Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaatsleiders VS botsen over impeachment Trump

Senaatsleiders VS botsen over impeachment Trump

WASHINGTON (ANP) - De eensgezindheid onder de Democratische en Republikeinse leiders in de Amerikaanse Senaat van na de bestorming van het Capitool vorige week, maakt door de tweede impeachment van president Donald Trump weer plaats voor verdeeldheid. De Democratische fractievoorzitter Chuck Schumer wil vaart achter de procedure zetten, terwijl zijn Republikeinse tegenhanger Mitch McConnell het proces lijkt te willen afremmen.

Donderdag stemde een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis van het Amerikaanse parlement, ervoor om voor de tweede keer een afzettingsprocedure tegen Trump te beginnen. De president wordt deze keer beschuldigd van aanzetten tot een opstand. Nu het Huis de aanklacht heeft geformuleerd en heeft goedgekeurd, is de Senaat aan zet, maar hoe de procedure hierna gaat verlopen is nog onzeker.

De Democratische fractieleider Schumer zei woensdag dat het proces in de Senaat wat hem betreft nog in de laatste week van Trumps ambtstermijn kan worden gevoerd. Ook wil Schumer dat de Senaat bij veroordeling ook stemt over een verbod voor Trump om ooit nog mee te doen met de presidentsverkiezingen.

De Republikeinse leider McConnell sloot een snel proces woensdagavond echter uit. Hij gelooft niet dat Trump voor het einde van zijn ambtstermijn, die volgende week woensdag afloopt, nog op een eerlijk proces kan rekenen. "Zelfs als het proces in de Senaat deze week zou beginnen en snel zou verlopen, zal er geen eindoordeel zijn voordat Trump het Witte Huis heeft verlaten", aldus McConnell.

McConnell zei dinsdag dat de daden van Trump de huidige impeachment rechtvaardigen. De Republikeinse Senaatsfractieleider zou er ook blij mee zijn dat de Democraten in het Huis van Afgevaardigden de procedure hebben opgestart. De komende dagen moeten in het parlement echter in het teken staan van "het faciliteren van een veilige inauguratie en een ordelijke overdracht van de macht naar de aankomende regering-Biden", aldus McConnell.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

8 minuten geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

13 minuten geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

20 minuten geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

2 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

3 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

3 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

3 uur geleden