Senator dreigt partij te verlaten als Trump niet opstapt
VERKIEZINGEN VSANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse senator Lisa Murkowski heeft als eerste Senaatslid van de Republikeinen openlijk het vertrek van president Donald Trump geëist, melden Amerikaanse media. De Senator uit Alaska dreigt haar partij te verlaten als deze zich niet van Trump losmaakt, zegt ze in de krant Anchorage Daily News.
"Ik wil dat hij ontslag neemt. Ik wil hem eruit hebben. Hij heeft genoeg schade aangericht", zei Murkowski, tijdens een interview in haar kantoor in het Capitool, niet ver van de plaats waar woensdag de gewelddadige inval van boze pro-Trump betogers plaatsvond. Daarbij vielen tot nu toe vijf doden en tientallen gewonden. Volgens de senator is de president schuldig aan het aanzetten tot het geweld deze week in het Capitool.
"Trump zegt dat hij niet komt opdagen bij de inauguratie. Hij is niet gefocust op wat er aan de hand is met Covid-19. Hij is of golfen of hij is in het Oval Office mensen aan het uitschelden die loyaal en trouw aan hem zijn geweest, zoals de vice-president. Hij wil daar niet blijven. Hij zit er alleen blijven voor de titel en zijn ego. Hij moet eruit. Hij moet het goede doen, maar ik denk niet dat hij in staat is om iets goeds te doen," zei Murkowski.
Murkowski is een van de meer gematigde Republikeinen in de Senaat. Ze hamert er in het interview op dat de Repubikeinen en Democraten hun meningsverschillen opzij moeten zetten en gezamenlijk op moeten trekken om belangrijke zaken geregeld te krijgen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
18 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
18 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
19 uur geleden