Seniorenorganisaties positief over voorstel NSC voor pensioenwet
DEN HAAG (ANP) - Seniorenorganisaties scharen zich wel achter de voorstellen van NSC voor aanpassingen aan de pensioenwet. Ze denken dat het plan om pensioendeelnemers instemmingsrecht te geven over het overzetten van bestaande pensioenrechten "het draagvlak" voor de pensioenwet zal verhogen. Daarom roepen ze de Tweede Kamer op het plan te steunen. Eerder op de dag keerden werkgevers, pensioenfondsen, vakbond CNV en ook de VVD zich juist tegen de voorstellen.
Regeringspartij NSC diende met coalitiegenoot BBB een plan in voor referenda, waarbij deelnemers kunnen aangeven of hun pensioenfonds moet overstappen op het nieuwe pensioenstelsel of niet. Volgens organisaties als Senioren Brabant-Zeeland, KBO Utrecht, stichting PensioenBehoud en de Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen (NBP) is dat een goed idee. Het zal ook helpen voorkomen dat de pensioenfondsen speelbal worden van belangentegenstellingen, betogen de organisaties in een gezamenlijke verklaring.
Onder meer de werkgevers waarschuwden juist dat het plan zou leiden tot een groot risico op verslechtering van het pensioen van mensen die nu werken of al met pensioen zijn. Vakbond CNV benadrukte daarbij dat de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel met ruime meerderheid is aangenomen in de Tweede en Eerste Kamer. En pensioenfondsen onderstreepten dat het alsnog aanbrengen van wijzigingen in de wet veel extra kosten met zich mee zou brengen.
De seniorenorganisaties kijken hier anders tegenaan: "Een argument dat twee systemen niet naast elkaar kunnen bestaan omdat het duur en administratief lastig uit te voeren zou zijn, is ongeloofwaardig." Volgens hen zou de wet in de huidige vorm daarbij "juridisch aanvechtbaar" zijn. "Dat is voor geen enkele partij van belang. De voorgestelde wetswijziging voorkomt dit."
Meer uit Politiek
ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
1 dag geleden