Seoul: onderminister VS betuigt spijt om arrestatie Zuid-Koreanen
SEOUL (ANP/RTR) - De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken Christopher Landau heeft bij een bezoek aan Zuid-Korea spijt betuigd over de recente arrestatie van honderden Zuid-Koreaanse werknemers door immigratiedienst ICE bij een inval in een batterijfabriek in de staat Georgia. Dat meldt het Zuid-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Landau had in Seoul een gesprek met zijn Zuid-Koreaanse ambtgenoot Park Yoon-joo. Volgens een verklaring van het ministerie betuigde Landau diepe spijt over het incident en zei hij dat de relatie tussen Zuid-Korea en de Verenigde Staten versterkt moet worden. Seoul en Washington willen nu een nieuwe visumcategorie voor Zuid-Koreanen instellen.
Vrijdag kwamen de ongeveer driehonderd opgepakte Zuid-Koreanen terug in eigen land. Ze werden ervan verdacht illegaal in de VS te zijn of zonder de juiste papieren te werken bij de bouw van de fabriek van Hyundai en LG Energy Solution voor de productie van batterijen voor elektrische auto's.
Wederopbouw Amerikaanse industrie
Het ministerie meldde verder ook dat Landau bij de ontmoeting zei dat de investeringen van Zuid-Koreaanse bedrijven in de VS helpen bij het wederopbouwen van de Amerikaanse industrie. President Donald Trump stelde voor dat de vrijgelaten Zuid-Koreanen in de VS zouden blijven om Amerikanen te trainen.
De zaak leidde in Zuid-Korea tot veel ophef. President Lee Jae-myung zei dat de actie van ICE bedrijven heeft verontrust die miljarden in de VS investeren en dat dit impact kan hebben op toekomstige investeringen. De inval had Lee "verbijsterd".
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
11 uur geleden