Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seoul en Pyongyang gaan door met gezamenlijk bid voor Spelen 2032

Seoul en Pyongyang gaan door met gezamenlijk bid voor Spelen 2032

SEOUL (ANP) - Seoul en Pyongyang willen een bid uitbrengen om gezamenlijk de Olympische Spelen van 2032 in Zuid-Korea en Noord-Korea te organiseren. Het Internationaal Olympisch Comité heeft voor die editie recentelijk al zijn voorkeur uitgesproken voor de Australische stad Brisbane.

Het bestuur van de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul zei donderdag dat het een voorstel over de visie en het concept om de Spelen gezamenlijk te organiseren heeft ingediend bij de toewijzingscommissie van het IOC. Seoul en ook de bestuurders in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang betreuren de "verrassende beslissing" van het IOC om de voorkeur voor Brisbane uit te spreken, maar stelden dat ze doorgaan met het bid.

Het bestuur van Seoul sprak over de legitimiteit om de Spelen samen te organiseren en benadrukte dat het de visie van het IOC ondersteunt om wereldvrede te realiseren door sport en een lang gekoesterde wens is van de regeringen van beide Korea's voor vrede op het schiereiland. Bij de Spelen van 2018 in Pyeongchang liepen de twee landen bij de openingsceremonie samen het stadion binnen en waren ze actief met een gezamenlijk ijshockeyteam bij de vrouwen. Noord- en Zuid-Korea zijn sinds de jaren vijftig van de vorige eeuw formeel vijanden, de uitkomst van de Koreaanse Oorlog.

Meer uit Sport

Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

32 minuten geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

7 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

18 uur geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

23 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

23 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

1 dag geleden