Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senator Chuck Schumer in Kyiv om Oekraïne gerust te stellen

Senator Chuck Schumer in Kyiv om Oekraïne gerust te stellen

KYIV/WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Amerikaanse Senaat Chuck Schumer bezoekt Kyiv volgens Amerikaanse media om president Volodymyr Zelensky gerust te stellen over voortgaande hulp uit de VS. De Democratische senaatsvoorzitter belooft extra hulp ongeacht of het voorgestelde pakket van 60 miljard dollar (55 miljard euro) dat vooralsnog in het Huis van Afgevaardigden is gestrand, wordt goedgekeurd of niet.

De terughoudendheid van Amerikaanse volksvertegenwoordigers om extra militaire hulp voor Oekraïne goed te keuren zal volgens Zelensky Oekraïense levens kosten. Hij zei dat in een vraaggesprek met de zender Fox News.

Het door de Democraten voorgestelde steunpakket van 55 miljard euro extra voor de oorlog in Oekraïne, wordt vooralsnog geblokkeerd door Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden. De voornaamste leider van de Republikeinen is ex-president Donald Trump die de oorlog in Oekraïne een bodemloze put vindt.

Grondoffensief

Schumer vertelt naar eigen zeggen de Oekraïense gesprekspartners dat "we de strijd gaan winnen en Amerika jullie niet in de steek laat".

Het is zaterdag precies twee jaar geleden dat het Kremlin besloot Oekraïne binnen te vallen naar aanleiding van de sinds 2014 woedende burgeroorlog in Oekraïne en de toenemende invloed van de VS daar. De plannen Oekraïne lid te maken van de NAVO zijn voor Moskou onacceptabel. De oorlog lijkt aan het front al geruime tijd te zijn vastgelopen. Het grote tegenoffensief van de Oekraïners in de tweede helft van afgelopen jaar lijkt op niets uitgelopen. Dit zou ook hebben geleid tot grote irritatie bij Amerikaanse militaire adviseurs die hebben beweerd dat de toen verantwoordelijke Oekraïense bevelhebber hun raadgevingen negeerde.

Zaterdag bezoekt naar verwachting onder anderen de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen Kyiv, samen met de Belgische premier Alexander De Croo.

Meer uit Buitenland

Gewapende groepen ontvoeren opnieuw tientallen Nigerianen

ABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.

29 minuten geleden
Franse oud-president Hollande overweegt terugkeer

PARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.

1 uur geleden
Media Iran: geen plannen voor onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.

1 uur geleden
Witte Huis ontkent dat er wapenverkopen aan China worden gepland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.

1 uur geleden
Nederland trekt 10 miljoen uit voor training Oekraïners

BRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.

2 uur geleden
Nog veel politie bij luchtmachtbasis VK na terreuraanhoudingen

WHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.

2 uur geleden
Demonstranten verlaten straat omstreden Oranjemars Noord-Ierland

PORTADOWN (ANP/DPA) - De honderden demonstranten die zondag in het Noord-Ierse Portadown een omstreden pro-Britse mars tegenhielden, hebben de straat die zij blokkeerden verlaten. Een groep bewoners meldt volgens de BBC wel wacht te blijven houden op Garvaghy Road.

7 uur geleden