demonstreren bij El Clásico
BARCELONA (ANP) - De separatistische Catalaanse beweging Tsunami Democrático heeft "een massale betoging" aangekondigd voor het stadion Camp Nou in Barcelona als daar 18 december de klassieker FC-Barcelona - Real Madrid wordt gespeeld.
Volgens de in augustus opgerichte beweging hebben de twee voetbalclubs geweigerd in te gaan op een verzoek om een oproep van separatisten tot een dialoog met Madrid zichtbaar te maken in het stadion tijdens de wedstrijd. Daarom gaat Tsunami Democrático vlak buiten het stadion op vier plekken betogen. Er hebben zich via sociale media nu al 18.000 mensen aangemeld voor de betoging, aldus de beweging.
Het separatisme in de Noord-Spaanse regio leefde op door het uitbreken van de economische crisis in 2008. Een poging van de toenmalige separatistische regiopremier Carles Puigdemont in 2017 om de regio met een onwettig referendum af te scheiden van Spanje, stortte Catalonië in een diepe politieke crisis. De aantrekkingskracht van het separatisme neemt volgens recente peilingen in Catalonië af. Inmiddels zou 49 procent tegenstander van onafhankelijkheid zijn en 42 procent voorstander.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
46 minuten geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zelensky komt in de ochtend in Berlijn aan voor gesprekken met bondskanselier Friedrich Merz.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.
3 uur geledenASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de prominente activiste Narges Mohammadi opnieuw opgepakt, zeggen haar aanhangers. De Nobelprijswinnaar zat sinds 2021 vast, maar werd een jaar geleden tijdelijk uit de gevangenis vrijgelaten wegens medische redenen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan uiterlijk op 1 januari 2027 toetreden tot de Europese Unie, staat volgens bronnen in het recentste ontwerp van een vredesvoorstel voor Oekraïne. De regels voor EU-toetreding zouden daar speciaal voor worden aangepast, meldden bronnen die op de hoogte zijn van de inhoud van het document aan de Financial Times. Er wordt momenteel druk onderhandeld over een vredesplan, maar de inhoud ervan is niet bekend.
3 uur geleden