Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seniorenorganisatie wil snel boosterprik voor alle ouderen

Seniorenorganisatie wil snel boosterprik voor alle ouderen

DEN HAAG (ANP) - Seniorenorganisatie KBO-PCOB wil dat het demissionair kabinet zo snel mogelijk boostervaccins beschikbaar stelt voor alle ouderen. De organisatie hoopt hiermee nieuwe lockdowns in verpleeghuizen te voorkomen.

"Het laatste wat we willen is dat we in een situatie belanden als tijdens de eerste coronagolf. Steeds meer verpleeghuizen voeren maatregelen in om het coronavirus te bestrijden, maar dat moet niet leiden tot nieuwe lockdowns voor de bewoners", meldt KBO-PCOB.

De ouderenorganisatie pleit ook voor heldere communicatie, mochten de vaccins op korte termijn beschikbaar komen. "Er moeten bijvoorbeeld duidelijke uitnodigingen worden gestuurd waarin precies staat wie er opgeroepen worden en waar je moet zijn. Maar ook met goede uitleg over wat zo’n boostervaccin nou precies inhoudt." Het kabinet zei onlangs dat de oudste ouderen binnenkort een booster kunnen krijgen.

De toediening van een extra prik om de bescherming tegen het virus op te frissen is omstreden, omdat armere delen van de wereld nog nauwelijks zijn begonnen met inenten en erg verlegen zitten om vaccins.

Meer uit Gezond

Gezondheidsraad: geen meningokokken B-vaccin in rijksprogramma

DEN HAAG (ANP) - Vaccinaties tegen meningokokken B hoeven vooralsnog niet opgenomen te worden in het Rijksvaccinatieprogramma. Dat schrijft de Gezondheidsraad in een advies aan minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). De raad meent dat de voordelen van het vaccin momenteel niet opwegen tegen de nadelen.

3 uur geleden
Dementie kost samenleving tientallen miljarden volgens onderzoek

AMERSFOORT (ANP) - De maatschappelijke kosten van dementie zijn vorig jaar opgelopen tot naar schatting 31,8 miljard euro. Dat concludeert zorgeconoom Robbert Huijsman van de Erasmus Universiteit in een onderzoek naar de impact van dementie in opdracht van Alzheimer Nederland. In de analyse zijn behalve de directe kosten voor bijvoorbeeld verpleeghuiszorg ook schattingen van de indirecte kosten meegenomen, zoals die van de inzet van mantelzorgers.

6 uur geleden
Advies: bescherm gezondheid burgers beter tegen klimaatrisico's

DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.

6 dagen geleden
Rode Kruis begint inzameling om ebolabestrijding uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.

6 dagen geleden
WHO haalt miljoenen uit noodfonds na uitbraak ebolavirus

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.

1 week geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

1 week geleden
WHO: risico op hantavirus voor wereldbevolking blijft laag

GENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.

1 week geleden