Senatoren arriveren in Capitool voor begin proces tegen Trump
WASHINGTON (ANP) - In het parlementsgebouw in Washintgon arriveren steeds meer senatoren voor het proces tegen oud-president Donald Trump. De Republikein, die op 20 januari werd opgevolgd door Joe Biden als president van de VS, moet zich verantwoorden voor het "aanzetten tot opstand" in de aanloop naar de bestorming van het parlementsgebouw op 6 januari door aanhangers
Het proces vindt plaats onder strenge veiligheidsmaatregelen. Rond het Capitool zijn veel militairen en politieagenten op de been. De zaak wordt gevoerd in de Senaatszaal waar iets meer dan een maand geleden nog betogers binnendrongen. Politici onder wie de senatoren die een oordeel moeten gaan vellen moesten een veilig heenkomen zoeken .
Meer uit Buitenland
NAYPYIDAW (ANP/RTR/AFP) - De afgezette Myanmarese leider Aung San Suu Kyi heeft bezoek gehad van het Rode Kruis. Haar zoon Kim Aris noemde dat in een verklaring de eerste positieve ontwikkeling rond zijn moeder in meer dan vijf jaar tijd. "Dit is misschien een eerste stap, maar het mag zeker niet de laatste zijn."
31 minuten geledenCEUTA (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal mensen dat is omgekomen bij de migrantencrisis in Ceuta van afgelopen donderdag en vrijdag is opgelopen tot 88, meldt het bestuur van de Spaanse exclave aan persbureau EFE. De meesten van hen kwamen om door verdrinking.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran voert op dit moment geen gesprekken met de Verenigde Staten, meldt de woordvoerder van het Iraanse buitenlandministerie Esmaeil Baghaei. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat de onderhandelingen over een staakt-het-vuren maandag zouden worden hervat, maar Baghaei weerspreekt dat.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische webwinkel Wildberries meldt opnieuw een luchtaanval op een van zijn magazijnen. Oekraïne heeft de afgelopen weken veel van die distributiecentra aangevallen, omdat het bedrijf ook de krijgsmacht zou helpen bij de leveringen van militaire middelen.
4 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - Het Cubaanse nationale elektriciteitsnet, de Union Electrica de Cuba (UNE), is zondag laat ingestort, zo liet het staatsbedrijf voor de elektriciteitsvoorziening weten in een bericht op X. De stroomuitval volgt op drie landelijke black-outs in juli.
6 uur geledenSPOKANE (ANP/BLOOMBERG) - Honderden gebouwen zijn verwoest en tienduizenden mensen zijn geëvacueerd door verwoestende natuurbranden die de staat Washington, in het noordwesten van de VS, hebben getroffen.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.
12 uur geleden