Senaatsleiders VS botsen over impeachment Trump
WASHINGTON (ANP) - De eensgezindheid onder de Democratische en Republikeinse leiders in de Amerikaanse Senaat van na de bestorming van het Capitool vorige week, maakt door de tweede impeachment van president Donald Trump weer plaats voor verdeeldheid. De Democratische fractievoorzitter Chuck Schumer wil vaart achter de procedure zetten, terwijl zijn Republikeinse tegenhanger Mitch McConnell het proces lijkt te willen afremmen.
Donderdag stemde een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis van het Amerikaanse parlement, ervoor om voor de tweede keer een afzettingsprocedure tegen Trump te beginnen. De president wordt deze keer beschuldigd van aanzetten tot een opstand. Nu het Huis de aanklacht heeft geformuleerd en heeft goedgekeurd, is de Senaat aan zet, maar hoe de procedure hierna gaat verlopen is nog onzeker.
De Democratische fractieleider Schumer zei woensdag dat het proces in de Senaat wat hem betreft nog in de laatste week van Trumps ambtstermijn kan worden gevoerd. Ook wil Schumer dat de Senaat bij veroordeling ook stemt over een verbod voor Trump om ooit nog mee te doen met de presidentsverkiezingen.
De Republikeinse leider McConnell sloot een snel proces woensdagavond echter uit. Hij gelooft niet dat Trump voor het einde van zijn ambtstermijn, die volgende week woensdag afloopt, nog op een eerlijk proces kan rekenen. "Zelfs als het proces in de Senaat deze week zou beginnen en snel zou verlopen, zal er geen eindoordeel zijn voordat Trump het Witte Huis heeft verlaten", aldus McConnell.
McConnell zei dinsdag dat de daden van Trump de huidige impeachment rechtvaardigen. De Republikeinse Senaatsfractieleider zou er ook blij mee zijn dat de Democraten in het Huis van Afgevaardigden de procedure hebben opgestart. De komende dagen moeten in het parlement echter in het teken staan van "het faciliteren van een veilige inauguratie en een ordelijke overdracht van de macht naar de aankomende regering-Biden", aldus McConnell.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
1 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
2 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
2 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
6 uur geledenPLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.
7 uur geleden