Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaatscommissie komt met rapport over discriminatie in Nederland

Senaatscommissie komt met rapport over discriminatie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een Eerste Kamercommissie komt met de resultaten van parlementair onderzoek naar discriminatie in Nederland, en welke rol is weggelegd voor wetgeving hiertegen. Naar aanleiding van een motie van de VVD en GroenLinks is de commissie in het leven geroepen. Zij kijkt "naar de effectiviteit van antidiscriminatiewetgeving" en welke mogelijkheid de wetgever (het kabinet en de Tweede Kamer) heeft om discriminatie tegen te gaan.

Commissievoorzitter Ruard Ganzevoort (GroenLinks) zal het onderzoek dinsdag overhandigen aan Eerste Kamervoorzitter Jan Anthonie Bruijn. De Eerste Kamer gaat binnenkort over het rapport in debat. Afhankelijk van de uitkomsten, zal ook de Tweede Kamer in gesprek willen met het kabinet over de bevindingen.

Aanleiding voor het onderzoek "is het veelvuldige onderscheid tussen personen en groepen dat in het dagelijkse verkeer in Nederland wordt gemaakt", aldus de Eerste Kamer. In februari en maart sprak de commissie met deskundigen en mensen uit het veld over discriminatie bij de politie, op de arbeidsmarkt, in de sociale zekerheid en in het onderwijs. Ook werden er algemene gesprekken gevoerd over diversiteit en discriminatie.

Het komt niet vaak voor dat de Eerste Kamer gebruik maakt van het instrument parlementair onderzoek. Meestal ligt de focus op de Tweede Kamer als het om tijdelijke commissies, ondervragingscommissies of zelfs enquêtecommissies gaat. Dit soort onderzoeken hebben vaak grote impact, en zorgen veelal voor een aanpassing van beleid.

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

9 uur geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

9 uur geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

10 uur geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

1 dag geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden