Senatoren doorbreken avondklok vanwege het debat over avondklok
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Eerste Kamer zijn vrijdag zo lang bezig met het ingelaste debat over de spoedwet voor de avondklok, dat ze nu voor het eerst zelf na 21 uur doorgaan. Senaatsvoorzitter Jan Anthonie de Bruijn waarschuwde de tientallen senatoren in de middag al dat ze de avondklokverklaringen op orde moesten maken.
Vanwege een hoofdelijke stemming aan het eind van het debat zijn niet alleen de Kamerleden die het woord voeren aanwezig. Ook de andere senatoren moesten naar het Binnenhof afreizen. Rond het middaguur werd ook al hoofdelijk gestemd over twee voorstellen om het debat uit te stellen.
Tot nu toe heeft de Eerste Kamer zich goed gehouden aan de beperkingen in tijd. Zo werd telkens overdag vergaderd, tot uiterlijk 19 uur zodat iedereen, ook de medewerkers, nog voor 21 uur thuis kon zijn.
Het debat begon om 9.30 uur en is nog steeds bezig. Naar verwachting stemt de Kamer vrijdagavond in met de spoedwet, die een andere juridische grondslag moet geven aan de avondklok.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
9 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden