Senatoren VS willen wapendeal Trump met Emiraten verhinderen
WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse senatoren willen verhinderen dat een door president Donald Trump onderhandelde wapendeal met de Verenigde Arabische Emiraten doorgaat. Met de verkoopovereenkomst is meer dan 23 miljard dollar (ongeveer 19,4 miljard euro) gemoeid.
Voor dat bedrag willen de VAE onder meer een aantal drones, munitie, en enkele Joint Strike Fighter-gevechtsvliegtuigen van de VS kopen. De Democratische senatoren Bob Menendez en Chris Murphy en de Republikeinse senator Rand Paul hebben vier resoluties ingediend om daar een streep door te zetten.
De senatoren stellen dat de Trump-regering, die de deal snel wil afronden, het Amerikaanse parlement onvoldoende heeft geraadpleegd over de beoogde wapendeal. Ook weigerden de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken nader te verklaren aan de senatoren hoe zou worden omgegaan met nationale veiligheidsrisico's die de verkoop eventueel met zich meebrengt.
De senatoren zeiden dat de verkoop, behalve 's werelds meest geavanceerde jachtvliegtuig, ook meer dan 14.000 bommen en overige ammunitie-objecten, en de een na grootste partij drones omvat die ooit door de VS is verkocht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
3 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
6 uur geleden