Senegal heeft na wegvallen Mané minder hoop op stunt als in 2002
DOHA (ANP) - Senegal verbaasde de voetbalwereld twintig jaar geleden door bij het debuut op het WK te winnen van regerend wereldkampioen Frankrijk. Papa Boupa Diop maakte op 31 mei 2002 in Seoul, op aangeven van uitblinker El Hadji Diouf, van dichtbij het doelpunt: 1-0. Senegal reikte uiteindelijk tot de kwartfinales, waarin het na verlenging van Turkije verloor.
Aliou Cissé was destijds aanvoerder van de succesploeg van Senegal. De voormalige middenvelder hoopt nu als bondscoach op een nieuwe stunt op de mondiale eindronde, te beginnen met de wedstrijd van maandag tegen Nederland. Senegal won in februari voor het eerst in de geschiedenis de Afrika Cup en reisde daarom met vertrouwen naar Qatar.
Het succes bij de Afrika Cup kwam voor een groot deel op rekening van sterspeler Sadio Mané, die het WK met een blessure moet missen. De 30-jarige aanvaller benutte in de finale tegen Egypte de beslissende strafschop en werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi.
Negentig doelpunten
Hoe goed Mané precies is, weten ze sinds dit seizoen nog beter in Liverpool. De afgelopen zomer vertrokken Mané maakte in zes seizoenen liefst negentig doelpunten in de competitie voor de Engelse topclub, die momenteel de zesde plek inneemt in de Premier League en minder makkelijk scoort. Mané speelt inmiddels bij Bayern München en trof daar in de eerste veertien competitieduels zes keer doel.
Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal zei in april bij de loting Senegal de sterkste tegenstander te vinden. Ook hij baseerde zich toen, naast de winst van de Afrika Cup, vooral op Mané. "Ik vind Mané een fantastische speler. Ik wilde hem hebben toen ik coach van Manchester United was, maar hij ging naar de concurrent Liverpool", sprak hij.
Mendy
Andere bekende namen in de selectie van Senegal zijn keeper Edouard Mendy (Chelsea), Kalidou Koulibaly (Chelsea) en Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur). Van Gaal is beducht op de fysieke kracht van Senegal, een kwaliteit van veel Afrikaanse landen. Op tactisch gebied valt er vaak nog een en ander te winnen. Het lukte een Afrikaans land nog nooit de halve eindstrijd te bereiken op een WK. Naast Senegal in 2002 drongen ook Kameroen (1990) en Ghana (2010) door tot de laatste acht.
Met Ecuador en Qatar als overige opponenten in de groep, behoort een plek in de knock-outfase opnieuw tot de mogelijkheden van Senegal. In het Al Thumama Stadium van Doha zal maandag blijken of dat na het wegvallen van Mané nog steeds zo is.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
1 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
2 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
6 uur geledenSAN JUAN (ANP) - Lionel Messi is in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens een oefenwedstrijd op Puerto Rico gevloerd door een veldbestormer. Tegen het eind van het duel kwamen meerdere toeschouwers het veld op, waarvan sommigen in Messi-tenue. Een van hen besloot het voetbalicoon te omhelzen, waarop een beveiliger de supporter vastgreep en de drie mannen omvielen. De Argentijnse wereldkampioen stond snel op en bleef rustig.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Verschillende (oud-)profs proberen bij alle wedstrijden in de komende speelronde van de Eredivisie en eerste divisie het taboe over de mentale problemen in het voetbal te doorbreken. Dat doen ze met de actie 'Samen voor Kwetsbaarheid' in samenwerking met de 34 clubs uit het betaald voetbal, ESPN, de Cinetree Foundation en de Play Mental Foundation. Ze vragen via een speciale videoclip en een documentaire aandacht voor dit maatschappelijke thema. "Problemen moeten bespreekbaar zijn. Want als het in je hoofd niet goed zit, dan werkt het lichaam ook niet optimaal", stelt oud-prof en initiatiefnemer Gianni Zuiverloon tegen het ANP.
10 uur geleden