Seoul: Noord-Korea stuurt eerste 1500 soldaten naar Rusland
SEOUL/VLADIVOSTOK (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft 1500 soldaten naar de Russische stad Vladivostok gestuurd voor training. Het Zuid-Koreaanse spionageagentschap heeft satellietbeelden vrijgegeven waarop de Noord-Koreaanse troepen te zien zijn. Volgens de inlichtingendienst is het de bedoeling dat de soldaten na hun training worden ingezet om te helpen aan het front in Oekraïne.
In een verklaring zegt de dienst dat hij had ontdekt dat Noord-Korea zijn speciale troepen tussen 8 en 13 oktober met een transportschip van de Russische marine naar Rusland had vervoerd. Volgens het agentschap bevestigt dit "het begin van de militaire deelname van Noord-Korea".
Op een later moment wil Pyongyang mogelijk meer soldaten sturen. Seoul meldt dat Noord-Korea van plan is om uiteindelijk vier brigades van in totaal 12.000 soldaten in te zetten in de oorlog in Oekraïne.
Oekraïense media berichtten al eerder al over de inzet van Noord-Koreaanse militairen door Rusland. President Volodymyr Zelensky zei maandag volgens The Kyiv Independent dat het Kremlin van plan is om Noord-Korea nauwer te betrekken bij de oorlog. "Het gaat niet alleen meer om het leveren van wapens. Het gaat nu zelfs om het verplaatsen van mensen uit Noord-Korea naar de bezette gebieden", zou hij hebben gezegd. Ook Seoul waarschuwde dat Noord-Korea van plan was manschappen naar Rusland te sturen om te helpen aan het front. Moskou heeft de berichten eerder afgedaan als nepnieuws.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
3 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
4 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
6 uur geleden