Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senegal heeft na wegvallen Mané minder hoop op stunt als in 2002

Senegal heeft na wegvallen Mané minder hoop op stunt als in 2002

DOHA (ANP) - Senegal verbaasde de voetbalwereld twintig jaar geleden door bij het debuut op het WK te winnen van regerend wereldkampioen Frankrijk. Papa Boupa Diop maakte op 31 mei 2002 in Seoul, op aangeven van uitblinker El Hadji Diouf, van dichtbij het doelpunt: 1-0. Senegal reikte uiteindelijk tot de kwartfinales, waarin het na verlenging van Turkije verloor.

Aliou Cissé was destijds aanvoerder van de succesploeg van Senegal. De voormalige middenvelder hoopt nu als bondscoach op een nieuwe stunt op de mondiale eindronde, te beginnen met de wedstrijd van maandag tegen Nederland. Senegal won in februari voor het eerst in de geschiedenis de Afrika Cup en reisde daarom met vertrouwen naar Qatar.

Het succes bij de Afrika Cup kwam voor een groot deel op rekening van sterspeler Sadio Mané, die het WK met een blessure moet missen. De 30-jarige aanvaller benutte in de finale tegen Egypte de beslissende strafschop en werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi.

Negentig doelpunten

Hoe goed Mané precies is, weten ze sinds dit seizoen nog beter in Liverpool. De afgelopen zomer vertrokken Mané maakte in zes seizoenen liefst negentig doelpunten in de competitie voor de Engelse topclub, die momenteel de zesde plek inneemt in de Premier League en minder makkelijk scoort. Mané speelt inmiddels bij Bayern München en trof daar in de eerste veertien competitieduels zes keer doel.

Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal zei in april bij de loting Senegal de sterkste tegenstander te vinden. Ook hij baseerde zich toen, naast de winst van de Afrika Cup, vooral op Mané. "Ik vind Mané een fantastische speler. Ik wilde hem hebben toen ik coach van Manchester United was, maar hij ging naar de concurrent Liverpool", sprak hij.

Mendy

Andere bekende namen in de selectie van Senegal zijn keeper Edouard Mendy (Chelsea), Kalidou Koulibaly (Chelsea) en Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur). Van Gaal is beducht op de fysieke kracht van Senegal, een kwaliteit van veel Afrikaanse landen. Op tactisch gebied valt er vaak nog een en ander te winnen. Het lukte een Afrikaans land nog nooit de halve eindstrijd te bereiken op een WK. Naast Senegal in 2002 drongen ook Kameroen (1990) en Ghana (2010) door tot de laatste acht.

Met Ecuador en Qatar als overige opponenten in de groep, behoort een plek in de knock-outfase opnieuw tot de mogelijkheden van Senegal. In het Al Thumama Stadium van Doha zal maandag blijken of dat na het wegvallen van Mané nog steeds zo is.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid herstelt zich in La Liga met zege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.

13 uur geleden
Laat eigen doelpunt voorkomt nog eerste Saudische titel Ronaldo

RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.

13 uur geleden
Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

19 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

20 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

22 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

1 dag geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

1 dag geleden