Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS verwerpt laatste voorstel om tarieven te blokkeren

Senaat VS verwerpt laatste voorstel om tarieven te blokkeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Een gelijk verdeelde Amerikaanse Senaat verwierp woensdag het laatste voorstel om de tarieven van president Donald Trump te blokkeren. De Senaat stemde met 49 tegen 49 gelijk over een resolutie om een einde te maken aan de stortvloed aan importheffingen die de president eerder deze maand aankondigde. Volgens de regels van de Senaat werd de maatregel verworpen vanwege de gelijkstand.

Drie Republikeinse senatoren stemden mee met de Democraten om de resolutie te steunen en een einde te maken aan de nationale noodtoestand die Trump uitriep voor het rechtvaardigen van de heffingen.

Eerder op woensdag meldde het Amerikaanse ministerie van Handel dat in de eerste drie maanden van 2025 de Amerikaanse economie 0,3 procent is gekrompen. Dit heeft vooral te maken met een overvloed aan geïmporteerde goederen, waarmee Amerikaanse bedrijven de naderende importheffingen wilden opvangen.

Meer uit Financieel

Boeing onderzoekt nieuwe productieverhoging 737 MAX-toestellen

LONDON (ANP/RTR) - Boeing kijkt naar een nieuwe productieverhoging van zijn bestverkopende 737 MAX-vliegtuigen. Dat heeft het hoofd van de commerciële vliegtuigdivisie bij Boeing zondag gezegd. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg in mei toestemming van toezichthouders om de productie op te voeren naar 47 toestellen per maand.

8 uur geleden
België op zoek naar andere leveranciers dan Damen voor fregatten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Defensie Theo Francken gaat naar eigen zeggen op zoek naar andere leveranciers voor fregatten dan de Nederlandse scheepsbouwer Damen. Daar zijn twee fregatten besteld, maar die worden bij nader inzien tweemaal zo duur als voorzien en zijn jaren later dan verwacht af. Het eerste fregat zou op zijn vroegst in 2033 worden geleverd.

9 uur geleden
Oud-eigenaar British Steel dreigt met juridische stappen tegen VK

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese staalproducent Jingye Steel heeft zondag gedreigd juridische stappen te nemen tegen de Britse regering vanwege de nationalisering van British Steel. Het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel, dat in handen was van de Jingye Group, donderdag volledig genationaliseerd om de toekomst van de staalproductie in het land te garanderen.

10 uur geleden
Facebook en Instagram werken weer na storing, meldingen nemen af

MENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram zijn weer bereikbaar, nadat de platforms zondagochtend last leken te hebben van een storing. In de ochtend kwamen duizenden meldingen binnen. Gebruikers ondervonden problemen met het inloggen op de platforms, die beide van Meta zijn.

12 uur geleden
Duizenden gebruikers van Facebook en Instagram melden storing

MENLO PARK (ANP) - Facebook en Instagram lijken te kampen met een storing. Op allestoringen.nl komen zondagochtend duizenden meldingen binnen van gebruikers die moeite hebben met inloggen op de platformen, beide onderdeel van Meta Platforms. Ook vanuit het buitenland worden veel meldingen gedaan.

12 uur geleden
Bloomberg: Kimi K3-maker Moonshot AI plant beursgang in Hongkong

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese startup Moonshot AI, die vrijdag zijn nieuwe AI-model Kimi K3 lanceerde, bereidt zich voor op een beursgang in Hongkong. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf dat aan investeerders heeft laten weten. Het bedrijf wil daarmee de kans aangrijpen om de kapitaalmarkten aan te boren, nadat Kimi K3 de opvattingen in de sector over de groeiende capaciteiten van China op zijn kop heeft gezet en techaandelen wereldwijd liet dalen.

13 uur geleden
Tesla wil productie in grote Duitse fabriek dit jaar opvoeren

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla wil de productie in zijn grote fabriek in het Duitse Grünheide bij Berlijn dit jaar opvoeren. Daarnaast wil de elektrische autofabrikant 3500 nieuwe medewerkers aannemen en moet de fabriek nieuwe markten gaan bedienen. Tesla ziet de vraag naar zijn elektrische auto's aantrekken en de winstcijfers verbeteren, meldt het bedrijf in het jaarverslag van de Duitse productieafdeling van het bedrijf.

15 uur geleden