Senator dreigt partij te verlaten als Trump niet opstapt
VERKIEZINGEN VSANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse senator Lisa Murkowski heeft als eerste Senaatslid van de Republikeinen openlijk het vertrek van president Donald Trump geëist, melden Amerikaanse media. De Senator uit Alaska dreigt haar partij te verlaten als deze zich niet van Trump losmaakt, zegt ze in de krant Anchorage Daily News.
"Ik wil dat hij ontslag neemt. Ik wil hem eruit hebben. Hij heeft genoeg schade aangericht", zei Murkowski, tijdens een interview in haar kantoor in het Capitool, niet ver van de plaats waar woensdag de gewelddadige inval van boze pro-Trump betogers plaatsvond. Daarbij vielen tot nu toe vijf doden en tientallen gewonden. Volgens de senator is de president schuldig aan het aanzetten tot het geweld deze week in het Capitool.
"Trump zegt dat hij niet komt opdagen bij de inauguratie. Hij is niet gefocust op wat er aan de hand is met Covid-19. Hij is of golfen of hij is in het Oval Office mensen aan het uitschelden die loyaal en trouw aan hem zijn geweest, zoals de vice-president. Hij wil daar niet blijven. Hij zit er alleen blijven voor de titel en zijn ego. Hij moet eruit. Hij moet het goede doen, maar ik denk niet dat hij in staat is om iets goeds te doen," zei Murkowski.
Murkowski is een van de meer gematigde Republikeinen in de Senaat. Ze hamert er in het interview op dat de Repubikeinen en Democraten hun meningsverschillen opzij moeten zetten en gezamenlijk op moeten trekken om belangrijke zaken geregeld te krijgen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
5 uur geleden