Senatoren arriveren in Capitool voor begin proces tegen Trump
WASHINGTON (ANP) - In het parlementsgebouw in Washintgon arriveren steeds meer senatoren voor het proces tegen oud-president Donald Trump. De Republikein, die op 20 januari werd opgevolgd door Joe Biden als president van de VS, moet zich verantwoorden voor het "aanzetten tot opstand" in de aanloop naar de bestorming van het parlementsgebouw op 6 januari door aanhangers
Het proces vindt plaats onder strenge veiligheidsmaatregelen. Rond het Capitool zijn veel militairen en politieagenten op de been. De zaak wordt gevoerd in de Senaatszaal waar iets meer dan een maand geleden nog betogers binnendrongen. Politici onder wie de senatoren die een oordeel moeten gaan vellen moesten een veilig heenkomen zoeken .
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Colombia heeft officieel een ambassade in Jeruzalem geopend. Hiermee sluit het land zich aan bij een kleine groep landen, waaronder de Verenigde Staten, die deze stap hebben gezet.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.
3 uur geledenWASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.
5 uur geleden