Senaatscommissie komt met rapport over discriminatie in Nederland
DEN HAAG (ANP) - Een Eerste Kamercommissie komt met de resultaten van parlementair onderzoek naar discriminatie in Nederland, en welke rol is weggelegd voor wetgeving hiertegen. Naar aanleiding van een motie van de VVD en GroenLinks is de commissie in het leven geroepen. Zij kijkt "naar de effectiviteit van antidiscriminatiewetgeving" en welke mogelijkheid de wetgever (het kabinet en de Tweede Kamer) heeft om discriminatie tegen te gaan.
Commissievoorzitter Ruard Ganzevoort (GroenLinks) zal het onderzoek dinsdag overhandigen aan Eerste Kamervoorzitter Jan Anthonie Bruijn. De Eerste Kamer gaat binnenkort over het rapport in debat. Afhankelijk van de uitkomsten, zal ook de Tweede Kamer in gesprek willen met het kabinet over de bevindingen.
Aanleiding voor het onderzoek "is het veelvuldige onderscheid tussen personen en groepen dat in het dagelijkse verkeer in Nederland wordt gemaakt", aldus de Eerste Kamer. In februari en maart sprak de commissie met deskundigen en mensen uit het veld over discriminatie bij de politie, op de arbeidsmarkt, in de sociale zekerheid en in het onderwijs. Ook werden er algemene gesprekken gevoerd over diversiteit en discriminatie.
Het komt niet vaak voor dat de Eerste Kamer gebruik maakt van het instrument parlementair onderzoek. Meestal ligt de focus op de Tweede Kamer als het om tijdelijke commissies, ondervragingscommissies of zelfs enquĂȘtecommissies gaat. Dit soort onderzoeken hebben vaak grote impact, en zorgen veelal voor een aanpassing van beleid.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplopende kosten van de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA onderstrepen volgens minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) het belang van de hervormingen die het kabinet wil doorvoeren in de sociale zekerheid. "Maak het simpeler", is zijn boodschap. De D66-bewindsman wil dat "met voorrang" gaan bespreken met vakbonden en werkgevers.
5 uur geleden