Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senator dreigt partij te verlaten als Trump niet opstapt

Senator dreigt partij te verlaten als Trump niet opstapt

VERKIEZINGEN VSANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse senator Lisa Murkowski heeft als eerste Senaatslid van de Republikeinen openlijk het vertrek van president Donald Trump geëist, melden Amerikaanse media. De Senator uit Alaska dreigt haar partij te verlaten als deze zich niet van Trump losmaakt, zegt ze in de krant Anchorage Daily News.

"Ik wil dat hij ontslag neemt. Ik wil hem eruit hebben. Hij heeft genoeg schade aangericht", zei Murkowski, tijdens een interview in haar kantoor in het Capitool, niet ver van de plaats waar woensdag de gewelddadige inval van boze pro-Trump betogers plaatsvond. Daarbij vielen tot nu toe vijf doden en tientallen gewonden. Volgens de senator is de president schuldig aan het aanzetten tot het geweld deze week in het Capitool.

"Trump zegt dat hij niet komt opdagen bij de inauguratie. Hij is niet gefocust op wat er aan de hand is met Covid-19. Hij is of golfen of hij is in het Oval Office mensen aan het uitschelden die loyaal en trouw aan hem zijn geweest, zoals de vice-president. Hij wil daar niet blijven. Hij zit er alleen blijven voor de titel en zijn ego. Hij moet eruit. Hij moet het goede doen, maar ik denk niet dat hij in staat is om iets goeds te doen," zei Murkowski.

Murkowski is een van de meer gematigde Republikeinen in de Senaat. Ze hamert er in het interview op dat de Repubikeinen en Democraten hun meningsverschillen opzij moeten zetten en gezamenlijk op moeten trekken om belangrijke zaken geregeld te krijgen.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

31 minuten geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

2 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

4 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

5 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

6 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

7 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

8 uur geleden