
Senegal herpakt zich in groep van Oranje met zege op Qatar
DOHA (ANP) - Senegal heeft zich op het WK voetbal gemengd in de strijd om de bovenste plaatsen in Groep A. Na de eerdere nederlaag tegen Oranje boekte de kampioen van Afrika in de tweede groepswedstrijd een 3-1-overwinning op gastland Qatar.
Met de zege komt Senegal op drie punten uit twee wedstrijden, Qatar staat op 0 punten. Het Nederlands elftal speelt om 17.00 uur in dezelfde groep tegen Ecuador. Een overwinning zou voor Oranje volstaan om door te gaan naar de achtste finales.
Senegal was in de eerste helft tegen Qatar minder dreigend dan het bij vlagen was geweest in het duel met Oranje. De ploeg wist slechts enkele schietkansen te creëren en had een blunder van de verdediging van Qatar nodig om de score te openen. Verdediger Boualem Khoukhi gleed weg en Boulaye Dia stond op de goede plaats om uit te halen, 1-0.
Qatar, dat een nieuwe doelman onder de lat had, kwam defensief beter voor de dag dan tegen Ecuador. Desondanks keek het gastland vlak na rust tegen een 2-0-achterstand aan na een fraaie kopbal van Famara Diédhiou uit een corner. In het laatste half uur keerde Senegal-keeper Édouard Mendy inzetten van Almoez Ali en Ismail Mohammad, maar hij was kansloos op een harde kopbal van Mohammed Muntari (2-1). De vrije Bamba Dieng schoot in de slotfase de 3-1-eindstand op het bord.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje horen maandagmiddag in het Zwitserse Nyon wie hun tegenstander is in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen van volgend jaar. Bij winst in de halve finale van de Nations League op 23 februari is deelname aan de Spelen zeker. Anders volgt mogelijk nog een herkansing.
37 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is in La Liga op eigen veld verslagen door Girona. Het werd in het Olympisch Stadion Lluís Companys 4-2 voor de revelatie van de Spaanse competitie, waar Daley Blind de hele wedstrijd meedeed. Nooit eerder wist Girona van de grootmacht uit dezelfde regio te winnen.
3 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie in 2e alinea: toevoeging rode kaart Fiorentina
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is in La Liga op eigen veld verslagen door Girona. Het werd in het Olympisch Stadion Lluís Companys 4-2 voor de revelatie van de Spaanse competitie, waar Daley Blind de hele wedstrijd meedeed. Nooit eerder wist Girona van de grootmacht uit dezelfde regio te winnen.
5 uur geledenSALERNO (ANP) - Aanvaller Joshua Zirkzee heeft het verrassend presterende Bologna met twee doelpunten aan een overwinning bij hekkensluiter Salernitana geholpen. De club uit het noorden van Italië klimt door de 2-1-zege van de achtste naar de vierde plek in de Serie A.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft na anderhalve maand eindelijk weer een wedstrijd gewonnen in de Premier League. Op eigen veld hielp aanvoerder Son Heung-min de Spurs met een treffer en twee assists langs nummer 7 Newcastle United: 4-1.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd gewonnen. De Arnhemmers waren in de Gelredome met 2-0 te sterk voor Heracles Almelo.
9 uur geleden