Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senatoren VS willen wapendeal Trump met Emiraten verhinderen

Senatoren VS willen wapendeal Trump met Emiraten verhinderen

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse senatoren willen verhinderen dat een door president Donald Trump onderhandelde wapendeal met de Verenigde Arabische Emiraten doorgaat. Met de verkoopovereenkomst is meer dan 23 miljard dollar (ongeveer 19,4 miljard euro) gemoeid.

Voor dat bedrag willen de VAE onder meer een aantal drones, munitie, en enkele Joint Strike Fighter-gevechtsvliegtuigen van de VS kopen. De Democratische senatoren Bob Menendez en Chris Murphy en de Republikeinse senator Rand Paul hebben vier resoluties ingediend om daar een streep door te zetten.

De senatoren stellen dat de Trump-regering, die de deal snel wil afronden, het Amerikaanse parlement onvoldoende heeft geraadpleegd over de beoogde wapendeal. Ook weigerden de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken nader te verklaren aan de senatoren hoe zou worden omgegaan met nationale veiligheidsrisico's die de verkoop eventueel met zich meebrengt.

De senatoren zeiden dat de verkoop, behalve 's werelds meest geavanceerde jachtvliegtuig, ook meer dan 14.000 bommen en overige ammunitie-objecten, en de een na grootste partij drones omvat die ooit door de VS is verkocht.

Meer uit Buitenland

Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

33 minuten geleden
Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

4 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

7 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

8 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

8 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

9 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

11 uur geleden