Senator Klobuchar trekt zich terug uit race running mate Biden
WASHINGTON (ANP) - Senator Amy Klobuchar heeft zich teruggetrokken uit de race om running mate van Joe Biden te worden, omdat ze vindt dat een gekleurde vrouw die taak moet krijgen. De Democratische presidentskandidaat is nog op zoek naar een running mate die na de verkiezingen vicepresident wordt als Biden wint.
Volgens Klobuchar, die het eerder tegen Biden opnam tijdens de Democratische voorverkiezingen, is dit het juiste moment voor die keuze. Dat zei ze tijdens een interview op de zender MSNBC.
"Sinds ik besloot Biden te steunen, heb ik mij nooit uitgelaten over wie running mate moet worden", aldus Klobuchar. "Maar we zijn nu getuige van een historisch moment en daar moeten we gebruik van maken. Ik geloof dat dit het moment is om een gekleurde vrouw die plek te geven. Dat heb ik Joe Biden gisteren ook verteld. En er zijn heel veel gekwalificeerde vrouwen die daarvoor in aanmerking komen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse functionaris. Volgens de bron zou het onbemande toestel een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee zijn genaderd.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
55 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Peter Mandelson, de voormalige Britse ambassadeur voor de VS, stapt uit de Britse senaat. Dat meldt de BBC. De partijprominent stapte maandag al uit de Labour-fractie, nadat in de recentste vrijgave van de Epstein-files opnieuw aanwijzingen zaten die hem in opspraak brachten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Russische luchtaanvallen op energievoorzieningen in Oekraïne ontgaan de Verenigde Staten niet, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zullen dit onderkennen als een aanval op onschuldige burgers", zei Rutte op bezoek bij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Die gaat de Amerikaanse president Trump erop wijzen dat Rusland de met Trump afgesproken aanvalspauze heeft geschonden.
2 uur geleden