Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS keurt militair hulppakket Oekraïne van 40 miljard goed

Senaat VS keurt militair hulppakket Oekraïne van 40 miljard goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft een militair hulppakket ter waarde van 40 miljard dollar (zo'n 38 miljard euro) goedgekeurd om Oekraïne te steunen. Dat land is in oorlog met Rusland. Eerder stemde het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden al in met het voorstel.

Het voorstel kreeg veel steun in de Senaat. De Amerikaanse senatoren stemden met 86 stemmen voor en 11 tegen. De tegenstemmers waren allemaal Republikeinen. President Joe Biden hoeft de wet nu alleen nog te ondertekenen.

Het totaal van 40 miljard dollar komt neer op ruim 5 procent van het totale Amerikaanse defensiebudget (782 miljard dollar). Het nieuwe pakket is exclusief de 4,5 miljard dollar aan "veiligheidshulp" die de VS sinds het aantreden van de regering-Biden aan Oekraïne hebben gegeven. Ongeveer 3,8 miljard dollar daarvan is gegeven sinds de Russische invasie op 24 februari.

Nu worden voor zo'n 11 miljard dollar aan wapens en uitrusting rechtstreeks vanuit Amerikaanse militaire voorraden aan Oekraïne overgedragen. Het pakket omvat ook bijna 20 miljard dollar voor het ministerie van Defensie. Het Pentagon gaat dat geld grotendeels gebruiken om het Oekraïense leger te bewapenen. Nog eens 3,9 miljard dollar wordt vrijgemaakt voor meer troepeninzet en andere militaire operaties in Europa om de NAVO te versterken. De Amerikanen hebben nu voor ruim 50 miljard dollar aan steun toegezegd.

Meer uit Buitenland

Frankrijk, Duitsland en VK willen 'terugkeer' naar bestand Gaza

PARIJS (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk hebben vrijdagavond opgeroepen tot een directe terugkeer naar een staakt-het-vuren in Gaza. De verklaring is een reactie op het voortzetten van het offensief in de Palestijnse gebieden door het Israëlische leger.

3 uur geleden
Universiteit in VS verbiedt gezichtsbedekking op campus om Trump

NEW YORK (ANP) - Columbia University in New York gaat gezichtsbedekking op haar campus verbieden en breidt de bevoegdheden van haar campuspolitie uit. De maatregelen zijn een reactie op eisen van de regering van president Donald Trump. Eerder deze maand bevroor die omgerekend 367 miljoen euro aan overheidsfinanciering voor de universiteit. Met de toezeggingen hoopt Columbia University dat geld weer terug te krijgen.

3 uur geleden
Trump schrapt legale status van ruim half miljoen migranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump gaat de tijdelijke legale status van 530.000 Cubanen, Haïtianen, Nicaraguanen en Venezolanen intrekken. Het is de volgende stap van Washington in de strijd tegen immigratie.

8 uur geleden
Trump vindt Tesla-vandalisme erger dan Capitoolbestorming

WASHINGTON (ANP/DPA) - De golf van vandalisme gericht op auto's en showrooms van Tesla is volgens de Amerikaanse president Donald Trump erger dan de bestorming van het parlementsgebouw Capitool op 6 januari 2021.

10 uur geleden
Turkse oppositie claimt 300.000 deelnemers bij protesten Istanbul

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse oppositie zegt dat er 300.000 mensen zijn afgekomen op protesten in Istanbul. Ze demonstreren tegen de arrestatie van burgemeester Ekrem Imamoglu, een politieke rivaal van president Recep Tayyip Erdogan. Ook in andere Turkse steden wordt gedemonstreerd. Zeker 97 mensen zijn opgepakt, meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya.

10 uur geleden
Trump: afspraak Musk bij Pentagon ging over kosten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een afspraak die Elon Musk had bij het Pentagon was bedoeld om kosten te bespreken. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen verslaggevers. Hij reageerde daarmee op berichtgeving door The New York Times dat het Amerikaanse ministerie van Defensie de miljardair en adviseur van Trump tijdens een geheime briefing zou inlichten over de plannen voor een eventuele oorlog met China.

12 uur geleden
Heathrow Londen hervat vluchten na brand

LONDEN (ANP/RTR) - De Londense luchthaven Heathrow meldt dat vluchten geleidelijk worden hervat na een brand in een transformatorstation waardoor de elektriciteit op het vliegveld was uitgevallen. Heathrow, de grootste luchthaven van Europa, verwacht zaterdag weer volledig operationeel te zijn.

13 uur geleden