Senator Chuck Schumer in Kyiv om Oekraïne gerust te stellen
KYIV/WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Amerikaanse Senaat Chuck Schumer bezoekt Kyiv volgens Amerikaanse media om president Volodymyr Zelensky gerust te stellen over voortgaande hulp uit de VS. De Democratische senaatsvoorzitter belooft extra hulp ongeacht of het voorgestelde pakket van 60 miljard dollar (55 miljard euro) dat vooralsnog in het Huis van Afgevaardigden is gestrand, wordt goedgekeurd of niet.
De terughoudendheid van Amerikaanse volksvertegenwoordigers om extra militaire hulp voor Oekraïne goed te keuren zal volgens Zelensky Oekraïense levens kosten. Hij zei dat in een vraaggesprek met de zender Fox News.
Het door de Democraten voorgestelde steunpakket van 55 miljard euro extra voor de oorlog in Oekraïne, wordt vooralsnog geblokkeerd door Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden. De voornaamste leider van de Republikeinen is ex-president Donald Trump die de oorlog in Oekraïne een bodemloze put vindt.
Grondoffensief
Schumer vertelt naar eigen zeggen de Oekraïense gesprekspartners dat "we de strijd gaan winnen en Amerika jullie niet in de steek laat".
Het is zaterdag precies twee jaar geleden dat het Kremlin besloot Oekraïne binnen te vallen naar aanleiding van de sinds 2014 woedende burgeroorlog in Oekraïne en de toenemende invloed van de VS daar. De plannen Oekraïne lid te maken van de NAVO zijn voor Moskou onacceptabel. De oorlog lijkt aan het front al geruime tijd te zijn vastgelopen. Het grote tegenoffensief van de Oekraïners in de tweede helft van afgelopen jaar lijkt op niets uitgelopen. Dit zou ook hebben geleid tot grote irritatie bij Amerikaanse militaire adviseurs die hebben beweerd dat de toen verantwoordelijke Oekraïense bevelhebber hun raadgevingen negeerde.
Zaterdag bezoekt naar verwachting onder anderen de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen Kyiv, samen met de Belgische premier Alexander De Croo.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
10 minuten geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
2 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
3 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
6 uur geleden