Seoul: Noord-Korea stuurt eerste 1500 soldaten naar Rusland
SEOUL/VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft 1500 soldaten naar de Russische stad Vladivostok gestuurd voor training. Het Zuid-Koreaanse spionageagentschap heeft satellietbeelden vrijgegeven waarop de Noord-Koreaanse troepen te zien zijn. Volgens de inlichtingendienst is het de bedoeling dat de soldaten na hun training worden ingezet om te helpen aan het front in Oekraïne.
In een verklaring zegt de dienst dat hij had ontdekt dat Noord-Korea zijn speciale troepen tussen 8 en 13 oktober met een transportschip van de Russische marine naar Rusland had vervoerd. Volgens het agentschap bevestigt dit "het begin van de militaire deelname van Noord-Korea".
Op een later moment wil Pyongyang mogelijk meer soldaten sturen. Seoul meldt dat Noord-Korea van plan is om uiteindelijk vier brigades van in totaal 12.000 soldaten in te zetten in de oorlog in Oekraïne.
Oekraïense media berichtten al eerder al over de inzet van Noord-Koreaanse militairen door Rusland. President Volodymyr Zelensky zei maandag volgens The Kyiv Independent dat het Kremlin van plan is om Noord-Korea nauwer te betrekken bij de oorlog. "Het gaat niet alleen meer om het leveren van wapens. Het gaat nu zelfs om het verplaatsen van mensen uit Noord-Korea naar de bezette gebieden", zou hij hebben gezegd. Ook Seoul waarschuwde dat Noord-Korea van plan was manschappen naar Rusland te sturen om te helpen aan het front. Moskou heeft de berichten eerder afgedaan als nepnieuws.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese strijdkrachten hebben eind vorig jaar in het geheim zo'n tweehonderd Russische militairen een training gegeven. Dat meldt persbureau Reuters, dat zich baseert op informatie van Europese inlichtingendiensten en de overeenkomst tussen Rusland en China. Sommige van die militairen zouden later betrokken zijn geweest bij de strijd in Oekraïne.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Duitse oud-bondskanselier Angela Merkel heeft in Straatsburg de Europese Orde van Verdienste in ontvangst genomen. Ze kreeg een staande ovatie in het Europees Parlement voordat ze het EU-erelintje kreeg opgespeld.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Thailand stopt met een maatregel die bedoeld was om meer toeristen te trekken. Het kabinet heeft besloten de regeling voor visumvrij reizen voor bezoeken van maximaal zestig dagen te schrappen. Dit besluit treft vakantiegangers uit Nederland en 92 andere landen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt te hebben vernomen dat het Internationaal Strafhof (ICC) verzoekt om zijn aanhouding. Het in het Verenigd Koninkrijk gevestigde Middle East Eye meldde maandag op basis van anonieme bronnen dat het verzoek zou zijn gedaan om vermeende misdaden tegen de menselijkheid, gepleegd in de bezette Westelijke Jordaanoever.
2 uur geledenABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.
2 uur geledenMARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.
3 uur geleden