Senatoren in VS willen onderzoek naar beoogd minister Gaetz
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Amerikaanse Senaat loopt de druk op om Congreslid Matt Gaetz, Trumps beoogd minister van Justitie, aan een gedetailleerd onderzoek te onderwerpen. Senatoren willen details boven water krijgen in de zaak waarin Gaetz wordt beschuldigd van seksueel misbruik. Binnen het Congres wordt daarnaar onderzoek gedaan.
Onder de senatoren die meer informatie willen zijn ook partijgenoten van de Republikeinse aankomende president Donald Trump. "We moeten toegang krijgen tot alle relevante informatie op wat voor benodigde manier dan ook", zei de Republikeinse senator John Cornyn uit Texas. Democratische congresleden willen dat het rapport tegen Gaetz openbaar wordt gemaakt.
Gaetz wordt ervan beschuldigd tegen betaling een seksuele relatie met een 17-jarig meisje te hebben gehad. Hij zelf ontkent. Zijn benoeming moet worden goedgekeurd door de Senaat.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
5 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
5 uur geleden