Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seoul: Noord-Korea stuurt eerste 1500 soldaten naar Rusland

Seoul: Noord-Korea stuurt eerste 1500 soldaten naar Rusland

SEOUL/VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft 1500 soldaten naar de Russische stad Vladivostok gestuurd voor training. Het Zuid-Koreaanse spionageagentschap heeft satellietbeelden vrijgegeven waarop de Noord-Koreaanse troepen te zien zijn. Volgens de inlichtingendienst is het de bedoeling dat de soldaten na hun training worden ingezet om te helpen aan het front in Oekraïne.

In een verklaring zegt de dienst dat hij had ontdekt dat Noord-Korea zijn speciale troepen tussen 8 en 13 oktober met een transportschip van de Russische marine naar Rusland had vervoerd. Volgens het agentschap bevestigt dit "het begin van de militaire deelname van Noord-Korea".

Op een later moment wil Pyongyang mogelijk meer soldaten sturen. Seoul meldt dat Noord-Korea van plan is om uiteindelijk vier brigades van in totaal 12.000 soldaten in te zetten in de oorlog in Oekraïne.

Oekraïense media berichtten al eerder al over de inzet van Noord-Koreaanse militairen door Rusland. President Volodymyr Zelensky zei maandag volgens The Kyiv Independent dat het Kremlin van plan is om Noord-Korea nauwer te betrekken bij de oorlog. "Het gaat niet alleen meer om het leveren van wapens. Het gaat nu zelfs om het verplaatsen van mensen uit Noord-Korea naar de bezette gebieden", zou hij hebben gezegd. Ook Seoul waarschuwde dat Noord-Korea van plan was manschappen naar Rusland te sturen om te helpen aan het front. Moskou heeft de berichten eerder afgedaan als nepnieuws.

Meer uit Buitenland

Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

12 minuten geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

51 minuten geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

52 minuten geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

2 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

3 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

4 uur geleden