Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senatoren zetten in op kort proces tegen Trump

Senatoren zetten in op kort proces tegen Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat gaat vanaf volgende week als een soort rechtbank bepalen of ex-president Trump schuldig is aan het aanzetten tot een opstand. Senatoren van zowel Democratische als Republikeinse huize willen het impeachmentproces over Trumps rol bij de bestorming van het parlement kort houden.

Leiders van beide partijen zijn nog in gesprek over de details van de rechtszaak. Trump is de eerste die er twee keer mee wordt geconfronteerd.

"Het proces is niet iets dat maanden of weken in beslag moet nemen, maar dagen", zei de Democratische senator Tom Carper woensdag na een gesprek met president Joe Biden. Het installeren van de regering, de uitvoering van nieuw beleid en de aanpak van de coronacrisis hebben wat hen betreft prioriteit.

Geen noodzaak

Sommige Republikeinen hebben ook geen behoefte aan langdurige zittingen. Senator en Trump-bondgenoot Lindsey Graham ziet geen noodzaak om getuigen op te roepen of uitgebreid materiaal te gaan verzamelen. Wat hem betreft wordt vooral gekeken naar de toespraak waarin Trump zijn aanhangers volgens de Democraten heeft uitgelokt en opgehitst. Het zou niet in het belang van de Republikeinen zijn om uitgebreid in te gaan op Trumps eindeloze en ongefundeerde beweringen over verkiezingsfraude, klinkt het in Washington.

Trumps advocaten stapten afgelopen weekend op, maar zijn inmiddels vervangen. De Democraten hopen met het proces onder meer te bereiken dat Trump zich niet verkiesbaar kan stellen voor de volgende presidentsverkiezingen.

Gering

De kans dat Trump schuldig wordt bevonden wordt gering geacht. Daarvoor zouden minstens 17 van de 50 Republikeinse senatoren ermee moeten instemmen, en dat is gezien eerder stemgedrag onwaarschijnlijk. Biden zei eerder geen veroordeling van zijn voorganger te verwachten.

De aftrap van het impeachmentproces staat voor volgende week dinsdag op de agenda.

Meer uit Buitenland

Israël: vredesplan Trump zal 'vrede en welvaart' brengen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt dat het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump "vrede en welvaart" zal brengen. De VN-Veiligheidsraad keurde dat plan maandagavond goed.

1 uur geleden
Eerste aanklachten in Filipijns corruptieschandaal waterwerken

MANILLA (ANP/AFP) - Filipijnse aanklagers hebben de eerste aanklachten ingediend in een corruptieschandaal rondom de waterwerken in het land. Miljarden euro's zouden verloren zijn gegaan aan ondermaatse projecten voor bescherming tegen overstromingen.

1 uur geleden
China herhaalt onvrede in gesprek met Japanse topfunctionaris

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft opnieuw "krachtig geprotesteerd" tegen de Taiwan-uitspraken van de Japanse premier Sanae Takaichi. Dit gebeurde in een overleg met een Japanse afgevaardigde, die door Tokio is gestuurd om de diplomatieke ruzie te sussen.

4 uur geleden
Zelensky wil in Turkije onderhandelingen nieuw leven inblazen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan woensdag naar Turkije te gaan. Hij wil daar de onderhandelingen voor een einde aan de oorlog met Rusland nieuw leven inblazen en zegt oplossingen te hebben ontwikkeld "die we aan onze partners zullen voorstellen".

4 uur geleden
Tienduizenden Slowaken protesteren tegen premier Fico

BRATISLAVA (ANP/DPA) - Tienduizenden Slowaken hebben maandagavond geprotesteerd tegen de regering van de conservatief-nationalistische premier Robert Fico.

5 uur geleden
Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit het zenden van troepen naar Venezuela niet uit. Dat zei hij maandag in het Witte Huis, aldus The Washington Post.

5 uur geleden
Democraat Larry Summers trekt zich terug om contact met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De vooraanstaande Democraat Larry Summers trekt zich terug uit het openbare leven vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat schrijft The Washington Post.

5 uur geleden