Senatoren roepen Fed op rente in VS woensdag flink te verlagen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Drie Amerikaanse senatoren roepen de Federal Reserve op de rente in de Verenigde Staten flink te verlagen. Woensdag komt de Fed met een rentebesluit en op de financiƫle markten wordt een verlaging van een kwart procentpunt verwacht. Maar de senatoren vragen Fed-voorzitter Jerome Powell en zijn collega's om een verlaging van 0,75 procent.
"Als de Fed te voorzichtig is met het verlagen van de rente, zou dat onnodig riskeren dat onze economie afstevent op een recessie", schrijven de Democratische senatoren Elizabeth Warren, Sheldon Whitehouse en John Hickenlooper in een brief aan Powell. De beleidsmakers moeten wat hen betreft overwegen de rente woensdag al "agressiever" te verlagen dan de gebruikelijke stap van 0,25 procent "om mogelijke risico's voor de arbeidsmarkt te beperken".
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
9 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
3 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
7 uur geleden