Seoul experimenteert met zelfrijdende bus, eigen route in centrum
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft sinds vrijdag een busroute waar geen buschauffeur aan te pas komt. De route is onderdeel van een experiment om mensen zich op hun gemak te laten voelen met zelfrijdende voertuigen op de weg.
De bus rijdt een rondje van zo’n 3,4 kilometer in het centrum van Seoul, dat ongeveer 20 minuten duurt. Busreizigers kunnen bij twee haltes instappen nadat ze een plekje hebben gereserveerd via een app. Ze zijn daarna niet helemaal aan de goden overgeleverd; op de bus is iemand aanwezig die het rijgedrag van het voertuig nauwlettend in de gaten houdt.
De bus gebruikt camera’s en een radar om zijn weg te vinden in plaats van de vaak duurdere sensoren. Het doel van het bedrijf 42 Dot, dat de bus ontwikkelde, was dan ook om de technologie goedkoop en veilig te maken. Ook moest de techniek in de toekomst goed te implementeren zijn in andere voertuigen, zoals bestelwagens.
Meer uit Buitenland
SANTO DOMINGO (ANP/AFP) - De Dominicaanse Republiek heeft negen medewerkers van de Cubaanse ambassade opgedragen om het land te verlaten. Het tekent de verdere diplomatieke isolatie van Cuba in het Caribisch gebied, waar de Verenigde Staten druk uitoefenen op landen om de banden met de communistische eilandstaat te verbreken.
51 minuten geledenLEWES (ANP) - In het zuiden van Engeland is een passagierstrein ontspoord. Twee mensen raakten zwaargewond, meldt Sky News op basis van de hulpdiensten. Negen anderen raakten minder ernstig gewond.
3 uur geledenSIVIRI (ANP/AFP) - Een zich snel verspreidende natuurbrand in het noorden van Griekenland zorgde voor zo'n grote dreiging bij een resort dat tientallen toeristen per boot geëvacueerd moesten worden. Sommigen van hen betraden de rubberbootjes van de hulpdiensten nog in hun badkleding.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse geheime dienst heeft een Rus opgepakt die van plan zou zijn geweest om een Oekraïens-Amerikaanse man te vermoorden. Volgens de regering werkte de verdachte in opdracht van Rusland en was het beoogde slachtoffer een doorn in het oog van het Kremlin en de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geledenGANIM (ANP/AFP) - De illegale Israëlische nederzetting Ganim op de Westelijke Jordaanoever is ruim twintig jaar nadat die werd ontruimd weer officieel geopend. De Israëlische minister van Defensie Israel Katz was erbij en zei dat de Israëliërs er nu "voor altijd" blijven.
8 uur geledenORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.
10 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.
10 uur geleden