Separatisten demonstreren bij El Clásico
BARCELONA (ANP) - De separatistische Catalaanse beweging Tsunami Democrático heeft "een massale betoging" aangekondigd voor het stadion Camp Nou in Barcelona als daar 18 december de klassieker FC-Barcelona - Real Madrid wordt gespeeld.
Volgens de in augustus opgerichte beweging hebben de twee voetbalclubs geweigerd in te gaan op een verzoek om een oproep van separatisten tot een dialoog met Madrid zichtbaar te maken in het stadion tijdens de wedstrijd. Daarom gaat Tsunami Democrático vlak buiten het stadion op vier plekken betogen. Er hebben zich via sociale media nu al 18.000 mensen aangemeld voor de betoging, aldus de beweging.
Het separatisme in de Noord-Spaanse regio leefde op door het uitbreken van de economische crisis in 2008. Een poging van de toenmalige separatistische regiopremier Carles Puigdemont in 2017 om de regio met een onwettig referendum af te scheiden van Spanje, stortte Catalonië in een diepe politieke crisis. De aantrekkingskracht van het separatisme neemt volgens recente peilingen in Catalonië af. Inmiddels zou 49 procent tegenstander van onafhankelijkheid zijn en 42 procent voorstander.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Washington Dulles International Airport in de hoofdstad en treinstation Pennsylvania Station in New York naar hem worden hernoemd. In ruil daarvoor zou hij bereid zijn om miljarden dollars aan financiering vrij te geven voor het belangrijke spoorproject Gateway tussen New York en New Jersey, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
7 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
7 uur geleden