Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS dicht bij steunpakket Oekraïne, maar twijfel om Huis

Senaat VS dicht bij steunpakket Oekraïne, maar twijfel om Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft voor de tweede dag op rij een flinke stap gezet om een steunpakket voor Oekraïne, Israël en Taiwan goed te keuren. Op hetzelfde moment liet de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden echter weten weinig voor het plan te voelen. Of het steunpakket van 95,34 miljard dollar (ruim 88,5 miljard euro) ook kan rekenen op steun in het Huis is volgens Amerikaanse media daarom nog zeer de vraag.

De door de Democraten geleide Senaat stemde in de nacht van zondag op maandag met 66 tegen 33 stemmen voor het steunpakket waar de senatoren zondag al met 67 tegen 27 stemmen voor waren. Een definitieve stemming over het steunpakket zou woensdag al kunnen volgen, melden Amerikaanse media.

Als het pakket, met 61 miljard dollar voor Oekraïne, 14 miljard dollar voor Israël en ruim 4,8 miljard dollar voor bondgenoten in de Indo-Pacific inderdaad ongeschonden door de Senaat komt, wacht een stemming in het Huis van Afgevaardigden. Nieuwssites Politico, CNN en The New York Times melden dat het lot van het pakket daar zeer onzeker is.

De Republikeinse voorzitter van het Huis, Mike Johnson, liet tijdens de stemming in de Senaat nog weten dat het steunpakket gecombineerd moet worden met maatregelen voor de situatie aan de grens met Mexico. Zo'n voorstel lag er vorige week, maar dat werd door Republikeinen in de Senaat weggestemd op verzoek van oud-president Donald Trump. Trump gunt de Democraat Biden in de aanloop naar de verkiezingen geen overwinning op migratiebeleid, melden de media.

Johnson zei dat het Huis, vergelijkbaar met de Tweede Kamer, "de eigen wil moet blijven doordrukken" omdat "Amerika beter verdient" dan dit voorstel van de Senaat. Sinds de Republikeinen in januari vorig jaar de controle over het Huis van Afgevaardigden kregen, is er geen groot steunpakket voor Oekraïne meer door goedgekeurd.

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

18 minuten geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

1 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

2 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

3 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

3 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

3 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

4 uur geleden