Senaatskandidaten Georgia halen recordhoeveelheid campagnegeld op
ATLANTA (ANP) - Jon Ossoff en Raphael Warnock, de twee Democratische kandidaten voor zetels in de Amerikaanse Senaat namens de staat Georgia, hebben elk meer dan 100 miljoen dollar (82 miljoen euro) ingezameld voor de campagne in aanloop naar de verkiezingen op 5 januari. Het zijn daarmee met afstand de duurste Senaatscampagnes is de verkiezingsgeschiedenis van de VS, meldt de New York Times.
Beide kandidaten braken het record van 57 miljoen dollar dat dit jaar door hun partijgenoot Jaime Harrison in de staat South Carolina werd gevestigd. Ondanks de tientallen miljoenen verloor Harrison met ruim verschil van zittend senator en aanhanger van President Donald Trump Lindsey Graham.
De zittende Republikeinse senatoren in Georgia Kelly Loeffler (64 miljoen dollar) en David Perdue (68 miljoen dollar) braken ook het record, maar blijven desondanks ver achter bij hun concurrenten. Vanwege de overvloed aan geld worden de kiezers op radio, televisie en op internet overvoerd met reclamespots van de vier kandidaten. Vrijwel ieder reclameblok in de 10,6 miljoen inwoners tellende staat zit vol met verkiezingsreclame.
In de staat staan laatste twee van de in totaal 100 Senaatszetels op het spel. Vooral voor nieuwgekozen president Joe Biden is het belangrijk dat de Democraten beide zetels winnen. De Republikeinen hebben genoeg aan één senator om de meerderheid in de Senaat te behouden. President Donald Trump voerde onlangs al campagne in Georgia.
Voor de Democraten is een meerderheid in beide huizen van het Congres cruciaal om het beleid van Biden goedgekeurd te krijgen. Bij een Republikeinse meerderheid kunnen zij de regering dwarsbomen, maar ook benoemingen van bijvoorbeeld rechters tegenhouden, iets dat veelvuldig gebeurde tijdens vooral de tweede ambtstermijn van Barack Obama.
Biden heeft inwoners van de staat Georgia al meermalen opgeroepen om te gaan stemmen. De Republikeinse en Democratische kandidaten staan nagenoeg gelijk in de peilingen. Biden versloeg Trump in de staat bij de presidentsverkiezingen op 3 november.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
10 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
17 uur geleden