Senator Harris noemt Trump 'seksueel roofdier'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Kamala Harris noemt president Donald Trump op Twitter een 'seksueel roofdier'. Harris is een van de kandidaten om het namens de Democraten tegen Trump op te nemen in de presidentsverkiezingen in 2020.
"Ik heb seksuele roofdieren veroordeeld. Trump is er een", schrijft de senator. Ook haalt ze uit naar de particuliere opleiding van Trump, Trump University, die alleen bedoeld was om geld op te halen. Verder zegt Harris dat Trump in de zak zit bij de grote banken.
Harris was voordat ze de politiek inging officier van justitie en procureur-generaal in de staat Californië en geldt als outsider voor de Democratische nominatie voor de presidentsverkiezingen. Trump en Harris halen vaker naar elkaar uit via sociale media.
De tweet van Harris, waar ook een video bij zat, werd kort voor het vijfde debat van de Democraten geplaatst. Daar doen tien kandidaten aan mee, onder wie Harris. De belangrijkste kandidaten zijn Joe Biden, Pete Buttigieg, Bernie Sanders en Elizabeth Warren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten van D66 en Henri Bontenbal van het CDA willen meer mogelijkheden vinden om te investeren. De huidige begrotingsregels zitten dat vaak in de weg, zei Bontenbal maandag voorafgaand aan een dag gesprekken met financiële en economische experts. Wat Jetten wil horen van die experts: "hoe zouden we anders kunnen kijken naar de rol van de overheid als aanjager van die economische ontwikkeling?"
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de Nederlanders vindt dat de overheid gemeenten mag verplichten asielzoekers op te vangen om de hulpverlening eerlijk te verdelen. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling over de spreidingswet van Kieskompas. Ongeveer 41 procent is het er niet mee eens.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie heeft "niet het beeld" dat de drones die dit weekend boven militaire vliegbasis Volkel vlogen, wapens bij zich hadden. Dat zei demissionair minister van Defensie Ruben Brekelmans in tv-programma Buitenhof. Op die basis zijn onder andere gevechtsvliegtuigen gestationeerd. "Die zijn daar goed beschermd," aldus de VVD-minister.
23 uur geledenVOLKEL (ANP) - Zaterdagavond zijn niet alleen drones waargenomen boven luchthaven en vliegbasis Eindhoven, maar ook weer boven Volkel. Dat heeft staatssecretaris Gijs Tuinman van Defensie zondag gezegd in WNL op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
2 dagen geleden