Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS dicht bij steunpakket Oekraïne, maar twijfel om Huis

Senaat VS dicht bij steunpakket Oekraïne, maar twijfel om Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft voor de tweede dag op rij een flinke stap gezet om een steunpakket voor Oekraïne, Israël en Taiwan goed te keuren. Op hetzelfde moment liet de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden echter weten weinig voor het plan te voelen. Of het steunpakket van 95,34 miljard dollar (ruim 88,5 miljard euro) ook kan rekenen op steun in het Huis is volgens Amerikaanse media daarom nog zeer de vraag.

De door de Democraten geleide Senaat stemde in de nacht van zondag op maandag met 66 tegen 33 stemmen voor het steunpakket waar de senatoren zondag al met 67 tegen 27 stemmen voor waren. Een definitieve stemming over het steunpakket zou woensdag al kunnen volgen, melden Amerikaanse media.

Als het pakket, met 61 miljard dollar voor Oekraïne, 14 miljard dollar voor Israël en ruim 4,8 miljard dollar voor bondgenoten in de Indo-Pacific inderdaad ongeschonden door de Senaat komt, wacht een stemming in het Huis van Afgevaardigden. Nieuwssites Politico, CNN en The New York Times melden dat het lot van het pakket daar zeer onzeker is.

De Republikeinse voorzitter van het Huis, Mike Johnson, liet tijdens de stemming in de Senaat nog weten dat het steunpakket gecombineerd moet worden met maatregelen voor de situatie aan de grens met Mexico. Zo'n voorstel lag er vorige week, maar dat werd door Republikeinen in de Senaat weggestemd op verzoek van oud-president Donald Trump. Trump gunt de Democraat Biden in de aanloop naar de verkiezingen geen overwinning op migratiebeleid, melden de media.

Johnson zei dat het Huis, vergelijkbaar met de Tweede Kamer, "de eigen wil moet blijven doordrukken" omdat "Amerika beter verdient" dan dit voorstel van de Senaat. Sinds de Republikeinen in januari vorig jaar de controle over het Huis van Afgevaardigden kregen, is er geen groot steunpakket voor Oekraïne meer door goedgekeurd.

Meer uit Buitenland

Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

2 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

2 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

3 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

3 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

3 uur geleden
Rode Kruis: humanitaire nachtmerrie voor Soedanese vluchtelingen

GENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.

3 uur geleden
Toren in Dubai geraakt door Iraanse drone

DUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.

3 uur geleden