
Senegal met Mané en Mendy naar Afrika Cup
DAKAR (ANP) - Aanvaller Sadio Mané van Liverpool en doelman Edouard Mendy van Chelsea zijn de bekendste namen in de selectie van Senegal voor de komende editie van de Afrika Cup. Bondscoach Aliou Cissé selecteerde 27 spelers voor het toernooi, dat op 9 januari in Kameroen begint.
Alle spelers van Senegal voetballen in Europa, waarvan tien in Frankrijk, zes in Engeland, vier in Italië, twee in Spanje, twee in Turkije, één in Duitsland, één in België en één in Griekenland.
In groep B neemt Senegal, dat de Afrika Cup nog nooit won, het op tegen Zimbabwe, Guinee en Malawi.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voor Manchester City-aanvoerder Ilkay Gündogan kwam zaterdagavond met het winnen van de finale van de Champions League een droom uit. "Hier heb ik zo lang op gewacht", zei de Duitser, na de overwinning op Inter (1-0) in Istanbul. Twee keer eerder verloor hij in de finale van het belangrijkste Europese clubtoernooi, waarvan eenmaal met Manchester City.
7 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Met een van de mindere wedstrijden van het seizoen heeft Manchester City het grootste succes ooit bereikt. De Engelse kampioen van trainer Pep Guardiola won voor de eerste keer de Champions League, waarmee de jarenlang gekoesterde droom eindelijk in vervulling ging. In het Atatürk Olympiyat stadion van Istanbul werd Internazionale verslagen, 1-0.
44 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Belgische middenvelder Youri Tielemans verruilt Leicester City voor Aston Villa. De 26-jarige Tielemans had een aflopend contract.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Nathan Aké is basisspeler bij Manchester City in de finale van de Champions League, zaterdagavond tegen Internazionale. Trainer Pep Guardiola heeft enigszins verrassend gekozen voor de Nederlandse verdediger, die de laatste weken werd gehinderd door blessures. Normaal gesproken is hij een vaste waarde bij de Engelse kampioen.
3 uur geledenZAGREB (ANP) - Joško Gvardiol kan niet uitkomen voor Kroatië in de Nations League. De centrale verdediger van RB Leipzig is onvoldoende hersteld van een buikblessure.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft Orkun Kökcü via de eigen sociale media welkom geheten, met een foto van de Turkse voetballer in het shirt van zijn nieuwe club. De topclub uit Portugal bevestigde daarmee officieel de komst van de middenvelder, die dit seizoen met Feyenoord kampioen werd.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman snapt waarom Marco van Basten de FIFA in een brief heeft opgeroepen om iets aan het vele spelbederf te doen. De oud-aanvaller suggereerde onder meer dat alleen de aanvoerder zich nog met klachten bij de scheidsrechter mag melden en dat andere spelers direct geel moeten krijgen als ze verhaal halen bij de arbitrage. Ook hoopt Van Basten dat de wereldvoetbalbond over zuivere speeltijd gaat nadenken om zo het vele tijdrekken te voorkomen.
6 uur geleden