'Senator Texas reisde ondanks coronaregels naar het buitenland'
AUSTIN (ANP) - De Texaanse senator Ted Cruz is donderdag verder onder vuur gekomen. Cruz kreeg woensdag al forse kritiek, toen bekend werd dat hij op een vakantietripje was naar het Mexicaanse Cancún, terwijl in zijn thuisstaat Texas de noodtoestand is afgekondigd vanwege winterstormen. Een dag later keerde hij na een storm van kritiek weer terug naar de VS. Volgens de Washington Post is dit niet de eerste keer dat Cruz afgelopen jaar een vakantie slecht plande; afgelopen zomer zou Cruz een niet-noodzakelijk reis hebben gemaakt naar Jamaica, wat in strijd was met de landelijke coronaregels.
Cruz zou tijdens de nationale feestdag op 4 juli zijn afgereisd naar Jamaica om een oude studievriend te bezoeken, vertellen bronnen aan de Washington Post. Destijds raadde de gezondheidsdienst CDC al het niet-essentiële vliegverkeer af, om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Ook moeten terugkerende reizigers bij thuiskomst een coronatest doen en zeven dagen in quarantaine. Het is onbekend of Cruz dat gedaan heeft.
Ook bij zijn terugkeer uit Mexico donderdag is het onbekend of Cruz in quarantaine gaat. De landelijke Amerikaanse overheid heeft noodhulp naar de staat Texas gestuurd, die zwaar is getroffen door winterweer. Miljoenen huishoudens kwamen zonder stroom te zitten en ook ziekenhuizen kampen met problemen als lage waterdruk en stroomstoringen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
2 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
4 uur geleden