Seoul vreest grote impact op auto-industrie door heffingen Trump
SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De regering van Zuid-Korea verwacht dat de auto-industrie van het land zwaar te lijden zal hebben onder importheffingen op auto's die de Verenigde Staten in april willen invoeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde een heffing aan van 25 procent en dat zal "aanzienlijke problemen" veroorzaken, zei de Zuid-Koreaanse industrieminister Ahn Duk-geun. Hij wil met de VS in gesprek om de impact op autofabrikanten en toeleveranciers in het Aziatische land te verkleinen.
"Mondiale onzekerheden groeien en Zuid-Koreaanse autobedrijven staan niet alleen in hun strijd", zei Ahn. De Zuid-Koreaanse regering bekijkt ook of ze de auto-industrie kan helpen met bijvoorbeeld investeringen of het aanboren van nieuwe markten.
Vorig jaar exporteerde Zuid-Korea, het thuisland van bijvoorbeeld Hyundai, voor bijna 35 miljard dollar aan auto's naar de Verenigde Staten. Daarmee was de Amerikaanse markt goed voor bijna de helft van de totale auto-export van Zuid-Korea.
Ahn zou volgens een bericht van het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap een gesprek hebben gepland met ministers uit Japan en China. De drie landen praten zondag over de mogelijkheden voor meer economische samenwerking, als reactie op de groeiende druk op de handel met de VS, meldt Yonhap. Naar verwachting bespreken de ministers mogelijkheden voor een vrijhandelsverdrag. In mei spraken de landen af onderhandelingen over een handelsdeal te versnellen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.
6 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.
9 uur geledenHOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
11 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
11 uur geleden