Senaatsleiders akkoord over procedure impeachment Trump
WASHINGTON (ANP) - Leiders van de Democraten en Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben maandag een overeenkomst gesloten over de regels die van toepassing zullen zijn tijdens het impeachmentproces dat dinsdag begint tegen de voormalige Amerikaanse president Donald Trump.
Het proces begint volgens Amerikaanse media met een debat van vier uur over de vraag of de procedure grondwettelijk is. Volgens de advocaten van Trump is dit niet het geval, omdat hij geen president meer is. Na het debat volgt een stemming, waarbij naar verwachting een meerderheid van de Senaat zal aangeven dat het proces juridisch door de beugel kan.
De Democratische aanklagers en de advocaten van Trump krijgen ieder zestien uur de tijd om hun zaak te bepleiten. Het is onduidelijk of beide partijen die tijd ook volledig gaan benutten. Het proces gaat ook komend weekend verder. Een advocaat van de oud-president had aanvankelijk gevraagd het proces zaterdag te laten stilleggen vanwege de sabbat, maar kwam daar later op terug.
Onduideljik
Onduidelijk is of ook getuigen worden opgeroepen. Daar kan nog over worden gestemd. Trump komt volgens zijn advocaten niet vrijwillig getuigen, maar er zou besloten kunnen worden om hem te dagvaarden. Senatoren krijgen ook zelf de mogelijkheid om vragen te stellen aan de advocaten of aanklagers, die impeachmentmanagers worden genoemd.
"Met deze regels zal het proces zijn doel bereiken, de waarheid en verantwoordelijkheid achterhalen", zei de Democraat Chuck Schumer bij CNN. De Senaat moet dinsdag nog wel instemmen met de procedure.
Het impeachmentproces tegen Trump werd in gang gezet na de bestorming van het Capitool vorige maand. De oud-president zou hebben aangezet tot een opstand. Om Trump schuldig te bevinden moet een twee derde meerderheid in de Senaat hiermee instemmen. De verwachting is dat dit aantal niet gehaald zal worden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.
34 minuten geledenPORTSMOUTH (ANP) - Een tanker heeft bij de Britse scheepvaartmonitor UKMTO gemeld dat hij geraakt is door drie projectielen tijdens het uitvaren van de Straat van Hormuz, een belangrijke doorgang voor het transport van olie, gas en meststoffen. De beschietingen gebeurden op ongeveer 30 kilometer ten oosten van de Omaanse stad Khasab, aldus de UKMTO.
49 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
6 uur geleden