Senegal vertrekt zonder besmette spelers naar Afrika Cup
DAKAR (ANP) - De voetballers van Senegal zijn zonder drie met het coronavirus besmette voetballers naar Kameroen vertrokken om deel te nemen aan de Afrika Cup. Bij een uitbraak van het virus bleken de spelers Pape Sarr, Nampalys Mendy en Mame Thiam besmet te zijn. Datzelfde geldt voor zes mensen uit de begeleiding.
Het vertrek van de selectie liep daardoor enkele uren vertraging op. De besmette personen zijn onder toezicht van een arts vooralsnog achtergebleven op de plaats waar de groep op trainingskamp was. Het is de bedoeling dat ze alsnog afreizen, nadat ze negatief hebben getest.
De Afrika Cup begint zondag in Kameroen, een land met een lage vaccinatiegraad. Met topspelers als Sadio Mané (Liverpool) en doelman Edouard Mendy (Chelsea) behoort Senegal tot de favorieten. In de groepsfase neemt Senegal het op tegen Zimbabwe, Guinee en Malawi.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
4 uur geleden