Seoul: Noord-Korea stuurt eerste 1500 soldaten naar Rusland
SEOUL/VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft 1500 soldaten naar de Russische stad Vladivostok gestuurd voor training. Het Zuid-Koreaanse spionageagentschap heeft satellietbeelden vrijgegeven waarop de Noord-Koreaanse troepen te zien zijn. Volgens de inlichtingendienst is het de bedoeling dat de soldaten na hun training worden ingezet om te helpen aan het front in Oekraïne.
In een verklaring zegt de dienst dat hij had ontdekt dat Noord-Korea zijn speciale troepen tussen 8 en 13 oktober met een transportschip van de Russische marine naar Rusland had vervoerd. Volgens het agentschap bevestigt dit "het begin van de militaire deelname van Noord-Korea".
Op een later moment wil Pyongyang mogelijk meer soldaten sturen. Seoul meldt dat Noord-Korea van plan is om uiteindelijk vier brigades van in totaal 12.000 soldaten in te zetten in de oorlog in Oekraïne.
Oekraïense media berichtten al eerder al over de inzet van Noord-Koreaanse militairen door Rusland. President Volodymyr Zelensky zei maandag volgens The Kyiv Independent dat het Kremlin van plan is om Noord-Korea nauwer te betrekken bij de oorlog. "Het gaat niet alleen meer om het leveren van wapens. Het gaat nu zelfs om het verplaatsen van mensen uit Noord-Korea naar de bezette gebieden", zou hij hebben gezegd. Ook Seoul waarschuwde dat Noord-Korea van plan was manschappen naar Rusland te sturen om te helpen aan het front. Moskou heeft de berichten eerder afgedaan als nepnieuws.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
5 uur geleden