Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senatoren in VS willen onderzoek naar beoogd minister Gaetz

Senatoren in VS willen onderzoek naar beoogd minister Gaetz

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Amerikaanse Senaat loopt de druk op om Congreslid Matt Gaetz, Trumps beoogd minister van Justitie, aan een gedetailleerd onderzoek te onderwerpen. Senatoren willen details boven water krijgen in de zaak waarin Gaetz wordt beschuldigd van seksueel misbruik. Binnen het Congres wordt daarnaar onderzoek gedaan.

Onder de senatoren die meer informatie willen zijn ook partijgenoten van de Republikeinse aankomende president Donald Trump. "We moeten toegang krijgen tot alle relevante informatie op wat voor benodigde manier dan ook", zei de Republikeinse senator John Cornyn uit Texas. Democratische congresleden willen dat het rapport tegen Gaetz openbaar wordt gemaakt.

Gaetz wordt ervan beschuldigd tegen betaling een seksuele relatie met een 17-jarig meisje te hebben gehad. Hij zelf ontkent. Zijn benoeming moet worden goedgekeurd door de Senaat.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis: gevaar van overstromingen Nepal nog niet geweken

KATHMANDU (ANP) - De overstromingen in de Nepalese regio Rasuwa zijn nog niet voorbij, waarschuwt het Rode Kruis. Volgens de hulporganisatie is het gevaar nog niet geweken voor de mensen die stroomafwaarts aan de overstroomde rivieren wonen.

25 minuten geleden
Rusland zet Duitse journalist op internationale opsporingslijst

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft de Duitse journalist Michael Martens op een internationale opsporingslijst geplaatst. Dat melden Russische en Oekraïense media, waaronder TASS. Een rechter in Moskou vaardigde eerder al bij verstek een arrestatiebevel uit tegen de correspondent Zuidoost-Europa voor de Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), om aantijgingen van haatzaaien.

27 minuten geleden
Dodental na overstroming in Nepal blijft oplopen

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental na de overstroming in Nepal blijft oplopen. De politie meldt dat er zeker 95 doden zijn gevallen door de plotselinge overstroming van woensdag.

54 minuten geleden
Nederland telt tienduizenden meer AOW'ers, meldt SVB

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland heeft er het afgelopen jaar tienduizenden AOW'ers bijgekregen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) meldt woensdag dat ruim 3,7 miljoen mensen eind juni een AOW-uitkering ontvingen. Dat zijn 78.569 mensen meer dan eind juni vorig jaar.

1 uur geleden
Dodental na aardbeving Nepal loopt op, reddingsacties bezig

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 31, melden de autoriteiten in het land volgens de BBC. Er zijn 93 mensen gewond geraakt. Over de grens in China zijn volgens staatsmedia ook veel slachtoffers. Daar ontbreken cijfers.

1 uur geleden
Energiebedrijven niet bezorgd over gaslevering komende winter

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn op dit moment niet bezorgd dat Nederland te weinig gas heeft deze winter. Dat laat brancheorganisatie Energie-Nederland weten, nadat Gasunie eerder woensdag verwachtte dat ons land het vuldoel voor de gasvoorraden voor de winter niet gaat halen.

1 uur geleden
Doodsoorzaak onbekend na autopsie op vermoedelijke lichaam Tyméo

ONHAYE (ANP/BELGA) - De doodsoorzaak van de twee gevonden overleden personen in België, waarschijnlijk het 5-jarige vermiste jongetje Tyméo en zijn vader, is nog niet bekend. Dat meldt het parket van Namen na autopsie op de lichamen.

1 uur geleden