Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senatoren VS willen wapendeal Trump met Emiraten verhinderen

Senatoren VS willen wapendeal Trump met Emiraten verhinderen

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse senatoren willen verhinderen dat een door president Donald Trump onderhandelde wapendeal met de Verenigde Arabische Emiraten doorgaat. Met de verkoopovereenkomst is meer dan 23 miljard dollar (ongeveer 19,4 miljard euro) gemoeid.

Voor dat bedrag willen de VAE onder meer een aantal drones, munitie, en enkele Joint Strike Fighter-gevechtsvliegtuigen van de VS kopen. De Democratische senatoren Bob Menendez en Chris Murphy en de Republikeinse senator Rand Paul hebben vier resoluties ingediend om daar een streep door te zetten.

De senatoren stellen dat de Trump-regering, die de deal snel wil afronden, het Amerikaanse parlement onvoldoende heeft geraadpleegd over de beoogde wapendeal. Ook weigerden de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken nader te verklaren aan de senatoren hoe zou worden omgegaan met nationale veiligheidsrisico's die de verkoop eventueel met zich meebrengt.

De senatoren zeiden dat de verkoop, behalve 's werelds meest geavanceerde jachtvliegtuig, ook meer dan 14.000 bommen en overige ammunitie-objecten, en de een na grootste partij drones omvat die ooit door de VS is verkocht.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israƫlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

3 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

4 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

5 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

6 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israƫlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

6 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

9 uur geleden