Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seoul: Noord-Korea stuurt eerste 1500 soldaten naar Rusland

Seoul: Noord-Korea stuurt eerste 1500 soldaten naar Rusland

SEOUL/VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft 1500 soldaten naar de Russische stad Vladivostok gestuurd voor training. Het Zuid-Koreaanse spionageagentschap heeft satellietbeelden vrijgegeven waarop de Noord-Koreaanse troepen te zien zijn. Volgens de inlichtingendienst is het de bedoeling dat de soldaten na hun training worden ingezet om te helpen aan het front in Oekraïne.

In een verklaring zegt de dienst dat hij had ontdekt dat Noord-Korea zijn speciale troepen tussen 8 en 13 oktober met een transportschip van de Russische marine naar Rusland had vervoerd. Volgens het agentschap bevestigt dit "het begin van de militaire deelname van Noord-Korea".

Op een later moment wil Pyongyang mogelijk meer soldaten sturen. Seoul meldt dat Noord-Korea van plan is om uiteindelijk vier brigades van in totaal 12.000 soldaten in te zetten in de oorlog in Oekraïne.

Oekraïense media berichtten al eerder al over de inzet van Noord-Koreaanse militairen door Rusland. President Volodymyr Zelensky zei maandag volgens The Kyiv Independent dat het Kremlin van plan is om Noord-Korea nauwer te betrekken bij de oorlog. "Het gaat niet alleen meer om het leveren van wapens. Het gaat nu zelfs om het verplaatsen van mensen uit Noord-Korea naar de bezette gebieden", zou hij hebben gezegd. Ook Seoul waarschuwde dat Noord-Korea van plan was manschappen naar Rusland te sturen om te helpen aan het front. Moskou heeft de berichten eerder afgedaan als nepnieuws.

Meer uit Buitenland

Vredesgesprekken Oekraïne boeken volgens VS goede vooruitgang

GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.

15 minuten geleden
Libanon: internationale gemeenschap moet aanvallen Israël stoppen

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.

34 minuten geleden
Lula wil Trump spreken over troepenopbouw VS bij Venezuela

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.

46 minuten geleden
Vijftig ontvoerde scholieren in Nigeria afgelopen dagen ontsnapt

ABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.

3 uur geleden
Israël meldt aanval op stafchef Hezbollah in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".

3 uur geleden
Merz sceptisch of Oekraïne-deal voor donderdag mogelijk is

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.

4 uur geleden
Von der Leyen: wijziging Oekraïense grenzen niet met geweld

BRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.

5 uur geleden