Senaat VS stemt tegen inperken van Trumps oorlogsbevoegdheden
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat, waar de Republikeinen een meerderheid hebben, heeft een voorstel van de Democraten verworpen om president Donald Trump te beletten nadere militaire actie tegen Iran te ondernemen. Afgelopen weekend voerden de VS op bevel van Trump luchtaanvallen uit op nucleaire faciliteiten in Iran.
Enkele uren voor de stemming had Trump gezegd dat hij Iran opnieuw zal bombarderen als uit inlichtingen blijkt dat het land uranium kan verrijken tot het geschikt is voor kernwapens.
De resolutie, waarin werd voorgesteld dat nadere militaire actie tegen Iran alleen met goedkeuring van het Congres kan worden uitgevoerd, werd met 53 tegen 47 stemmen afgewezen. Vrijwel alle Republikeinen stemden tegen. Alleen Rand Paul, bekend om zijn anti-oorlogsstandpunten, stemde voor. John Fetterman, een fanatieke Israël-aanhanger, stemde als enige Democraat tegen.
Meer uit Buitenland
PANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
4 uur geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
5 uur geleden