Sénéchal wint Primus Classic, Van der Poel lijkt fit voor WK
HAACHT (ANP) - Florian Sénéchal heeft de Belgische wielerkoers Primus Classic gewonnen. De Fransman van Deceuninck - Quick-Step was de snelste van vijf vluchters aan de finish in Haacht.
De Belg Tosh Van der Sande eindigde als tweede, vlak voor zijn landgenoot Jasper Stuyven. Mathieu van der Poel maakte een sterke indruk tijdens de koers over 198 kilometer met 18 heuvels. De Brabander leek geen last van zijn rug te hebben. Hij koos zo'n 45 kilometer voor de finish de aanval. Maar regerend wereldkampioen Julian Alaphilippe wilde niet met hem wegrijden. Van der Poel verloor het uitzicht op een topklassering toen hij in de finale lek reed. Hij sprintte nog mee met het peloton aan de finish en eindigde als achtste.
Bondscoach Koos Moerenhout van de Nederlandse wielerploeg was afgelopen week al positief over de WK-deelname van Van der Poel. "De ervaringen van Mathieu van der Poel zijn dermate positief dat we goede hoop hebben dat hij kan rijden", zei hij in de aanloop naar Primus Classic. "Mathieu moet zelf na het weekeinde afwegen of zijn rug de belasting aan kan en of hij de benodigde trainingsarbeid kan verrichten richting het WK."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden