Senaatskandidaten Georgia halen recordhoeveelheid campagnegeld op
ATLANTA (ANP) - Jon Ossoff en Raphael Warnock, de twee Democratische kandidaten voor zetels in de Amerikaanse Senaat namens de staat Georgia, hebben elk meer dan 100 miljoen dollar (82 miljoen euro) ingezameld voor de campagne in aanloop naar de verkiezingen op 5 januari. Het zijn daarmee met afstand de duurste Senaatscampagnes is de verkiezingsgeschiedenis van de VS, meldt de New York Times.
Beide kandidaten braken het record van 57 miljoen dollar dat dit jaar door hun partijgenoot Jaime Harrison in de staat South Carolina werd gevestigd. Ondanks de tientallen miljoenen verloor Harrison met ruim verschil van zittend senator en aanhanger van President Donald Trump Lindsey Graham.
De zittende Republikeinse senatoren in Georgia Kelly Loeffler (64 miljoen dollar) en David Perdue (68 miljoen dollar) braken ook het record, maar blijven desondanks ver achter bij hun concurrenten. Vanwege de overvloed aan geld worden de kiezers op radio, televisie en op internet overvoerd met reclamespots van de vier kandidaten. Vrijwel ieder reclameblok in de 10,6 miljoen inwoners tellende staat zit vol met verkiezingsreclame.
In de staat staan laatste twee van de in totaal 100 Senaatszetels op het spel. Vooral voor nieuwgekozen president Joe Biden is het belangrijk dat de Democraten beide zetels winnen. De Republikeinen hebben genoeg aan één senator om de meerderheid in de Senaat te behouden. President Donald Trump voerde onlangs al campagne in Georgia.
Voor de Democraten is een meerderheid in beide huizen van het Congres cruciaal om het beleid van Biden goedgekeurd te krijgen. Bij een Republikeinse meerderheid kunnen zij de regering dwarsbomen, maar ook benoemingen van bijvoorbeeld rechters tegenhouden, iets dat veelvuldig gebeurde tijdens vooral de tweede ambtstermijn van Barack Obama.
Biden heeft inwoners van de staat Georgia al meermalen opgeroepen om te gaan stemmen. De Republikeinse en Democratische kandidaten staan nagenoeg gelijk in de peilingen. Biden versloeg Trump in de staat bij de presidentsverkiezingen op 3 november.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
3 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
6 uur geleden