Senator Harris noemt Trump 'seksueel roofdier'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Kamala Harris noemt president Donald Trump op Twitter een 'seksueel roofdier'. Harris is een van de kandidaten om het namens de Democraten tegen Trump op te nemen in de presidentsverkiezingen in 2020.
"Ik heb seksuele roofdieren veroordeeld. Trump is er een", schrijft de senator. Ook haalt ze uit naar de particuliere opleiding van Trump, Trump University, die alleen bedoeld was om geld op te halen. Verder zegt Harris dat Trump in de zak zit bij de grote banken.
Harris was voordat ze de politiek inging officier van justitie en procureur-generaal in de staat Californië en geldt als outsider voor de Democratische nominatie voor de presidentsverkiezingen. Trump en Harris halen vaker naar elkaar uit via sociale media.
De tweet van Harris, waar ook een video bij zat, werd kort voor het vijfde debat van de Democraten geplaatst. Daar doen tien kandidaten aan mee, onder wie Harris. De belangrijkste kandidaten zijn Joe Biden, Pete Buttigieg, Bernie Sanders en Elizabeth Warren.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
23 uur geleden