Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS dicht bij steunpakket Oekraïne, maar twijfel om Huis

Senaat VS dicht bij steunpakket Oekraïne, maar twijfel om Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft voor de tweede dag op rij een flinke stap gezet om een steunpakket voor Oekraïne, Israël en Taiwan goed te keuren. Op hetzelfde moment liet de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden echter weten weinig voor het plan te voelen. Of het steunpakket van 95,34 miljard dollar (ruim 88,5 miljard euro) ook kan rekenen op steun in het Huis is volgens Amerikaanse media daarom nog zeer de vraag.

De door de Democraten geleide Senaat stemde in de nacht van zondag op maandag met 66 tegen 33 stemmen voor het steunpakket waar de senatoren zondag al met 67 tegen 27 stemmen voor waren. Een definitieve stemming over het steunpakket zou woensdag al kunnen volgen, melden Amerikaanse media.

Als het pakket, met 61 miljard dollar voor Oekraïne, 14 miljard dollar voor Israël en ruim 4,8 miljard dollar voor bondgenoten in de Indo-Pacific inderdaad ongeschonden door de Senaat komt, wacht een stemming in het Huis van Afgevaardigden. Nieuwssites Politico, CNN en The New York Times melden dat het lot van het pakket daar zeer onzeker is.

De Republikeinse voorzitter van het Huis, Mike Johnson, liet tijdens de stemming in de Senaat nog weten dat het steunpakket gecombineerd moet worden met maatregelen voor de situatie aan de grens met Mexico. Zo'n voorstel lag er vorige week, maar dat werd door Republikeinen in de Senaat weggestemd op verzoek van oud-president Donald Trump. Trump gunt de Democraat Biden in de aanloop naar de verkiezingen geen overwinning op migratiebeleid, melden de media.

Johnson zei dat het Huis, vergelijkbaar met de Tweede Kamer, "de eigen wil moet blijven doordrukken" omdat "Amerika beter verdient" dan dit voorstel van de Senaat. Sinds de Republikeinen in januari vorig jaar de controle over het Huis van Afgevaardigden kregen, is er geen groot steunpakket voor Oekraïne meer door goedgekeurd.

Meer uit Buitenland

Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

2 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

2 uur geleden
Amerikaanse dienst ICE helpt bij beveiliging Winterspelen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.

2 uur geleden
EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

3 uur geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

4 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

6 uur geleden