Separatisten demonstreren bij El Clásico
BARCELONA (ANP) - De separatistische Catalaanse beweging Tsunami Democrático heeft "een massale betoging" aangekondigd voor het stadion Camp Nou in Barcelona als daar 18 december de klassieker FC-Barcelona - Real Madrid wordt gespeeld.
Volgens de in augustus opgerichte beweging hebben de twee voetbalclubs geweigerd in te gaan op een verzoek om een oproep van separatisten tot een dialoog met Madrid zichtbaar te maken in het stadion tijdens de wedstrijd. Daarom gaat Tsunami Democrático vlak buiten het stadion op vier plekken betogen. Er hebben zich via sociale media nu al 18.000 mensen aangemeld voor de betoging, aldus de beweging.
Het separatisme in de Noord-Spaanse regio leefde op door het uitbreken van de economische crisis in 2008. Een poging van de toenmalige separatistische regiopremier Carles Puigdemont in 2017 om de regio met een onwettig referendum af te scheiden van Spanje, stortte Catalonië in een diepe politieke crisis. De aantrekkingskracht van het separatisme neemt volgens recente peilingen in Catalonië af. Inmiddels zou 49 procent tegenstander van onafhankelijkheid zijn en 42 procent voorstander.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
14 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
58 minuten geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
10 uur geleden