Senegal hele WK zonder geblesseerde sterspeler Mané
DAKAR (ANP) - De Senegalese voetballer Sadio Mané mist niet alleen de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Oranje, maar hij moet het hele toernooi aan zich voorbij laten gaan. Hij is donderdagavond geopereerd in de Oostenrijkse stad Innsbruck, meldt zijn club Bayern München. "Hij is daardoor niet langer inzetbaar voor Senegal op het WK", aldus de Duitse club op Twitter.
De Senegalese bond meldde eerder op donderdag al dat hun sterspeler niet op tijd hersteld is van een blessure om in actie te komen in Qatar. Senegal, de kampioen van Afrika, begint het WK maandag tegen het Nederlands elftal.
Een official van de bond had dinsdag al gezegd dat de aanvaller van Bayern München in de eerste groepswedstrijden ontbreekt. Twee dagen later werd duidelijk dat Mané het WK helemaal aan zich voorbij moet laten gaan.
"Helaas blijkt uit de MRI-scan die we hebben gemaakt dat het herstel niet zo snel gaat als we hadden gehoopt. We hebben daarom helaas moeten besluiten om Sadio terug te trekken voor het WK", zei de bondsarts.
De 30-jarige aanvaller liep vorige week een kuitblessure op in de voorlaatste competitiewedstrijd van Bayern München voor het WK.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
9 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
20 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
20 uur geleden