Senatoren arriveren in Capitool voor begin proces tegen Trump
WASHINGTON (ANP) - In het parlementsgebouw in Washintgon arriveren steeds meer senatoren voor het proces tegen oud-president Donald Trump. De Republikein, die op 20 januari werd opgevolgd door Joe Biden als president van de VS, moet zich verantwoorden voor het "aanzetten tot opstand" in de aanloop naar de bestorming van het parlementsgebouw op 6 januari door aanhangers
Het proces vindt plaats onder strenge veiligheidsmaatregelen. Rond het Capitool zijn veel militairen en politieagenten op de been. De zaak wordt gevoerd in de Senaatszaal waar iets meer dan een maand geleden nog betogers binnendrongen. Politici onder wie de senatoren die een oordeel moeten gaan vellen moesten een veilig heenkomen zoeken .
Meer uit Buitenland
NEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
59 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenCORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.
2 uur geledenPODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische luchtaanvallen hebben het Oekraïense elektriciteitsnet "uitgebreide schade" toegebracht, zegt president Volodymyr Zelensky. "Herstelwerk gaat de klok rond door."
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Palestijnse parlementsverkiezingen van november worden maanden uitgesteld. Dat staat in een brief die de Palestijnse topbestuurder Hussein al-Sheikh stuurde aan de Franse regering.
2 uur geleden