Senegal heeft na wegvallen Mané minder hoop op stunt als in 2002
DOHA (ANP) - Senegal verbaasde de voetbalwereld twintig jaar geleden door bij het debuut op het WK te winnen van regerend wereldkampioen Frankrijk. Papa Boupa Diop maakte op 31 mei 2002 in Seoul, op aangeven van uitblinker El Hadji Diouf, van dichtbij het doelpunt: 1-0. Senegal reikte uiteindelijk tot de kwartfinales, waarin het na verlenging van Turkije verloor.
Aliou Cissé was destijds aanvoerder van de succesploeg van Senegal. De voormalige middenvelder hoopt nu als bondscoach op een nieuwe stunt op de mondiale eindronde, te beginnen met de wedstrijd van maandag tegen Nederland. Senegal won in februari voor het eerst in de geschiedenis de Afrika Cup en reisde daarom met vertrouwen naar Qatar.
Het succes bij de Afrika Cup kwam voor een groot deel op rekening van sterspeler Sadio Mané, die het WK met een blessure moet missen. De 30-jarige aanvaller benutte in de finale tegen Egypte de beslissende strafschop en werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi.
Negentig doelpunten
Hoe goed Mané precies is, weten ze sinds dit seizoen nog beter in Liverpool. De afgelopen zomer vertrokken Mané maakte in zes seizoenen liefst negentig doelpunten in de competitie voor de Engelse topclub, die momenteel de zesde plek inneemt in de Premier League en minder makkelijk scoort. Mané speelt inmiddels bij Bayern München en trof daar in de eerste veertien competitieduels zes keer doel.
Bondscoach Louis van Gaal van het Nederlands elftal zei in april bij de loting Senegal de sterkste tegenstander te vinden. Ook hij baseerde zich toen, naast de winst van de Afrika Cup, vooral op Mané. "Ik vind Mané een fantastische speler. Ik wilde hem hebben toen ik coach van Manchester United was, maar hij ging naar de concurrent Liverpool", sprak hij.
Mendy
Andere bekende namen in de selectie van Senegal zijn keeper Edouard Mendy (Chelsea), Kalidou Koulibaly (Chelsea) en Pape Matar Sarr (Tottenham Hotspur). Van Gaal is beducht op de fysieke kracht van Senegal, een kwaliteit van veel Afrikaanse landen. Op tactisch gebied valt er vaak nog een en ander te winnen. Het lukte een Afrikaans land nog nooit de halve eindstrijd te bereiken op een WK. Naast Senegal in 2002 drongen ook Kameroen (1990) en Ghana (2010) door tot de laatste acht.
Met Ecuador en Qatar als overige opponenten in de groep, behoort een plek in de knock-outfase opnieuw tot de mogelijkheden van Senegal. In het Al Thumama Stadium van Doha zal maandag blijken of dat na het wegvallen van Mané nog steeds zo is.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
12 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
13 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
14 uur geleden