Senatoren VS willen wapendeal Trump met Emiraten verhinderen
WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse senatoren willen verhinderen dat een door president Donald Trump onderhandelde wapendeal met de Verenigde Arabische Emiraten doorgaat. Met de verkoopovereenkomst is meer dan 23 miljard dollar (ongeveer 19,4 miljard euro) gemoeid.
Voor dat bedrag willen de VAE onder meer een aantal drones, munitie, en enkele Joint Strike Fighter-gevechtsvliegtuigen van de VS kopen. De Democratische senatoren Bob Menendez en Chris Murphy en de Republikeinse senator Rand Paul hebben vier resoluties ingediend om daar een streep door te zetten.
De senatoren stellen dat de Trump-regering, die de deal snel wil afronden, het Amerikaanse parlement onvoldoende heeft geraadpleegd over de beoogde wapendeal. Ook weigerden de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken nader te verklaren aan de senatoren hoe zou worden omgegaan met nationale veiligheidsrisico's die de verkoop eventueel met zich meebrengt.
De senatoren zeiden dat de verkoop, behalve 's werelds meest geavanceerde jachtvliegtuig, ook meer dan 14.000 bommen en overige ammunitie-objecten, en de een na grootste partij drones omvat die ooit door de VS is verkocht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
28 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
6 uur geleden