Senegal wint van Ecuador en gaat met Oranje verder op WK
AL RAYYAN (ANP) - Senegal heeft zich als nummer 2 van groep A geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. De kampioen van Afrika versloeg Ecuador in de laatste poulewedstrijd met 2-1 en passeerde de tegenstander daardoor in de stand. Aanvoerder Kalidou Koulibaly schoot in de 70e minuut de winnende treffer binnen in het Khalifa International-stadion.
Senegal eindigde met 6 punten als tweede in de poule achter het Nederlands elftal, dat 7 punten pakte. Ecuador werd met 4 punten uitgeschakeld. De Zuid-Amerikaanse ploeg van bondscoach Gustavo Alfaro had Oranje enkele dagen eerder op 1-1 gehouden en daardoor een goede uitgangspositie voor een vervolg op het WK, maar Ecuador liet zich dinsdag aftroeven door Senegal.
Senegal treft zondag in de achtste finales de winnaar van poule B. Oranje neemt het een dag eerder op tegen de nummer 2 van die groep.
Doelpunten
De Afrikaanse ploeg, die de geblesseerde vedette Sadio Mané mist in Qatar, wist dat het moest winnen om de laatste zestien te kunnen bereiken. Senegal ging daarom meteen op jacht naar een doelpunt en kreeg al in de openingsfase twee grote kansen, via Idrissa Gueye en Ismaïla Sarr. Gueye speelde zijn 99e interland, waarmee hij Henri Camara evenaarde als recordinternational.
Kort voor rust kwam Senegal op voorsprong via een strafschop van Sarr. Ecuador, met WK-topscorer Enner Valencia in de ploeg, creëerde amper kansen, maar wist halverwege de tweede helft uit een spelhervatting wel op gelijke hoogte te komen. Moisés Caicedo kon de bal van dichtbij intikken, nadat een hoekschop was doorgekopt. Senegal nam 3 minuten later opnieuw de leiding. Na een vrije trap kwam de bal via het bovenbeen van Caicedo voor de voeten van Koulibaly, die doeltreffend uithaalde en Senegal naar de knock-outfase schoot.
Senegal bereikte in 2002 bij het WK-debuut de kwartfinales. Vier jaar geleden in Rusland bleef het land met 4 punten steken in de groepsfase, omdat Japan (dat evenveel punten en hetzelfde doelsaldo had) minder gele kaarten had gekregen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
2 minuten geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht-trainer Ron Jans denkt niet dat zijn elftal zondag in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen koploper PSV kansloos is. "Ze staan 9 punten voor op de nummer 2 en dat zegt wel iets over PSV. Als je ziet wat ze in de Champions League tegen Liverpool en Napoli hebben laten zien, dan ontstijgt dat bijna de Eredivisie. Maar er zijn ook kwetsbare momenten in wedstrijden geweest en daar willen we er graag nog eentje aan toevoegen", aldus Jans in een interview op de clubsite.
20 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Couhaib Driouech mist zondag de uitwedstrijd in de Eredivisie tegen FC Utrecht. De linkervleugelaanvaller raakte dinsdag in de eerste helft van de bekerwedstrijd tegen GVVV (3-0-winst) geblesseerd en is niet op tijd hersteld, meldde trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven.
1 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong keert na twee maanden afwezigheid terug in de wedstrijdselectie van Liverpool. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag op een persconferentie.
3 uur geledenNYON (ANP) - Het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen van afgelopen zomer heeft de clubs van de speelsters een recordbedrag van 9 miljoen euro opgeleverd. Het bedrag is een verdubbeling van het vorige EK in 2022. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
4 uur geleden