
Seoul en Pyongyang gaan door met gezamenlijk bid voor Spelen 2032
SEOUL (ANP) - Seoul en Pyongyang willen een bid uitbrengen om gezamenlijk de Olympische Spelen van 2032 in Zuid-Korea en Noord-Korea te organiseren. Het Internationaal Olympisch Comité heeft voor die editie recentelijk al zijn voorkeur uitgesproken voor de Australische stad Brisbane.
Het bestuur van de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul zei donderdag dat het een voorstel over de visie en het concept om de Spelen gezamenlijk te organiseren heeft ingediend bij de toewijzingscommissie van het IOC. Seoul en ook de bestuurders in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang betreuren de "verrassende beslissing" van het IOC om de voorkeur voor Brisbane uit te spreken, maar stelden dat ze doorgaan met het bid.
Het bestuur van Seoul sprak over de legitimiteit om de Spelen samen te organiseren en benadrukte dat het de visie van het IOC ondersteunt om wereldvrede te realiseren door sport en een lang gekoesterde wens is van de regeringen van beide Korea's voor vrede op het schiereiland. Bij de Spelen van 2018 in Pyeongchang liepen de twee landen bij de openingsceremonie samen het stadion binnen en waren ze actief met een gezamenlijk ijshockeyteam bij de vrouwen. Noord- en Zuid-Korea zijn sinds de jaren vijftig van de vorige eeuw formeel vijanden, de uitkomst van de Koreaanse Oorlog.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
24 minuten geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
5 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
19 uur geleden