Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senegal heeft na wegvallen Mané minder hoop op stunt als in 2002

Senegal heeft na wegvallen Mané minder hoop op stunt als in 2002

DOHA (ANP) - Senegal verbaasde de voetbalwereld twintig jaar geleden door bij het debuut op het WK te winnen van regerend wereldkampioen Frankrijk. Papa Boupa Diop maakte op 31 mei 2002 in Seoul, op aangeven van uitblinker El Hadji Diouf, van dichtbij het doelpunt: 1-0. Senegal reikte uiteindelijk tot de kwartfinales, waarin het na verlenging van Turkije verloor.

Aliou Cissé was destijds aanvoerder van de succesploeg van Senegal. De voormalige middenvelder hoopt nu als bondscoach op een nieuwe stunt op de mondiale eindronde, te beginnen met de wedstrijd van maandag tegen Nederland. Senegal won in februari voor het eerst in de geschiedenis de Afrika Cup en reisde daarom met vertrouwen naar Qatar.

Het succes bij de Afrika Cup kwam voor een groot deel op rekening van sterspeler Sadio Mané, die het WK met een blessure moet missen. De 30-jarige aanvaller benutte in de finale tegen Egypte de beslissende strafschop en werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi.

Negentig doelpunten

Hoe goed Mané precies is, weten ze sinds dit seizoen nog beter in Liverpool. De afgelopen zomer vertrokken Mané maakte in zes seizoenen liefst negentig doelpunten in de competitie voor de Engelse topclub, die momenteel de zesde plek inneemt in de Premier League en minder makkelijk scoort. Mané speelt inmiddels bij Bayern München en trof daar in de eerste veertien competitieduels zes keer doel.

Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal zei in april bij de loting Senegal de sterkste tegenstander te vinden. Ook hij baseerde zich toen, naast de winst van de Afrika Cup, vooral op Mané. "Ik vind Mané een fantastische speler. Ik wilde hem hebben toen ik coach van Manchester United was, maar hij ging naar de concurrent Liverpool", sprak hij.

Mendy

Andere bekende namen in de selectie van Senegal zijn keeper Edouard Mendy (Chelsea), Kalidou Koulibaly (Chelsea) en Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur). Van Gaal is beducht op de fysieke kracht van Senegal, een kwaliteit van veel Afrikaanse landen. Op tactisch gebied valt er vaak nog een en ander te winnen. Het lukte een Afrikaans land nog nooit de halve eindstrijd te bereiken op een WK. Naast Senegal in 2002 drongen ook Kameroen (1990) en Ghana (2010) door tot de laatste acht.

Met Ecuador en Qatar als overige opponenten in de groep, behoort een plek in de knock-outfase opnieuw tot de mogelijkheden van Senegal. In het Al Thumama Stadium van Doha zal maandag blijken of dat na het wegvallen van Mané nog steeds zo is.

Meer uit Voetbal

Mexicaanse president geeft veiligheidsgarantie voor WK voetbal

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.

3 uur geleden
Real Madrid staat 100 procent achter Vinícius in racismezaak

MADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.

4 uur geleden
Carleer valt af bij Oranje-voetbalsters, Levels opgeroepen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.

5 uur geleden
Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

6 uur geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

21 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

1 dag geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden