Senatoren doorbreken avondklok vanwege het debat over avondklok
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Eerste Kamer zijn vrijdag zo lang bezig met het ingelaste debat over de spoedwet voor de avondklok, dat ze nu voor het eerst zelf na 21 uur doorgaan. Senaatsvoorzitter Jan Anthonie de Bruijn waarschuwde de tientallen senatoren in de middag al dat ze de avondklokverklaringen op orde moesten maken.
Vanwege een hoofdelijke stemming aan het eind van het debat zijn niet alleen de Kamerleden die het woord voeren aanwezig. Ook de andere senatoren moesten naar het Binnenhof afreizen. Rond het middaguur werd ook al hoofdelijk gestemd over twee voorstellen om het debat uit te stellen.
Tot nu toe heeft de Eerste Kamer zich goed gehouden aan de beperkingen in tijd. Zo werd telkens overdag vergaderd, tot uiterlijk 19 uur zodat iedereen, ook de medewerkers, nog voor 21 uur thuis kon zijn.
Het debat begon om 9.30 uur en is nog steeds bezig. Naar verwachting stemt de Kamer vrijdagavond in met de spoedwet, die een andere juridische grondslag moet geven aan de avondklok.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van PRO, CDA en D66 dringen aan op een vertrek van Ongehoord Nederland (ON!) uit de publieke omroep, nadat in een discussieprogramma is gezegd dat Adolf Hitler ook weleens gelijk had. In het onlineprogramma 'Let's twist again' is aan de hand van een toespraak van Hitler bediscussieerd of hij gelijk had in zijn strijd tegen het globalisme.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen is verbaasd dat er nog geen begrotingsvoorstel van het kabinet ligt. Na een gesprek met minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) noemt Dassen het proces "chaotisch".
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voor vrijdag geen meerderheid voor de begroting vinden, verwacht BBB-leider Henk Vermeer. Hij denkt dat het minderheidskabinet veel te laat is begonnen met het zoeken naar meerderheden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft het kabinet niet zijn kant op zien bewegen nadat hij voor het eerst over de begroting heeft gesproken met minister-president Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers. Wel is volgens de fractieleider van zijn groep van zeven afsplitsers van de PVV afgesproken om in gesprek te blijven, zonder dat er een concrete vervolgafspraak is gemaakt. "Ze hebben nog 48 uur om tot inkeer te komen", zei hij verwijzend naar het moment waarop het kabinet de begroting naar de Raad van State hoopt te sturen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begrotingsonderhandelingen zijn maandag volgens PRO-leider Jesse Klaver niets opgeschoten. "Het proces zit muurvast", zei hij na een gesprek met premier Rob Jetten, vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA) en financiënminister Eelco Heinen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig griffier van de Tweede Kamer Simone Roos wilde tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona weinig kwijt over de vermeende strijd met Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib over de corona-aanpak van de Tweede Kamer. Arib zei eerder tijdens haar verhoor dat sprake was van een strijd tussen het ambtelijk apparaat en de politiek.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen hoopt dat het kabinet een einde maakt aan de "kerstboom aan belastingvoordeeltjes". Bij de onderhandelingen over de begroting wil hij voorstellen om in zijn ogen nutteloze fiscale regelingen te schrappen. Dat zei de politicus voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten (D66) en zijn vicepremiers.
1 dag geleden