Senegal heeft na wegvallen Mané minder hoop op stunt als in 2002
DOHA (ANP) - Senegal verbaasde de voetbalwereld twintig jaar geleden door bij het debuut op het WK te winnen van regerend wereldkampioen Frankrijk. Papa Boupa Diop maakte op 31 mei 2002 in Seoul, op aangeven van uitblinker El Hadji Diouf, van dichtbij het doelpunt: 1-0. Senegal reikte uiteindelijk tot de kwartfinales, waarin het na verlenging van Turkije verloor.
Aliou Cissé was destijds aanvoerder van de succesploeg van Senegal. De voormalige middenvelder hoopt nu als bondscoach op een nieuwe stunt op de mondiale eindronde, te beginnen met de wedstrijd van maandag tegen Nederland. Senegal won in februari voor het eerst in de geschiedenis de Afrika Cup en reisde daarom met vertrouwen naar Qatar.
Het succes bij de Afrika Cup kwam voor een groot deel op rekening van sterspeler Sadio Mané, die het WK met een blessure moet missen. De 30-jarige aanvaller benutte in de finale tegen Egypte de beslissende strafschop en werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi.
Negentig doelpunten
Hoe goed Mané precies is, weten ze sinds dit seizoen nog beter in Liverpool. De afgelopen zomer vertrokken Mané maakte in zes seizoenen liefst negentig doelpunten in de competitie voor de Engelse topclub, die momenteel de zesde plek inneemt in de Premier League en minder makkelijk scoort. Mané speelt inmiddels bij Bayern München en trof daar in de eerste veertien competitieduels zes keer doel.
Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal zei in april bij de loting Senegal de sterkste tegenstander te vinden. Ook hij baseerde zich toen, naast de winst van de Afrika Cup, vooral op Mané. "Ik vind Mané een fantastische speler. Ik wilde hem hebben toen ik coach van Manchester United was, maar hij ging naar de concurrent Liverpool", sprak hij.
Mendy
Andere bekende namen in de selectie van Senegal zijn keeper Edouard Mendy (Chelsea), Kalidou Koulibaly (Chelsea) en Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur). Van Gaal is beducht op de fysieke kracht van Senegal, een kwaliteit van veel Afrikaanse landen. Op tactisch gebied valt er vaak nog een en ander te winnen. Het lukte een Afrikaans land nog nooit de halve eindstrijd te bereiken op een WK. Naast Senegal in 2002 drongen ook Kameroen (1990) en Ghana (2010) door tot de laatste acht.
Met Ecuador en Qatar als overige opponenten in de groep, behoort een plek in de knock-outfase opnieuw tot de mogelijkheden van Senegal. In het Al Thumama Stadium van Doha zal maandag blijken of dat na het wegvallen van Mané nog steeds zo is.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
5 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
15 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden