Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Separatisten demonstreren bij El Clásico

Separatisten demonstreren bij El Clásico

BARCELONA (ANP) - De separatistische Catalaanse beweging Tsunami Democrático heeft "een massale betoging" aangekondigd voor het stadion Camp Nou in Barcelona als daar 18 december de klassieker FC-Barcelona - Real Madrid wordt gespeeld.

Volgens de in augustus opgerichte beweging hebben de twee voetbalclubs geweigerd in te gaan op een verzoek om een oproep van separatisten tot een dialoog met Madrid zichtbaar te maken in het stadion tijdens de wedstrijd. Daarom gaat Tsunami Democrático vlak buiten het stadion op vier plekken betogen. Er hebben zich via sociale media nu al 18.000 mensen aangemeld voor de betoging, aldus de beweging.

Het separatisme in de Noord-Spaanse regio leefde op door het uitbreken van de economische crisis in 2008. Een poging van de toenmalige separatistische regiopremier Carles Puigdemont in 2017 om de regio met een onwettig referendum af te scheiden van Spanje, stortte Catalonië in een diepe politieke crisis. De aantrekkingskracht van het separatisme neemt volgens recente peilingen in Catalonië af. Inmiddels zou 49 procent tegenstander van onafhankelijkheid zijn en 42 procent voorstander.

Meer uit Buitenland

Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

37 minuten geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

45 minuten geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

46 minuten geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

1 uur geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

3 uur geleden
Karkas Timmy blijft mogelijk langer op eiland

ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.

3 uur geleden
Libanese president: bestand met Israël kan binnen 24 uur ingaan

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun in gesprek met journalisten. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.

3 uur geleden