Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senator Chuck Schumer in Kyiv om Oekraïne gerust te stellen

Senator Chuck Schumer in Kyiv om Oekraïne gerust te stellen

KYIV/WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Amerikaanse Senaat Chuck Schumer bezoekt Kyiv volgens Amerikaanse media om president Volodymyr Zelensky gerust te stellen over voortgaande hulp uit de VS. De Democratische senaatsvoorzitter belooft extra hulp ongeacht of het voorgestelde pakket van 60 miljard dollar (55 miljard euro) dat vooralsnog in het Huis van Afgevaardigden is gestrand, wordt goedgekeurd of niet.

De terughoudendheid van Amerikaanse volksvertegenwoordigers om extra militaire hulp voor Oekraïne goed te keuren zal volgens Zelensky Oekraïense levens kosten. Hij zei dat in een vraaggesprek met de zender Fox News.

Het door de Democraten voorgestelde steunpakket van 55 miljard euro extra voor de oorlog in Oekraïne, wordt vooralsnog geblokkeerd door Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden. De voornaamste leider van de Republikeinen is ex-president Donald Trump die de oorlog in Oekraïne een bodemloze put vindt.

Grondoffensief

Schumer vertelt naar eigen zeggen de Oekraïense gesprekspartners dat "we de strijd gaan winnen en Amerika jullie niet in de steek laat".

Het is zaterdag precies twee jaar geleden dat het Kremlin besloot Oekraïne binnen te vallen naar aanleiding van de sinds 2014 woedende burgeroorlog in Oekraïne en de toenemende invloed van de VS daar. De plannen Oekraïne lid te maken van de NAVO zijn voor Moskou onacceptabel. De oorlog lijkt aan het front al geruime tijd te zijn vastgelopen. Het grote tegenoffensief van de Oekraïners in de tweede helft van afgelopen jaar lijkt op niets uitgelopen. Dit zou ook hebben geleid tot grote irritatie bij Amerikaanse militaire adviseurs die hebben beweerd dat de toen verantwoordelijke Oekraïense bevelhebber hun raadgevingen negeerde.

Zaterdag bezoekt naar verwachting onder anderen de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen Kyiv, samen met de Belgische premier Alexander De Croo.

Meer uit Buitenland

Macron: Frankrijk zendt militairen en materieel naar Saudi-Arabië

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.

15 minuten geleden
Netanyahu: Joden in NYC niet veilig sinds Mamdani burgemeester is

NEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.

49 minuten geleden
Netanyahu hekelt critici in bijdrage op VN-top

NEW YORK (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN eens te meer de Israëlische oorlogsdoelen herhaald. In zijn felle betoog haalde hij niet alleen uit naar Hezbollah en Hamas, maar ook naar burgers in het Westen die Israël betichten van kolonialisme.

1 uur geleden
Xi vraagt VS zich te verzetten tegen onafhankelijkheid Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen zich te "verzetten" tegen de onafhankelijkheid van Taiwan. Dit was tot nu toe zijn meest expliciete oproep aan president Donald Trump om zijn standpunt over het autonome eiland te veranderen.

1 uur geleden
Tientallen diplomaten lopen weg bij start speech Netanyahu bij VN

NEW YORK (ANP) - Vele tientallen diplomaten zijn de zaal uitgelopen bij de start van de speech van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Op webcambeelden is te zien hoe de zaal leegstroomt en er enkele tientallen mensen op hun plek blijven zitten. Tijdens zijn speech vorig jaar gebeurde hetzelfde. Het is onder meer een protest tegen de oorlog in Gaza.

1 uur geleden
Costa: bedreigingen tegen Internationaal Strafhof onaanvaardbaar

NEW YORK (ANP) - Bedreigingen en aanvallen tegen het Internationaal Strafhof, zijn functionarissen en zijn personeel zijn onaanvaardbaar, zei de voorzitter van de EU-leiders, António Costa, donderdag in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. "Verantwoordelijkheid mag niet afhangen van overwegingen van politieke opportuniteit", voegde hij daaraan toe.

2 uur geleden
Le Pen: binnen NAVO-verdediging blijven tot einde Oekraïne-oorlog

PARIJS (ANP) - De radicaalrechtse presidentskandidaat Marine Le Pen wil Frankrijk naar eigen zeggen pas losmaken van de gezamenlijke NAVO-verdediging van Europa als de oorlog in Oekraïne voorbij is. Eerder zei ze nog dat in haar eerste vijf jaar als president te willen regelen.

2 uur geleden